Makedonya'da İş Sağlığı Ve Güvenliği

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi son yılların en gözde alanları arasındadır. Ülkemizde de öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversite bölümlerinden biridir. Bu eğitim alanını yurtdışında sınavsız olarak okumak isteyen öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvurabilir.

Makedonya'da Eğitim

İçindekiler

Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumak

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi son yılların en gözde alanları arasındadır. Ülkemizde de öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversite bölümlerinden biridir. Bu Yurtdışında eğitim alanını yurtdışında sınavsız olarak okumak isteyen öğrencilerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvurabilir. İşçilerin yaptıkları işlerde ya da işyerindeki çalışma koşullarından dolayı maruz kaldıkları meslek kazaları, hastalıkları ve çeşitli sağlık sorunlarının önlenmesini sağlayacak uygulamaları içeren iş sağlığı ve güvenliği eğitimi işyerlerinde İSG uzmanlarının bulunmasının zorunlu kılınmasıyla birlikte gençlerimiz arasında gözde meslekler arasına girmiştir.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi eğitim süresi ön lisans olarak 3 yıl, lisans olarak 4 yıl sürmektedir. Öğrencilerin dil yeterliliğine bağlı olarak 1 yıl hazırlık okumaları halinde eğitim süresi 1 yıl uzamaktadır.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Makedonya iş sağlığı ve güvenli eğitimi veren üniversitelerin Yök denkliği bulunmaktadır. Üniversitelerin Yök tarafından tanındığını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizdeki danışmanlarımızdan, Yök resmi web sitesinden ya da Yök denklik merkezinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği Yök denklik sınavı mezun olduğunuzda eğitim düzeyinizi belirleyen ilmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik olarak tanımlanan sınavdır. Bu sınavı Yök her yıl yapmaktadır. Sınav hakkındaki duyuruyu ise resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği okuyup Türkiye’de çalışma olanağına sahip olabilirsiniz. Mezun olduktan sonra Yök denkliğini alarak resmi ve özel kurumlarda iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görev yapabilirsiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Eğitiminizi Makedonya’da iş sağlığı ve güvenliği alanında yapmak isterseniz yıllık eğitim harcı olarak üniversitelere göre 1000-2000 Euro arasında eğitim harcı ödersiniz. Eğitiminize hazırlık okuyarak başlarsanız bir yıllık eğitim ücreti olarak 1000-1200 Euro arasında bir harç ödersiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veren üniversitelerin en önemli özelliği öğrencilere sınavsız eğitim vermeleridir. Öğrencilerimiz sınavsız olarak yurtdışı eğitim için bu bölümü tercih edebilir.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi yeni alanlardan biri de olsa bu bölümde okuyan Türk öğrenci sayısı her yıl artmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Makedonya’ya her yıl çok sayıda öğrenciyi eğitim almaları için gönderiyoruz. Bu öğrencilerimiz arasında iş sağlığı ve güvenliği bölümünü tercih edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği okumak için yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden birini ziyaret etmektir. Bu alanda eğitim almak istiyorsanız yanınızda lise diplomanızı da getirmelisiniz. Üniversite kaydınızın yapılması için üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumanın Avantajları?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği okumanız bu alanda diplomalı olarak çok rahat iş bulmanıza yardımcı olacaktır. Sınavsız olarak girdiğiniz bu bölümde Avrupa standartlarında eğitim alacaksınız. Hem kaliteli eğitim sürecini geçirmek hem de mezuniyetinizden sonra kolay iş bulma avantajlıyla Makedonya’da eğitiminize devam edebilirsiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza her yıl binlerce öğrencimiz başvurmaktadır. Öğrencilerimiz özellikle Makedonya üniversitelerinde yurtdışı eğitim almayı tercih ederler. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi de öğrencilerimizin gözdesi haline gelmiştir. Bu yeni bölümlerden olmasına rağmen ilk mezunlarını vermiştir. Bunların arasında Türk öğrencilerimiz de bulunmaktadır.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz İş Sağlığı Ve Güvenliği Fakültesi Okuyabilir miyim?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veren üniversiteler burs koşullarını kendi bünyesinde belirlemektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden üniversitelerin burs koşullarını öğrenebilirsiniz. Koşullara uyan öğrencilerimiz burslu veya ücretsiz iş sağlığı ve güvenliği fakültesi okuyabilir.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya’da iş sağlığı ve güvenliği okuyup Türkiye’de çalışmak için mezuniyetinizden sonra Yök denkliğini almanız gerekir. Yök denkliğini aldıktan sonra iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak çalışabilirsiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumanın Şartları

