Makedonya'da İngiliz Dili ve Edebiyatı

Sınavsız olarak Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize lise diplomanız ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Makedonya gibi Balkanların en güzel, yurtdışı eğitim için en fazla tercih edilen ülkesinde okuma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Makedonya'da Eğitim

İçindekiler

Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak

Sınavsız olarak Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize lise diplomanız ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Makedonya gibi Balkanların en güzel, yurtdışı eğitim için en fazla tercih edilen ülkesinde okuma fırsatı yakalayabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi 4 yıl sürmektedir. Bu bölümde Yurtdışında eğitim almaya karar verdiğinizde iyi seviyede ingilizce diline hâkim olmalısınız. Dil seviyeniz yeterli değil ise 1 yıl süreyle hazırlık okumanız gerekecek. Bunun dışında TOEFL gibi uluslararası alanda kabul gören ingilizce seviyenizi gösterir iyi bir puanının bulunuyorsa hazırlık okumadan 4 yıl sürecek eğitiminize başlayabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Genel olarak Makedonya üniversiteleri Yök tarafından tanınmaktadır. Bu yüzden Makedonya ingilizce dili ve edebiyatı eğitimi Yök denkliğine sahiptir. Bunu Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden danışmalarımızdan öğreneceğiniz gibi Yök resmi web sitesine de bakabilirsiniz. İsteyen öğrencilerimiz Yök denklik merkezine dilekçe vererek üniversitenin denkliğini sorgulama yapabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Yök Denklik Sınavı Nedir?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı Yök denklik sınavı günümüzde ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik adı altında her yıl Yök tarafından düzenlenmektedir. Bu sınavla diplomanıza Yök denkliği alabilirsiniz. Yök her yıl internet sitesi üzerinden sınav hakkında duyuru yapmaktadır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okuyup Türkiye’de çalışma olanağına sahip olabilirsiniz. Mezun olan öğrencilerimiz Yök denkliğini aldıktan sonra alanında çalışmaya başlayabilir. Makedonya üniversitelerini Yök tanıdığı için çalışma konusunda sorun yaşamazsınız. Avrupa standartlarında eğitim aldığınız için Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışma hakkınız bulunmaktadır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi için yıllık eğitim harcı ödenmektedir. Üniversitelere göre eğitim harçları ortalama 1000-2500 Euro arasındadır. Öğrencilerimiz ingilizce hazırlık okudukları takdirde bir yıl için 1000-1500 Euro eğitim ücreti öderler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden eğitim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi öğrencilerimiz için sınavsız olarak sunulmaktadır. Öğrencilerimiz bu bölümde okumak istiyorlarsa lise diplomalarının aslı ile birlikte Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza geldiklerinde kayıt işlemleri kısa sürede tamamlanacaktır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her yıl Makedonya İngiliz dili edebiyatı bölümüne çok sayıda Türk öğrenci göndermekteyiz. Öğrencilerimizin sayısı her yıl artmaktadır. Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı bölümünün sınavsız olması ve ülkedeki yaşam koşullarının öğrencilere cazip gelmesi nedeniyle eğitimine bu ülkede devam etmek isteyen öğrencilerimiz artmaktadır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak için lise diplomanızı alarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize kayıt için başvurmanız yeterli olacaktır. Burada danışmanlarımız sizlere Makedonya’daki üniversiteler hakkında detaylı bilgi verecektir.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Avantajları?

Makedonya’da İngiliz dili ve edebiyatı okumanın avantajı bu bölüme sınavsız girişinizle birlikte başlamaktadır. Üniversiteler Bologna sürecinde olduğundan Avrupa standartlarında eğitim alabilirsiniz. Bu ülkede eğitiminiz süresince serbest dolaşım hakkına sahip olabilirsiniz. Mezun olunca Türkiye dışında Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışma hakkına sahip olursunuz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesi Okuyabilir miyim?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi veren üniversitelerin tamam kendi bünyesinde burs koşullarını belirlemektedir. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Üniversitelerin koşullarını taşıyorsanız burslu veya ücretsiz İngiliz dili ve edebiyatı fakültesi okuyabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okuyup aynı zamanda Türkiye’de çalışmak isterseniz eğitiminiz süresince bunu yapamazsınız. Akademik yılda öğrencilerin derslerine devam etmesi zorunludur. Staj dönemleri ve ara tatiller Türkiye’de çalışmanız mümkün olabilir. Mezun olduğunuz takdirde Yök denkliğini aldıktan sonra Türkiye’de çalışabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Şartları

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumanın şartları bulunmamaktadır. Eğitiminize kesintisiz devam etmek istiyorsanız ihtiyacınız olan sadece lise diplomanız ve İngiliz dili ve edebiyatı eğitimini Makedonya’da almak istemenizdir.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Taban Puanları

Makedonya İngiliz edebiyatı eğitimi almanız için üniversite sınavına girmeniz gerekmediğinden taban puanları bulunmamaktadır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı fakültesinde okuyan öğrencilerimiz Türkiye’ye bazı koşulları yerine getirirse yatay geçiş yapabilir. Öğrencilerimiz ilk olarak Türkiye’de yapılan üniversite sınavlarına girerek en az 180 puan almalıdır. Eğitim gördükleri bölümde ilk yıl not ortalamalarının 40,20 olması gerekir. Ayrıca Türkiye’de yatay geçiş yapmayı istedikleri üniversitenin kontenjanı yeterli olmalıdır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak isteyenler lise diploması ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvuru yapabilir. Kayıtlarımız her yıl 15 Mayıs tarihinden itibaren başlamaktadır.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İstiyorum

Öğrencilerimiz Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak istiyorlarsa Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan destek alabilirler. Lise diploması olan öğrencilerimiz üniversite sınavına girmeden kayıt başvurusu yapabilir. Danışmanlarımız kayıt işlemlerini kısa sürede tamamlayarak üniversiteden alınan kabul belgesini öğrencilerimize verecektir.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Makedonya genel olarak Türk öğrencilerin yurtdışı eğitim almak için tercih ettiği bir ülkedir. Bu ülkede İngiliz dili ve edebiyatı okumanın maliyeti ile Türkiye’de aynı bölümü okumanın maliyeti arasında düşündüğünüz kadar fark bulunmamaktadır. Üniversitelerin eğitim harçları ve öğrencilerin diğer harcamaları makul seviyelerdedir.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak Mantıklı mı?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak düşünüldüğünde oldukça mantıklıdır. Avrupa koşullarında eğitim alma olanağını kaçırmamalısınız. Hem dil öğrenmek hem başka bir kültürü tanımak adına eğitiminize Makedonya’da devam edebilirsiniz. Sınavsız üniversite olanağı ile yurtdışında eğitim alabilirsiniz.


Makedonya İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak Zor mu?

Makedonya İngiliz dili ve edebiyatı okumak zor değildir. Üst düzey akademik kadro ile arzu ettiğiniz eğitimi alabilirsiniz. Bologna sürecindeki üniversitelerde İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi almanız mezun olduğunuzda mavi diploma sahibi olmanız demektir. İngilizce diline hâkim olmak, bu dille eğitim alarak İngiliz dili ve edebiyatı okumayı gerçekten isteyen öğrencilerimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayacaktır.


Makedonya’da Türkçe İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Veren Üniversitelerinin İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakülteleri Var mı?

Makedonya’da İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi veren üniversitelerde öğrencilerimize Türkçe destekli eğitim verilmektedir. Ancak fakültelerin temel dili bölüm nedeniyle İngilizce olduğundan Türkçe eğitim desteği sağlanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden bu konuda bilgi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1