Belarus'da Diş Hekimliği

Belarus, kuzey Avrupa coğrafyasının en sevimli, en güzel ülkelerinden biridir. Bu ülke, eski SSCB ülkelerinden biri olup, doksanlı yılların başından beri bağımsız olarak var olan ve giderek kalkınma sürecinde öne çıkan bir ülkedir.

Belarus'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Belarus, kuzey Avrupa coğrafyasının en sevimli, en güzel ülkelerinden biridir. Bu ülke, eski SSCB ülkelerinden biri olup, doksanlı yılların başından beri bağımsız olarak var olan ve giderek kalkınma sürecinde öne çıkan bir ülkedir. Bir Avrupa ülkesi olması, AB desteklerinden yararlanması da bundan etkilidir. Halkın nüfusu yaklaşık olarak 10 milyondur. Sevimli kentleri ve doğal güzellikleri yanında, modern altyapısı ile dikkat çekmektedir. Başkenti Minsk’tir. Planlı yapısı ve dinamik olması ile önemli bir kenttir.

Belarus gelişme açısından dikkat çekmektedir. Bu noktada, özellikle eğitim kurumları, üniversiteleri açısından da dikkat çektiğini belirtelim. Beyaz Rusya zaten geleneklerinden gelen özellikler ile eğitime çok önem veren, okuma yazma oranı yüksek, sanata, spora ve kültüre önem veren bir halktır. Üniversite eğitimine önem verilir ve seçkin akademisyenleri ile dikkat çeker. Buna diş hekimliği gibi sağlık eğitimleri de dahildir. Diş hekimliği eğitimi için Belarus Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz.

Belarus’ta Diş Hekimliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesinde siz de Belarus’ta eğitim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Sınavsız olarak, diş hekimliği eğitimi de alabilirsiniz. Bu ülkede diş hekimliği eğitimi beş senedir ve genellikle Rusça dilinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Eğitim dili üniversitelerde, genellikle Rusça’dır. İngilizce de eğitim veren okulların olduğunu ekleyelim.

Belarus Diş Hekimliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Belarus Diş Hekimliği eğitimi YÖK denkliği açısından, ülkemizde öğrencilerimize avantaj sunmaktadır.

Belarus Diş Hekimliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik başvuruları, öğrencilerimiz mezun olduktan sonra, online başvuruları ile söz konusu olmaktadır. YÖK resmi sitesinden, kimlik ve eğitim belgeleri eklenir ve bireysel başvurular konusunda da inceleme yapılır. Bundan sonra, YÖK denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.

Belarus Diş Hekimliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Belarus Üniversiteleri’nde diş hekimliği eğitimlerini alırken, elbette kendinizi geliştirmek noktasında, ülkemize geldiğiniz tatil zamanlarda çalışma hayatında deneyimler kazanabilirsiniz.

Belarus Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Belarus’ta üniversiteler, diş hekimliği fakülteleri de dahil olmak üzere, her sene okul idaresi tarafından belirlenen harç miktarlarını öğrencilerden almaktadır. Bu rakamlar, hem yurtiçinden, hem de yurtdışından öğrencilerin zorlanmaması noktasında, mümkün olduğu kadar ekonomik olmasına dikkat edilmektedir. Bu nedenle, öğrenci danışmanlarımızdan da bilgi alacağınız üzere, bu rakam son derece ekonomiktir. Ülke ülkemize ve Avrupa Ülkeleri’ne kıyasla, son derece ekonomik yaşam giderlerine sahiptir. Bu sayede zorlanmadan, sınavsız gireceğiniz bir bölümde eğitim alabilirsiniz.

Belarus Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Belarus Üniversiteleri’nde öğrenci olmak öğrencilerimizin, ülkemizdeki uygulamadan çok faklı olarak, bir sınav şartı olmadan, kayıt olması mümkündür. Öğrenci danışmanlarımızdan destek alın ve süreleri takip ederek kayıtlarınızı yaptırın. Diş hekimliği eğitimi almak için de sınava girmeniz gerekmeyecek.

