Makedonya'da İşletme

Yurtdışı eğitim olanaklarından olan Makedonya işletme eğitimi öğrencilerimize sınavsız olarak sunulmaktadır. LGS ve YGS sınavlarına girmeden lise diplomanız ile işletme eğitimi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden size en yakın olanına başvurarak kayıt işlemlerinizi hemen yaptırabilirsiniz. İşletme eğitiminizi yurtdışında yapmanız sizlere önemli avantajlar sağlayacaktır

Makedonya'da Eğitim

Makedonya İşletme Okumak

Yurtdışında eğitim olanaklarından olan Makedonya işletme eğitimi öğrencilerimize sınavsız olarak sunulmaktadır. LGS ve YGS sınavlarına girmeden lise diplomanız ile işletme eğitimi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden size en yakın olanına başvurarak kayıt işlemlerinizi hemen yaptırabilirsiniz. İşletme eğitiminizi yurtdışında yapmanız sizlere önemli avantajlar sağlayacaktır.


Makedonya İşletme Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Makedonya işletme eğitimi süresi 4 yıldır. İşletme eğitimi sırasında Makedonca, İngilizce, Türkçe temel diller kullanılır. Öğrencilerimizin dil seviyesi yeterli değil ise 1 yıl hazırlık okumaları gerekir. Eğitiminiz boyunca en az iki dil öğreneceğiniz için kariyer yaşamınızda sizlere çok faydası olacaktır.


Makedonya İşletme Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Makedonya üniversitelerinin genel olarak Yök denkliği bulunmaktadır. Makedonya’da işletme eğitimi aldığınızda Yök denkliğinizi almanızda sorun yaşanmaz. Resmi Yök web sitesinde ve Yök denklik merkezinden üniversitemizin Yök denkliğini sorgulayabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizdeki danışmanlarımız da sizlere gerekli bilgileri aktaracaktır.


Makedonya İşletme Yök Denklik Sınavı Nedir?

Makedonya işletme eğitimi Yök denklik sınavı sizlerin eğitim seviyesini ölçen bir sınavdır. İlmi hüviyet tespiti ve yapılandırılmış klinik sınavı olarak bilinen bu sınav Yök tarafından her yıl yapılmaktadır. Yök internet sitesi üzerinden sınav hakkında duyuru yapmaktadır. Bunu takip ederek mezun olduğunuzda Yök denkliğinizi alabilirsiniz.


Makedonya İşletme Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Makedonya’da işletme okuyan öğrencilerimiz Yök denkliğini aldıktan sonra Türkiye’de çalışabilir. İşletme oldukça geniş bir alandır. Resmi ve özel kurumlarda işletme departmanında çalışabilirsiniz. İsteyen öğrencilerimiz uzmanlık sınavlarına girerek kariyerlerine bu şekilde devam edebilir.


Makedonya İşletme Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Makedonya işletme eğitimi fiyatları tercih edeceğiniz üniversiteye göre yıllık 1000-2000 Euro civarındadır. Öğrencilerimiz yıllık eğitim harcı olarak bu fiyat aralığında ödeme yaparlar. Öğrencilerimiz 1 yıl hazırlık okudukları takdirde eğitim ücreti olarak 1000-1200 Euro öderler.


Makedonya İşletme Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Yurtdışı eğitim seçeneği olarak öğrencilerimize Makedonya oldukça cazip gelmektedir. Bunun başlıca nedeni diğer alanlarda olduğu gibi sınavsız olarak Makedonya işletme eğitimi alma olanağı sağlamasıdır. Öğrencilerimiz normal lise ya da meslek lisesi diplomaları ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize kayıt için başvurabilirler.


Makedonya İşletme Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize her yıl yurtdışı eğitim almak, özellikle Makedonya’da eğitim almak için başvuran öğrenci sayısı bir hayli fazladır. Öğrencilerimizin tercih ettiği bölümler arasında Makedonya işletme eğitimi ise ilk sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden işletme okuyan Türk öğrenci sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.


Makedonya İşletme Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya’da işletme okumak isteyenlerin ihtiyacı olan tek şey lise diplomasıdır. Lise diploması olanlar eğitimine yurtdışında devam etmek istiyorsa Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarıma başvurarak danışmanlarımızla görüşebilir. Makedonya işletme eğitimi hakkında tüm detayları öğrenebilir, kayıt işlemlerini yaptırabilir.


Makedonya İşletme Okumanın Avantajları?

Makedonya işletme okumanın avantajları arasında Avrupa standartlarında eğitim almaları bulunmaktadır. İşletme bölümleri olan üniversiteler Bologna sürecinde olduğundan öğrencilerimiz üst seviyede kalitede eğitim alabilirler. Makedonya gibi Balkanların en güzel ülkesinde eğitimlerine devam edebilir, bu süreçte serbest dolaşım hakkında sahip olur. Mezun olan öğrencilerimiz Türkiye ve Avrupa Birliğine üye ülkelerde çalışma olanağına sahip olurlar.