Makedonya’da iş sağlığı ve güvenliği okumanın şartları arasında sadece lise ya da meslek lisesi mezunu olmanız vardır. Bu bölünde okumak için lise diplomanızın derecesi de önemli değildir. YGS-LYS sınavlarına da girmeniz gerekmez.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Taban Puanları

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği eğitimi taban puanları bulunmamaktadır. Bu bölüme öğrenciler sınavsız olarak girebiliyorlar


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş yapma olanağınız bulunmaktadır. Bunun için önce Türkiye’deki üniversite sınavına girerek 180 ve üzerinde puan almalısınız. Fakültedeki ilk yıl ders ortalamanızın da 40,20 ve üzerinde olması gerekir. Bu koşulları sağladıktan sonra yatay geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin kontenjanı yeterli ise başvurunuzu yapabilirsiniz.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışı eğitim başvurularının başladığı 15 Mayıs tarihinden itibaren Makedonya iş sağlığı ve güvenliği okumak isteyenler başvuru yapabilir. Kayıt başvurunuz sırasında lise diplomanızın olması yeterlidir. Bunun dışında gerekecek nüfus kaydı, ikametgâh gibi belgeler konusunda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdaki danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumak İstiyorum

Makedonya iş sağlığı ve güvenliği okumak istiyorum diyen öğrencilerimiz sınavsız bir şekilde eğitimlerine devam edebilir. Türkiye ile yaşam kültürleri çok benzer olan bir ülkede eğitim almak öğrencilerimizin avantajına olacaktır.


Makedonya’da İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Makedonya’da iş sağlığı ve güvenliği okumanın öğrencilerimize maliyeti Türkiye’de okumanın yanında çok fazla değildir. Üniversite için ödenen eğitim harçları oldukça makul seviyededir. Eğitim dışında barınma, ulaşım ve yeme içme gibi temel ihtiyaçlarınız da en uygun fiyatlara karşılanmaktadır. Bunun dışında eğitiminiz sırasında katılacağınız çeşitli etkinlikler olabilir. Bu tür harcamalarınız nerede okursanız okuyun sizlerin ihtiyacıdır.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumak Mantıklı mı?

Makedonya üniversiteleri Bologna sürecine dâhil olduğundan iş sağlığı ve güvenliği okumak öğrencilere önemli bir avantaj sağlar. Eğitimlerini Avrupa standartlarında almak isteyen öğrencilerimiz en doğru kararı vermiş olacak.


Makedonya İş Sağlığı Ve Güvenliği Okumak Zor mu?

Makedonya’da iş sağlığı ve güvenliği okumak zor değildir. Aksine eğitiminizi en iyi koşullarda alabilirsiniz. Üst seviyede akademik kadro ile hizmet veren eğitim kurumlarında kaliteli eğitim alabilirsiniz. Alan derslerine ilgi duyuyorsanız geleceğin mesleği olarak görülen iş sağlığı ve güvenliği eğitimini okumak sizlere zor gelmeyecektir.


Makedonya Türkçe İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Veren Üniversitelerinin İş Sağlığı Ve Güvenliği Fakülteleri Var mı?

Makedonya Türkçe iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veren üniversiteler hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan bilgi alabilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği fakültelerinde Makedonca, Arnavutça, İngilizce dışında Türkçe destekli eğitim de verilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1