Belarus’da Diş Hekimliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencimiz, Belarus Üniversiteleri’nde ve özel olarak diş hekimliği  fakültelerinde sınavsız bir girişle eğitim verilmektedir.

Belarus’ta Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, kayıt sürelerini takip ederek, Belarus diş hekimliği fakültelerinden eğitiminizi alabilirsiniz. Liseden mezun olmanızı takiben,diplomalarınızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Danışmanlarımız, ilk günden,eğitim yıllarınızın sona ermesine kadar sizinle olacaklar. Modern laboratuarlarda ve sınıflarda, kaliteli hocaların elinde diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz.

Belarus’da Diş Hekimliği  Okumanın Avantajları?

Medeni ve gelişmiş bir ülke olan Belarus, giderek kalkınma sürecinde önemli adımlar atmaktadır. Avrupa Birliği fonlarından, eğitim anlamında gelen destekler ile önemli adımlar atılmış, zaten eğitim kaliteleri yüksek olan üniversitelerin modernizasyonları da beklenen kaliteye gelmiştir. Huzurlu bir ortamda eğitim almak öğrencilerimiz açısından çok önemlidir. Çünkü, öğrencilerimizin medeni ve dışlanmadıkların, kendilerinizi yabancı hissetmedikleri bir ülkede eğitim almaları çok daha başarılı olmalarını sağlayacaktır. Belarus’ta bu özellikleri bulacaksınız.

Belarus’ta Diş Hekimliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, sunduğumuz destek ve rehberliğimizle öğrencilerimiz Belarus’ta eğitim almalarını sağlamaktayız. Diş hekimliğinden mezunlarımız da bulunmaktadır.

Belarus’ta Diş Hekimliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz diş hekimliği okuyabilir miyim?

Öğrencilerimizin Eurostar güvencesinde, yurtdışı eğitim seçeneklerinden yararlanacaklarının altını çizelim. Yurtdışında eğitim almak isteyen, ancak maddi olanakları olmaması nedeniyle, bunu yapamayacaklarını düşünen öğrencilerimiz için kesinlikle yurtdışında eğitim kapıları kapalı değildir. Belarus’ta hem devlet nezdinde verilen, hem de çeşitli kurumlar ve firmalar tarafından verilen ve en önemlisi de Avrupa Birliği tarafından verilen burslara başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu konuda öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Belarus’da diş hekimliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Diş hekimliği fakültesinden mezun olmanızı takiben,  isterseniz yurtdışında belirli bir süre kariyer yapmaya odaklanabilirsiniz. Ülkemizde de çalışabilirsiniz ve aldığınız seçkin eğitimle bunu da uygun olarak yapabilirsiniz. YÖK denkliği için başvurularınızı online şekilde yapabilirsiniz. Özel klinik açabilir, özel sektörde, ya da kamu alanında çalışabilirsiniz.

Belarus’ta diş hekimliği Okumak Şartları:

Belarus Üniversiteleri’nde diş hekimliği eğitimi almak, kabul edilmek noktasında kesinlikle zorluk taşımamaktadır. Sınav şartı olmadan ve not ortalaması ya da taban puan şartı gerekli olmadan, süreleri içinde kayıtlarınız için başvurabilirsiniz. Belgelerinizin eksiksiz olması gerekir ve başvuru sürelerini kaçırmamaya önem vermelisiniz.

Belarus’ta Diş Hekimliği Taban Puanları:

Belarus’ta diş hekimliği eğitimliğine kabul edilmek için sınava girmenize gerek yok, taban puanları zorunluluğunuz da bulunmamaktadır.

