Belarus'da Tıp Eğitimi

Üniversite başarılı olmayan gençlerimizin bu konuda üzülmelerine ve eğitim hayatlarının bittiği şeklinde olumsuz bir yargıya kapılmalarına hiç gerek yok. Tam tersi, sizin için aslında bambaşka ve hayallerinizdeki mesleğin eğitimini alabileceğiniz bir kapı aralandı.

Belarus'da Eğitim

Belarus’ta Tıp Eğitimi

Üniversite başarılı olmayan gençlerimizin bu konuda üzülmelerine ve eğitim hayatlarının bittiği şeklinde olumsuz bir yargıya kapılmalarına hiç gerek yok. Tam tersi, sizin için aslında bambaşka ve hayallerinizdeki mesleğin eğitimini alabileceğiniz bir kapı aralandı. Belarus Üniversiteleri’nde kaliteli bir meslek eğitimi sizleri bekliyor. Üniversite sınavlarında amaçladıkları puanı alamayan sevgili gençlerimiz de, herhangi bir bölümde eğitim almak yerine, amaçladıkları bölümün eğitimini bu güzel ülkede alabilirler.

Belarus eski SSCB ülkelerinden biridir ve doksanlı yılların başından itibaren de kendi bağımsızlığı ilan etmiş bir ülkedir. Son derece sevimli bu ülkede, güleryüzlü, huzurlu insanlar bulunmaktadır ve eğitim oranı da son derece yüksektir. Avrupa Birliği ülkesi olduğunu hemen ekleyelim. Bu noktada, ülkenin kalkınmasında da AB fonlarının önemli etkileri bulunmaktadır. Aynı şekilde, üniversitelerin modernleşmesinde de maddi katkıların etkisi çok büyüktür. Komşu ülkeler arasında, Polonya, Litvanya ve Letonya gibi ülkeler bulunmaktadır. Yaklaşık olarak on milyon nüfusu bulunmaktadır.

Belarus’ta Tıp Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Belarus’ta tıp eğitimi almak için başvurularınızı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde alacağınız destek ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, adım attığınız ilk günden, mezuniyetinize kadar sizinle olacaklar. Ülkede tıp eğitimi altı senedir. Dil eğitimi almak için de, dil yeterliliği olmayan öğrencilerimiz bir sene hazırlık sınıfında dil eğitimi alabilirler.

Belarus Tıp Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Avrupa Birliği üniversitelerinde ve Belarus Üniversiteleri’nde mezun olan gençlerimiz için YÖK denkliği bulunmaktadır.

Belarus Tıp Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik başvurularınızı, online şekilde, resmi internet sitesi üzerinden yapmalısınız. Bu konuda da elbette öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Başvurularınız incelenebilir ve süreç sonunda YÖK denklik sınavı almanıza karar verilebilir.

Belarus Tıp Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Belarus Üniversiteleri’nde tıp eğitimi alırken, aynı zamanda tatil zamanlarınızda tıp eğitiminizi pekiştirmek için, part time ya da full time olarak çalışabilirsiniz. Belarus’ta harçlığınızı çıkarmak için de ülkedeyken çıkarabilirsiniz.

Belarus Tıp Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Belarus’ta üniversiteler, hem kamu üniversiteleri, hem de özel kurumlar olarak belirli miktarda harç ödemeleri almaktadır. Bunlar sömestre başlarında belirlenmekle birlikte, gerçekten ekonomik rakamlardır. Zorlanmadan ödeyebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi aldığınızda, gerçekten ülkemizle kıyaslanmayacak şekilde ve ekonomik rakamlar olduğunu anlayacaksınız.

Belarus Tıp Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Belarus Üniversiteleri’nde öğrenci olmak için bir sınav şartı söz konusu değildir. Lise diploması ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu da elbette çok önemli bir avantajdır ve kaliteli tıp fakültelerinde eğitim alma şansınızı elde edeceksiniz.

Belarus’da Tıp okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencimiz, Belarus Üniversiteleri’nde ve tıp fakültelerinde eğitim verilmektedir.

Belarus’ta Tıp Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızın önerileri ve destekleri ile siz de seçkin bir tıp eğitimi alabilirsiniz. Lise diplomanızla başvurularınızı yapacaksınız ve lisans eğitimleriniz için bir sınav şartı size uygulanmayacak. Ek olarak, okulunuzdan alınacak transkript gibi bazı belgelerin eklenmesi de söz konusu olmaktadır ve bu konuda desteklerimiz sizinle. Öte yandan, oturum izni, sağlık kontrolleri, vize işlemleri, sağlık sigortası, belgelerin hazırlanması ve resmi olarak tercümelerin yapılması şeklinde gerekli tüm başvuru ve hazırlıklarınızda da sizlerleyiz.

Belarus’da Tıp Okumanın Avantajları?

Belarus, medeni ve hayata olumlu bakan, huzurlu bir yaşamı tercih eden iyiniyetli insanların ülkesidir. Ülkede, Beyaz Rusça ve Rusça konuşulmaktadır. Özellikle Rusya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize önerimiz,çok daha ucuz yaşam giderlerinin olduğu Beyaz Rusya’da eğitim almayı tercih etmeleridir. Irkçılık anlayışı kesinlikle bu ülke olmaz ve Avrupa ülkelerinden çok sayıda, farklı ülke ve milletlerden öğrenciler de bu ülkede eğitim almaktadır. Güvenlik tehlikesi olmadan, huzurlu bir ülkede bulunmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Belarus’ta Tıp bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, yıllar içinde elbette birçok öğrencimiz yurtdışında ve Belarus’ta eğitim almış, mezun olmuş olmaya da devam etmektedir. Tıp fakültesi mezunlarımız da çok sayıdadır.

