Belarus Öğrenci Konaklama

Rahat ve konforlu Belarus öğrenci konaklama imkanları ile yurtdışında keyifli bir öğrencilik tecrübesi kazanabilirsiniz. Hem oldukça iyi bir yerde konaklayabilir hem de çok ucuz maliyetler ödeyerek Belarus’da üniversite eğitimi alarak kendi geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Belarus'da Eğitim

Belarus Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Avrupa’nın huzurlu, temiz ve sevimli ülkelerinden biri olan Belarus, birbirinden sevimli kentleri, hem tarihi, hem de doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Başkent Minsk başta olmak üzere, kentlerinde bulunan üniversiteleri de kaliteleri ile öne çıkmaktadır. Belarus Üniversiteleri’nde, hem ülkemizden, hem de birçok Avrupa Ülkeleri’nden öğrencilerimiz de eğitim almaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, birçok açıdan avantajlar içeren kurumları tanımanız için sizlere her zaman bilgi veremeye hazırız. Öğrenci danışmanlarımız sizi bekliyor. Bilgi alın ve bir sınav şartı olmadan, öğrenci olmak için hazırlıklarınızı yapın. Avrupa Üniversiteleri arasında yer alan ülke üniversiteleri, aldığı destekler ile de son derece üst düzey noktaya yükselmiştir. Dünya sıralamasında giderek yükselen, akreditasyonları olan okullardır.

Belarus Hükümeti, eğitime, özellikle de üniversite eğitimlerine son derece önem vermektedir. Hem ülke öğrencilerinin, hem de yurtdışından gelen öğrencilerin de üniversite eğitimleri sırasında rahat etmeleri adeta bir devlet politikasıdır. Belarus öğrenci konaklama seçeneklerinin de sizi memnun edeceğini belirtelim. Ülkedeki üniversitelerin tamamının kendi yurt sistemleri bulunmaktadır. Bazı yurtlar, okulların kampuslarında bulunmaktadır. Ayrıca, üniversitelerin yakınlarında, 20 dakikalık, ya da yarım saatlik mesafelerde bulunan yurtları olduğunu da belirtelim. Öğrencilerimiz, kendi seçimlerine, tercihlerine göre, yakın ya da uzak olan yurt seçeneklerini tercih edebilirler. Kız ve erkeklerin karma kaldığı yurtlardır.

Belarus öğrenci konaklama yurt sisteminde, yurtların planlarına ve elbette ödeme bedellerine göre iki sistem bulunmaktadır. Koridor sisteminde, odalar yan yana olup, ortak tuvalet, banyo bulunur. Blok sisteminde ise, her iki odada ya da üç odada bir ortak banyo, tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca mutfak sistemleri de açık ve tüm öğrencilerin kullanımlarına açıktır. Çamaşır makine sistemleri, yani çamaşırhane sistemleri olan yurtlar da bulunmaktadır. Bunların olmadığı durumlarda, öğrencilerimiz dışarıda bu amaç için olan çamaşırhanelerde yıkama yapabilirler. Odalar genellikle iki ya da üç kişiliktir. Temizlik elbette çoğu yurtta öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Genellikle yurtların kapıları saat 23.00 civarında kapanır ve saat 06.00 da açılır. Aylık olarak, 25 ile 35 USD arasında rakamlarla yurtların ödemelerini yapabilirsiniz. Ülkemiz ve diğer Avrupa Ülkeleri’ne göre son derece ekonomik rakamlardır. Yurtların eski olanları elbette daha az bakımlıdır. Ancak, birkaç öğrenci birleşerek, banyo ya da wc gibi kısımlarda tadilat yapabilirsiniz. Odanızda da yenilik, boyama gibi işlemler yapabilirsiniz.

Belarus öğrenci konaklama için yurtların yanında,elbette kiralık evleri ya da daireleri de tercih edebilirsiniz. Şehirlerde evlerin ve dairelerin kiraları da gerçekten diğer ülkelere kıyasla son derece uygundur. Birkaç arkadaş birleşerek daire ya da ev kiralayabilirsiniz. İlk senenizde ya da senelerinizde yurtlarda kaldıktan sonra, sonrasında eve çıkabilirsiniz. Güvenli kentleri ile ülkede, hem yurtlarda, hem de dairelerde kalmak sorunsuz olacaktır. Siz de memnun şekilde konaklayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1