Belarus Diş Hekimliği Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Belarus Diş Hekimliği Fakültesi’nde yüksek not ortalaması olan,başarılı bir gençseniz, lisans senelerinizde birinci sınıftan başlayarak, yatay geçiş başvurularınızı yapabilirsiniz. Ülkemizde bir üniversitenin diş hekimliği fakültesinden diğerine geçmek mümkündür, aynı şekilde okulunuzdan, ülkemizdeki bir diş hekimliği fakültesine de geçiş yapabilirsiniz.

Belarus Diş Hekimliği okumakiçin gerekenler ve başvuru tarihleri:

Belarus Diş hekimliği eğitimi almak için öncelikle, başvuru tarihlerini takip etmelisiniz. Kayıtlar en erken, 15 mayıs tarihinden başlamaktadır ve 15 eylül’e kadar devam etmektedir. Geç kayıtlar Ekim ayına kadar mümkün olabilir. Bu tarihleri kaçırmamalısınız çünkü ilgi yoğun olduğundan, kontenjanlar dolabilir. Belgelerinizin tam ve eksiksiz olması, tercüme edilmiş olması çok önemlidir. Bunları hazırlarken, öğrenci danışmanlarımızdan her zaman destek alacaksınız. Okula kabulünüzü takiben, vize ve ülkeye giriş işlemlerinizi yapmalısınız.

Belarus’ta Diş Hekimliği okumak istiyorum:

Belarus’ta sizi kucaklayacak, asla dışlamayacak, kültürlü ve olgun bir halkın arasında çok rahat öğrencilik yıllarınızı geçireceksiniz. Bu ülke halkı, milliyetçi kesinlikle değildir ve yurtdışında gelen herkese sıcaklık gösteren insanlardır. Bu sayede, hem ülkemizden, hem de Avrupa Ülkeleri’nden birçok öğrenci de ülkeye eğitim almak için gelmektedir. Siz de şanslı öğrencilerden biri olabilirsiniz.

Belarus’ta Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Zorlanmayacağınız rakamlara siz de Belarus’ta amaçladığınız eğitimi alabilirsiniz. Harçları senelik olarak iki seferde, birinci ve ikinci sömestre başlarında ödeyebilirsiniz. Bu sayede, bütçenizi okul taksitlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Uygun rakamlarda yurtlarda ya da kiralık oda ve dairelerde kalabilirsiniz. Yeme içme gibi günlük  giderlerinizde de zorlanmayacaksınız.

Belarus’ta Diş Hekimliği okumak mantıklı mı?

Bir Avrupa Ülkesi’nde, son derece ekonomik rakamlara eğitim alacağınız belirtelim. Tarihsel olarak önemli üniversitelerde, modern eğitimle desteklenen şekilde meslek eğitimleri alacaksınız. Kaliteli eğitim şartlarında öğrenci olmak sizin için son derece avantajlıdır. Hocalarınızla ders yapmak kesinlikle ayrı bir şans olacak çünkü  alanlarında önemli isimlerden derslerinizi alacaksınız. Modern kampus olanaklarından da tüm öğrencilerin sonuna kadar yararlanmaya hakları var.

Belarus’ta Diş Hekimliği okumak zor mu?

Diş hekimliği okumak elbette belirli bir özveri ve düzenli çalışma gerektiren bir eğitimdir. Bu eğitimin sizi zorlamayacağından eminiz çünkü sizinle devamlı olarak ilgilenecek öğrenci danışmanlarınız ve hocalarınız olacak. Onlarla sürekli olarak sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz ve sizinle her an, her konuda ilgilenecekler. Derslerinizi az öğrenci ile ve pratik anlamda da kendinizi geliştirecek şekilde alacaksınız. Bu sayede, mesleğinizi mükemmel şekilde öğrenme şansınız olacak.

Belarus’ta Diş Hekimliği eğitimi veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği  fakülteleri var mı?

Belarus Üniversiteleri’nde ya da diğer Avrupa Üniversiteleri’nde Türkçe destekli eğitim hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1