Makedonya İşletme Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Makedonya’ya yurtdışı eğitim kapsamında her yıl çok sayıda öğrenci göndermekteyiz. Öğrencilerimizin işletme eğitimi alma tercihi daha fazladır. Bu yüzden Makedonya işletme bitiren mezunlarımız bulunmaktadır. Yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz karar vermekte zorlanıyorlarsa mezun öğrencilerimizle görüşme olanağına sahiptir. Bu sayede Makedonya’daki eğitim olanakları hakkında doğru yerden bilgi alabilirler.


Makedonya İşletme Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz İşletme Fakültesi Okuyabilir miyim?

Makedonya işletme eğitimi veren üniversiteler bursları kendi bünyesinde belirlemektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza başvuran öğrencilerimize üniversitelerin özel burs olanakları hakkında bilgilendirme yapmaktayız. Öğrencilerimiz koşulları taşıyorsa burslu veya ücretsiz işletme fakültesi okuyabilir.


Makedonya İşletme Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Makedonya işletme okuyup Türkiye’de çalışmak tüm öğrencilerimizin isteğidir. Bu konuda üniversiteleri Yök tarafından tanındığı için öğrencilerimiz bir sorunla karşılaşmıyor. Eğitimini yurtdışında aldıkları için de bir adım önde oluyorlar. Kariyer yaşamlarına en az iki dil bilerek adım atarlar.


Makedonya İşletme Okumanın Şartları

Makedonya işletme okumanın şartları arasında öğrencilerimizin en az lise mezunu olmasıdır. Lise mezunu olanlar sınavsız olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde kayıt başvurusunu yapabilir. Danışmanlarımız tüm işlemleri kısa sürede hallederek, öğrencilerin üniversiteye kaydını gerçekleştirir. İşletme alanında lisans tamamlama isteği olanları da DGS sınavına girmeden kaydını yaptırabilir.


Makedonya İşletme Eğitimi Taban Puanları

Makedonya işletme eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz taban puanları merak etmektedir. Ancak eğitiminize Makedonya’da devam etme kararı aldığınızda üniversite sınavına girme zorunda değilsiniz. Bu ülkede sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz için taban puanlara ihtiyacınız olmayacak.


Makedonya İşletme Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Makedonya işletme fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerimizin ilk olarak üniversite sınavlarına girerek en az 180 puan alması gerekmektedir. Okudukları fakültede ilk yılın sonunda en az 40,2 not ortalamasına sahip olmaları gerekir. Bu koşulları taşıyan öğrencilerimizin yatay geçiş yapmak istedikleri üniversitede kontenjan yeterli ise başvurusunu yapabilirler.


Makedonya İşletme Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Makedonya işletme okumak isteyen öğrencilerimiz lise diplomalarının aslını alarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize başvurması yeterlidir. Başvurularını yurtdışı eğitim kayıtlarının başladığı 15 Mayıs tarihinden itibaren yapabilirler.


Makedonya’da İşletme Okumak İstiyorum

Makedonya işletme eğitimi almak isteyenler, eğitimlerine bu ülkede devam etmek isteyenler liseden mezun olduklarında lise diplomaları ile başvurularını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize yapabilirler. Öğrencilerimizin üniversite sınavına girmeleri gerekmemektedir. Makedonya’da işletme okumak istemeleri yeterlidir. Sözel, sayısal, eşit ağırlık gibi alanlarda okuyan tüm öğrencilerimiz başvuruda bulunabilir.


Makedonya İşletme Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Makedonya’da işletme eğitimi veren üniversiteler verdikleri eğitim kalitesi ile kıyaslandığında oldukça uygun eğitim harçları belirlemiştir. Öğrencilerimiz Makedonya’nın en gelişmiş şehirlerinde bulunan köklü üniversitelerde işletme eğitimi alma olanağına sahiptir. Bu ülkedeki yaşam koşulları da öğrencilerimiz açısından oldukça uygundur. Kültürümüze yakın bir ülkede yurtdışı eğitim olanağını kaçırmamalısınız.


Makedonya İşletme Okumak Mantıklı mı?

Makedonya işletme okumak detaylı olarak düşünüldüğünde oldukça mantıklı gelecektir. Üniversite kaydınızı yaptırmak için sınav stresine girmemeniz, Avrupa standartlarında eğitim alma olanağınız, yeni bir kültür tanıyacak olmanız, mezun olduğunuzda en az iki dil biliyor olmanız, sosyal çevrenizin genişlemesi, Avrupa Birliğindeki ülkelerde çalışama olanağınızın olması gibi sayabileceğimiz çeşitli avantajlara sahip olursunuz.


Makedonya İşletme Okumak Zor mu?

Makedonya işletme okumak düşündüğünüz kadar zor değildir. İşletme eğitiminizi ingilizce, Makedonca, Türkçe, Arnavutça gibi dillerle devam etmeniz kariyer hedefiniz açısından oldukça avantajlıdır. Üniversitede üst düzey akademik kadrodan eğitim almanız da sizlere çok şey kazandıracaktır.


Makedonya Türkçe İşletme Eğitimi Veren Üniversitelerinin İşletme Fakülteleri Var mı?

Makedonya’da Türkçe işletme eğitimi veren üniversiteler bulunmaktadır. İngilizce, Makedonca gibi dillerin yanında öğrencilerimize Türkçe desteği de verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesindeki danışmanlarımızdan bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1