Belarus Burs İmkanları

Maddi sıkıntılar yüzünden kariyer planlarınıza devam edemiyorsanız artık bu tarz problemlerinize son verecek olan Belarus burs imkanları ile üniversite yada yüksek lisans eğitim programlarına katılabilir ve tüm hayallerinizi gerçeğe çevirmenizi sağlayacak köklü bir eğitim alabilirsiniz.

Belarus'da Eğitim

Belarus Üniversiteleri Burs İmkanları

Avrupa’nın kuzey doğusunda bulunan sevimli, kendi halinde, barış içinde yaşayan ülkelerinden biridir. Bir Avrupa ülkesi olarak, Avrupa Birliği’nin desteğini de maksimum  seviyede alan bir ülkedir. Tüm kentleri, başta başkent Minsk olmak üzere, son derece temizi planlı, altyapısı yeterli, kibar insanları, medeni ve eğitimli olarak dikkat çeker. Kentleri aynı zamanda tam birer öğrenci ve üniversite kentidir. Özellikle başkentin seçkin üniversitelerinde öğrencilerimiz de avantajlı olanaklarla eğitim alabilirler. Bir sınava girmeden, başvuru için belgelerinizi hazırlayarak, tercümelerini yaparak ve kayıt sürelerinde işlemlerinizi öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak yaparak, siz de kolayca öğrenci olabilirsiniz. Ülkede eğitim dili Rusça’dır. Bu dile hakim olmayan öğrencilerimiz, 7 ile 9 ay arasında değişen hazırlık eğitimlerini alabilirler.

Belarus Üniversiteleri’nde, lisans eğitimleri bölümlere göre 3 ya da 6 sene arasında, master programları 1 ile 3 sene ve doktora eğitimleri ise 3 ile 4 sene arasındadır. Belarus Hükümeti, eğitim politikalarına son derece özen göstermektedir. Hem ülke öğrencilerinin, hem de yurtdışından gelen öğrencilerin memnun kalması için mümkün olan kolaylıkları da göstermektedir. Konaklama noktasında son derece kapsamlı tesislerin olduğunu belirtelim ve eğitim kalitesi de son derece yüksektir. Bu noktada, Belarus Üniversiteleri’nin gerçekten avantajlarla dolu olduğunu ekleyelim. Belarus burs imkanları bakımından da öğrencilerimize de çeşitli seçenekler sunmaktadır. Hükümet bünyesinde, çeşitli burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu burslar, yarı ya da tam burs seçenekleri olabilir. Her sene eğitim yılı başlamadan ilanları duyurulmaktadır. Takip edebilirsiniz ve özellikle notları yüksek olan öğrencilerimizin daha şanslı olacaklarını belirtelim.

Avrupa Birliği eğitim fonları da özellikle burs olanakları bakımından son derece çeşitlidir. Belarus burs imkanları kadar, AB eğitim burs olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Bu imkanlar ile ekonomik anlamda gerçekten çok avantajlı bir konuma gelebilirsiniz. Özel teşebbüslerin, dernek ile vakıfların ve firmaların da burs olanakları sizleri bekliyor. Ayrıca, hükümetimiz tarafından, yurtiçinde eğitim alan öğrencilerimize olduğu kadar, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimize de burs imkanları tanındığını ekleyelim. Başvurularınızı yaparak, eğitiminizi çok daha kolaylaştırabilirsiniz. Kredi olanakları da bulunmaktadır,ancak bunların elbette geri ödemeli olduğunu ekleyelim.

Belarus burs imkanları yanında, ayrıca, gençlerimizin üniversite eğitimlerini alırken çeşitli çalışma olanaklarından yararlanabileceklerini de ekleyelim. Hem part time, hem de full time olarak çalışarak, harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Bu şekilde, Beyaz Rus halkını çok daha yakından tanıyabilirsiniz ve iş deneyimini de genç yaşlarınızda kazanmış olacaksınız. Sınav şartı olmadan öğrenci olmak, geçerli Europass diploma almak, hem ülkemizde hem de yurtdışında avantajlı olarak kariyer yapmanıza olanak sağlayacaktır. Tıp eğitimlerinden, mühendislik eğitimlerine, işletme ve iktisat fakültelerinde eğitimlerinize kadar, birçok bölümde, hedeflerinize uygun olarak siz de öğrenci olabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak için kesinlikle en avantajlı ülkelerden biri Beyaz Rusya’dır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1