Makedonya'da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Yurtdışı eğitim için araştırma yapan öğrencilerin ilgisini çeken bazı bölümler vardır. Bunlar arasında ilk sıralarda yer alan Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi öğrencilerin iş mezun olduktan sonra bulma olanakları açısından en doğru seçeneklerden biridir.

Makedonya'da Eğitim

İçindekiler

Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumak

Fizik Terapi ve Rehabilitasyon bölümü ülkemizde popüler bölümler arasında yer almaktadır. Türkiye’de bu bölümü okumak isteyen öğrenciler TYT ve AYT sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü, taban puanlarına göre tıp ve diş hekimliği bölümlerine göre daha düşük puanlı bir bölümdür. Bu sınava girerek YKS’den fen bölümlerinden yüksek puan ve başarı sıralaması almanız gerekmektedir.

Yurtdışında eğitim için araştırma yapan öğrencilerin ilgisini çeken bazı bölümler vardır. Bunlar arasında ilk sıralarda yer alan Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi öğrencilerin iş mezun olduktan sonra bulma olanakları açısından en doğru seçeneklerden biridir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuran öğrencilerimiz bu ülkede sınavsız eğitim alacakları bölüm hakkında detaylı bilgi alabilir.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi 4 yıldır. Üniversitede Makedonca, Türkçe ve Arnavutça eğitim verildiğinden öğrenciler dil eğitimi için de 1 yıl hazırlık okurlar. Öğrenciler başarıyla tamamladıkları eğitimlerinin sonucunda fizyoterapist olarak özel ve devlet kurumlarında rahatlıkla iş bulma olanağına sahip olurlar.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi veren üniversitelerin Yök denkliği bulunmaktadır. Bunu öğrenmek isteyen öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde danışmanlarımızdan bilgi alabilir. Ayrıca Yök resmi web sitesinden ya da Yök denklik merkezine dilekçe ile başvurarak bunu öğrenebilirler.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yök Denklik Sınavı Nedir?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon mezunu olan öğrencilerimiz diplomaları ile Yök denkliği için başvuruda bulunduklarında Yök denklik sınavına girmektedir. Bu sınav ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı adı altında her yıl yapılmaktadır. Mezun öğrencilerimizin Yök tarafından her yıl resmi sitesinden yaptığı sınav duyurusunu takip ederek Yök denkliği için başvurusunu yapmaları gerekir.


Makedonya’da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Makedonya’da fizik tedavi ve rehabilitasyon okuyup Türkiye’de çalışma olanağınız vardır. Mezun olan öğrencilerimiz Yök denkliğini aldıktan sonra ister özel ve resmi kurumlarda fizyoterapist olarak çalışabilir isterlerse TUS yani tıpta uzmanlık sınavın girerek fizik tedavi alanında uzmanlık yapabilirler.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz hazırlık sınıfı için 800-1200 Euro, fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi için de yıllık 1800-2500 Euro eğitim ücreti öderler. Öğrencilerimiz için barınma olanakları da son derece uygun fiyatlarda sunulmaktadır. Eğitiminiz boyunca yapacağınız harcamalar Türkiye’de alacağınız fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi kadar uygundur.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin üniversite sınavına girmeleri gerekmemektedir. Öğrencilerimiz mezun oldukları lise diplomasının aslı ile birlikte Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvurarak üniversiteye kayıt işlemlerini yaptırabilir. Kayıt sırasında üniversitenin kontenjan sorunu bulunmuyorsa sorunsuzca kabul belgesini alabilirler.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Türkiye’de fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi alabilmek için öğrencilerimizin üniversite sınavına girerek sayısal alanda oldukça yüksek puan alması gerekmektedir. Bu yüzden sınavsız eğitim veren Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde okumak isteyen Türk öğrencilerimizin sayısında her yıl artış olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde her yıl kaydını yaptıran çok sayıdaki öğrencimiz sınavsız olarak eğitimlerine başlamaktadır.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon okumak isteyenler öncelikle sayısal alanda başarılı olmalı ve fizik tedavi ve rehabilitasyon alanındaki derslerde başarılı olacağına inanmalıdır. Bu ülkede fizik tedavi ve rehabilitasyon okumak için üniversite sınavın girmeniz gerekmese de eğitiminizi başarıyla tamamlamanız önemlidir.


Makedonya’da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumanın Avantajları?

