Belarus Ucuz Mu?

Hem hesaplı hem de ekonomik yaşam şartlarında iyi bir eğitime ne dersiniz? Belarus ucuz mu ucuz temel yaşam giderleri ile öğrencilerin gözdesi olan ülkelerden bir tanesidir. Hem güzel konforlu hem de hesaplı ve ucuz olan Belarus yurtları ve evlerinde konaklamak için sabırsızlanacaksınız.

Belarus'da Eğitim

Belarus Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Avrupa’nın şirin ve huzurlu, aynı zamanda doğal güzellikleri ve tarihi zenginliği ile dikkat çeken ülkelerinden biri olan Belarus, medeni yaşam sürülen, tertemiz ve suç oranı neredeyse hiç olmayan şehirleri ile dikkat çekmektedir. Başkent Minsk ve diğer kentleri ile medeni, gelişmiş ve altyapısı da sağlam olan bir ülkedir diyebiliriz. Avrupa Birliği bünyesinde alınan desteklerle de ülkenin gelişmesinde önemli yollar kat edilmiştir. Ülkenin tarihi olarak, medeni yapısının olması, her zaman yıllar boyunca eğitime önem verilmesi de gelişmesinde avantajlar yaşamasını sağlamıştır. Okuma yazma oranı yüksektir,eğitimli insanları son derece medeni, saygılı ve sıcakkanlıdır. Ülkemiz ve Belarus arasında, vize uygulaması bulunmamaktadır. İki halk birbirini sever. Ülkenin ülkemiz gençleri için en önemli avantajlarından biri de, üniversitelerinin sunduğu önemli özelliklerdir.

Belarus Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan, ülkemizdeki ÖSS sınavlarına girmeniz de gerekmeden, girseniz de  burada aldığınız puan önemli olmadan, başvurularını yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, her zaman size destek olacaklar. Bilgi alma, kayıt başvuruları ve eğitiminiz sırasında ve sonrasında danışmanlarımız sizinle olacaklar. Bologna esaslarına göre eğitim veren ve mavi diploma ile mezun eden üniversitelerde, öğrencilerimiz lisans, master ve doktora eğitimlerini almak mümkündür. Peki, üniversitelerin avantajları ve kalitesi söz konusu olmakla birlikte, acaba, Belarus ucuz mu? Öğrencilerimiz için elbette, yurtdışında eğitim alırken, ekonomik anlamda avantajları yaşamak, bütçeyi zorlamamak da çok önemlidir.

Belarus ucuz mu noktasında, ilk detay konaklama olarak öne çıkar. Tabi öğrencilerimizin, kendi ülkeleri dışında bir ülkede güvenli, temiz, ekonomik konaklamaları hedeflemeleri çok önemlidir. Her üniversitenin, gerek kampus içinde, gerekse yakın konumda yurtları olduğunu belirtelim. Kah eski tarihlerde, kah yeni tarihlerde yapılmış yurtları bulacaksınız. Danışmanlarımızla önceden konaklama ve yurtlar üzerinde ayarlamaları yapabilirsiniz. İki ya da üç kişilik odalarda, aylık 25 ile 35 Dolar ödeme ile kalabilirsiniz. Kiralık daireler de aynı şekilde ekonomiktir. Yeme içme seçenekleri de hem uygun fiyatlı, hem de seçeneklidir. Yeme içme noktasında, Belarus ucuz mu sorusunun yanıtı da olumludur. Türk lokantaları da bulunmakla birlikte,uygun fiyatlı kafeler,kantinler sizi bekliyor. Pazar ve süper marketlerde uygun fiyatlara gıda alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yurtların mutfakları da bulunduğundan yemeklerinizi yapabilirsiniz. Süt ve süt ürünleri ve et gibi gıdaların ülkemizden çok daha uygun fiyatlı olduğunu ekleyelim.

Ulaşım giderleri açısından da ekonomik olanaklar sizleri bekliyor. Öğrenciler için indirimli ulaşım sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca birçok noktaya kent içinde, yürüyerek ya da bisikletle de ulaşabilirsiniz.Sosyal etkinlikleriniz ve diğer ihtiyaçlarınızı da son derece uygun bir bütçe ile yürütebilirsiniz. Okul harçları da diğer ülke üniversitelerine ve ülkemizdeki vakıf üniversitelerine göre gerçekten ekonomiktir. Bütçenizi zorlamadan eğitiminizi alabilirsiniz. Çalışma olanaklarından da yararlanarak, part time ya da full time olarak çalışabilir, masraflarınızı çalışarak karşılayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1