Eğitim Ücretleri

Romanya'da Üniversite Eğitimi

Romanya Eğitim Ücretleri

Birçoğu Romanya’yı egzotik bir ulus olarak görüyor. Bunun nedeni, ülkenin kendine özgü şiiri ve folkloruyla ünlü olmasıdır. Eski başkenti aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Ne yazık ki, ülkenin yakın tarihi bu kadar olumlu olmadı. Bunun nedeni, Romanya’nın II. Sonuç olarak, birçok uluslararası öğrenci tartışmalı geçmişi nedeniyle Romanya’da okumaktan kaçınıyor. Bununla birlikte, Romanya’da okumak için hala birçok neden var.

Her şeyden önce Romanya avangard şiiriyle ünlüdür. George Coşbuc ve Mihai Eminescu bu ülkenin en tanınmış şairleri arasındadır. Bu şairlerin modern şiir ve drama üzerinde büyük etkisi olmuştur. Sonuç olarak dünyanın önde gelen üniversitelerinin birçoğunda Romen dili ve edebiyatı dersleri bulunmaktadır. Aslında, birçok üniversite dersi, uygulamalı pratik çalışmalardan ziyade öncelikle dersler yoluyla yürütülür. Bunun nedeni Romen edebiyatının toplumda sahip olduğu önemli yer.

Romen dilinin ülkede en çok konuşulan 6. dil olmasına gelince, bu hem iyi hem de kötü haber. Artı tarafta, insanların yeni bir dil öğrenmeye ve başkalarıyla iletişim kurmaya istekli olduklarını gösterir. Bununla birlikte, birçok insan akıcı bir şekilde Rumence konuştuğundan, bu aynı zamanda iş piyasasına girmek için büyük bir engel teşkil etmektedir. İşleri daha da kötüleştirmek için, birçok işveren özgeçmişinizde akıcı bir şekilde Rumence konuşarak iş bulmanın ne kadar zor olduğunu anlamıyor. Sonuç olarak, birçok insan akıcı bir şekilde Rumence konuşarak anlamlı bir iş bulmanın ne kadar zor olduğunu anladığında dil eğitim sisteminden ayrılıyor.

Ayrıca, herhangi bir ulus gibi, Romanya da tarih boyunca komünist eğilimler yaşadı. Bu, halkını hükümete karşı 1989’dan beri tamamen ortadan kalkmayan güvensiz bir tavırla karşı karşıya bıraktı. Sonuç olarak, uluslararası akademideki birçok kişi, komünist geçmişleri ve buna bağlı hükümet yolsuzluğu sorunları nedeniyle Romanya’da ders vermekten kaçınıyor. Gerçek şu ki, Romanya II. Dünya Savaşı sırasında herhangi bir milletten farklı değildi – Nazi işgalleri tarafından harap edildiler ve daha sonra komünist devletler oldular. Bununla birlikte, bugün Romanya’da hala tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda güzel yer ve zengin kültür var.

Romanya’da eğitim almanın kayda değer olumsuzlukları olsa da, bu ulusun sakinlerine sunacağı çok şey var. Zengin edebi gelenekleri, hem geçmişini hem de bugününü şekillendirmeye yardımcı oldu. Buna ek olarak, Avrupa üniversitelerine kolay erişim ve küresel sıralamada genel olarak üst sıralarda yer alan üniversiteler nedeniyle oldukça az sayıda uluslararası öğrenci Romanya’da eğitim görmeyi tercih ediyor. Sonuç olarak, Romanya’da bir kariyer veya üniversite eğitimi ile ilgili kararınızı vermeden önce tüm faktörleri dikkatlice tartmalısınız; bir kez yaptığınızda hoş bir şekilde şaşırabilirsiniz!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1