Makedonya’da fizik tedavi ve rehabilitasyon okumanın avantajları arasında iyi bir dil eğitimi almanızın yanında ülkedeki üniversitelerin Bologna sürecine dâhil olmaları nedeniyle Avrupa standartlarında eğitim almanızdır. Bu sayede mezun olduktan sonra çok sayıda Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de çalışma olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca eğitiminiz boyunca yeni bir kültür tanıma olanağınız da olur.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her yıl Makedonya’ya yurtdışı eğitim için çok sayıda Türk öğrencimizi göndermekteyiz. Öğrencilerimizin en fazla tercih ettiği alan ise fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüdür. Bu alanda eğitim almayı isteyen öğrencilerimiz henüz kararını veremediyse mezun öğrencilerimizle görüşme olanağına da sahip olabilirler.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Okuyabilir miyim?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi veren üniversitelerde burslar kendi bünyelerinde belirlenmektedir. Üniversite kaydını yaptıracak olan öğrencilerimize Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak burslar hakkında bilgilendirme yapmaktayız. Koşulları uygun olan öğrencilerimiz fizik tedavi eğitimini burslu veya ücretsiz olarak alabilir.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya’da fizik tedavi ve rehabilitasyon okuyup Türkiye’de çalışmak isteyen öğrencilerimiz derslere devam mecburiyeti olduğundan eğitim süresince bunu yapamazlar. Ancak mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışabilirler.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumanın Şartları

Makedonya’da fizik tedavi ve rehabilitasyon okumanın tek şartı liseden mezun olmanızdır. Ön lisans mezunları da Dgs sınavına girmeden bu alanda lisans eğitimini Makedonya’da tamamlayabilir.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Taban Puanları

Eğitimine Makedonya’da devam etmek isteyenler, bu ülkede fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında okumak isteyenler için sınava giriş koşulu olmadığından taban puanlara ihtiyaç yoktur. Lise diplomanız kaydınızı yaptırmak için yeterlidir. Üniversite lise diploma notu istiyorsa Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımız sizlere bilgi verecektir.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon fakültesinden yatay geçiş yapmak isteyenlerin ilk yıl not ortalaması 40,2 ve üzeri olmalıdır. Ayrıca öğrencilerimizin Türkiye’de yapılan üniversite sınavına girerek 180 ve üzerinde puan almaları ve yatay geçiş yapmak istedikleri üniversitenin kontenjanının yeterli olması gerekir.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Makedonya fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında okumak için lise diplomanız ile her yıl 15 Mayıs tarihinden itibaren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvurarak kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumak İstiyorum

Eğitiminize Makedonya’da fizik tedavi ve rehabilitasyon okuyarak devam etmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvurunuzu yapabilirsiniz. Danışmanlarımız tüm prosedürleri sizin adınıza yaparak kayıt işlemlerinizi tamamlar. Üniversiteden alınan kayıt kabul belgenizi size takdim eder.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Makedonya eğitim alanında öğrenciler açısından barınma başta olmak üzere yeme içme, ulaşım, kültürel etkinlikler gibi diğer alanlarda da oldukça ekonomik koşullar sunmaktadır. Bu ülkede fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almanın maliyeti Türkiye’de okumanızdan farklı değildir. Ancak sınavsız giriş gibi pek çok avantajı bulunmaktadır.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumak Mantıklı mı?

Avrupa standartlarına uygun şekilde fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almanız için Makedonya üniversiteleri mükemmel olanaklar sunmaktadır. Mezun olduktan sonra çalışma alanlarınız oldukça geniş olur. Ayrıca eğitiminiz boyunca bu ülkede hiç zorlanmazsınız. Balkanların eğitim cenneti ülkesinde güzel anılar biriktirirsiniz.


Makedonya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okumak Zor mu?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon okumak bazı öğrencilerimiz için oldukça keyiflidir. Bu alanda okumayı isteyen öğrencilerimizin kendi istekleri doğrultusunda kayıt yaptırmaları halinde zorluk çekmeyeceklerini söyleyebiliriz.


Makedonya’da Türkçe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitimi Veren Tıp Üniversitelerinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakülteleri Var mı?

Makedonya’da Türkçe fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi veren üniversiteler bulunmaktadır. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden bilgi edinebilirsiniz. Üniversitelerde dersler Arnavutça, Makedonca ve Türkçe verilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1