Belarus’ta Tıp eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz tıp okuyabilir miyim?

Öğrencilerimizin Eurostar güvencesinde, yurtdışı eğitim seçeneklerinden yararlanacaklarının altını çizelim. Yurtdışında eğitim almak isteyen, ancak maddi olanakları olmaması nedeniyle, bunu yapamayacaklarını düşünen öğrencilerimiz için kesinlikle yurtdışında eğitim kapıları kapalı değildir. Belarus’ta hem devlet nezdinde verilen, hem de çeşitli kurumlar ve firmalar tarafından verilen ve en önemlisi de Avrupa Birliği tarafından verilen burslara başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu konuda öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Belarus’da tıp okuyup Türkiye’de çalışmak:

Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra, ülkemize dönerek ülkemizde doktor olarak kariyerini yapmak isteyen öğrencilerimiz elbette olacaktır. Bu şansı her zaman kullanabilirsiniz. Hem özel sektörde, hem de kamu alanında çalışmalarınızı yapabilirsiniz. YÖK denkliği başvurularınızda da avantajlı olacağınızı belirtelim.

Belarus’ta Tıp Okumak Şartları:

Belarus Üniversiteleri’nde, tıp fakülteleri başta olmak üzere, birçok bölümde lisans ya da yüksek lisans eğitimleri almak için başvurabilirsiniz. Lisans eğitimlerinde kayıt olmak için bir sınava  girmek, yani sınav şartı bulunmamaktadır. Ülkemizdeki giriş sınavlarına girmiş, ya da girmemiş olabilirsiniz, bunun da kayıt olmanız için bir önemi bulunmamaktadır. Diplomanızla ve temel belgelerinize kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.

Belarus’ta Tıp Taban Puanları:

Belarus’ta tıp eğitimi kayıt ve alma noktasında  taban puan şartına ve uygulamasına tabi değildir.

Belarus Tıp Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Belarus Tıp Fakültesi’nde eğitim alırken, elbette ülkemizdeki bir tıp fakültesine yatay geçiş yapabilirsiniz. Bu hakkınız olmakla birlikte, önemli detay notlarınızın yüksek ortalamada olmasıdır. Başarılı öğrencilerin, not ortalamaları belirli bir not ve üzerinde olması bu hakkı kullanabilir. Lisans senelerinde olan öğrenciler birinci sınıftan son sınıfa kadar yatay geçiş yapabilirler.

Belarus Tıp okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Sömestrenin eylül döneminde başlamasından en geç 45 gün öncesine kadar kayıt başvurularının yapılması lazımdır. Genellikle kayıtların il başlama süresi ise Mayıs 15’ten sonra olmaktadır. Bu şekilde ön kayıt yaptırabilirsiniz. Bundan sonra, öğrenci danışmanlarımızla birlikte hazırlıklarınızı yaparak belgelerinizi sunabilirsiniz. Ekim ayına kadar, elbette boş kontenjanların olması durumunda da geç kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Ancak, yine de en geç Eylül 15’e kadar kayıt başvurularının yapılmasının yerinde olacağını belirtelim.

Belarus’ta Tıp okumak istiyorum:

Belarus’ta tıp eğitimi birçok gencimiz için ilgi çekici olmaktadır ki bu noktada son derece haklı olduklarını belirtelim. Bu ülke hem ekonomik, hem de uygun yaşam koşulları ve kaliteli eğitimi konusunda öne çıkmaktadır. Seçkin hocalardan, amaçladığınız tıp eğitimini alacaksınız. Modern bir kampus ortamında, maddi desteklerle yenilenen kampuslarda öğrenci olma ayrıcalığını yaşayacaksınız. Kariyer yapmanız için de uygun bir ülke olduğunu ekleyelim.

Belarus’ta Tıp Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Son derece uygun rakamlar ile Belarus tıp eğitiminizi alacaksınız. Ülkemizle kıyaslandığında ekonomik rakamlar sizleri bekliyor. Burs ve kredi imkanlarını da elbette kullanabilirsiniz. Yaşam giderleri de Rusya ve Avrupa Ülkeleri’ne göre gerçekten ekonomiktir.Tüm bu avantajları dikkate alarak siz de seçimizi Belarus’tan yana yapabilirsiniz.

Belarus’ta Tıp okumak mantıklı mı?

Avrupa’nın ülkemize yakın bir kuzey ülkesinde,medeni ve sıcak insanların arasında eğitim almak son derece mantıklı. Siz de seçkin üniversitelerde, ayrıcalıklı bir öğrenci olma şansını yakalayabilirsiniz.

Belarus’ta Tıp okumak zor mu?

Kutsal bir meslek olan hekimlik eğitimi, elbette özveri gerektiren bir eğitimi içermektedir. Altı senelik eğitimde zorlanacağınız kısımlar olabilir,ancak önemli olan hocalarınızın kalitesi, sizinle yakından ilgilenmesi ve derslerinizde size destek olmalarıdır. Öte yandan, modern bir eğitimin sisteminin olması, hastane ve kliniklerde gençlerin deneyim kazanması tıp eğitiminde son derece mühimdir. İşte Belarus’ta tıp eğitimi size bunları kazandıracaktır.

Belarus’ta Tıp eğitimi veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği  fakülteleri var mı?

Türkçe destekli tıp eğitimi almak ve Belarus Üniversiteleri hakkında genel bilgiler için öğrenci danışmanlarımızdan destek ve bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1