Başka Bir Okula Geçerken Transferimi Nasıl Yapabilirim?

Geçiş Nasıl yapılır?

Yurtdışında eğitim almak artık kesinlikle bir hayal değil. Doğru bir yurtdışı öğrenci danışmanlığından yardım alarak, en mantıklı ve başarılı olacağınız ülke, şehir ve üniversite seçimini yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra başka bir okulda lisans eğitiminize devam etmek ya da bu eğitimi tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için farklı bir üniversiteye başvurmaya karar verebilirsiniz. Başka bir ifadeyle başka bir okula transferimi nasıl yapabilirim ya da yatay geçiş hakkında tüm merak edilenler.

Yatay Geçiş Nasıl Yapılır

sorunuzun yanıtını ise bu yazımızda bulacaksınız. Yurtdışında bir üniversitede eğitim alırken bir başka üniversiteye transfer için başvurmanız mümkündür. Öncelikle üniversitelerin lisans eğitimleri için gerekli olan belgeleri genel şekilde belirtelim. Uluslararası öğrenci formumun ve gerekli başvuru harcının yatırılması gerekir. Orijinal alınan lise transkript, diploma veya lise mezuniyet belgesi, referans mektupları, öğretmenlerden alınan referans mektupları, banka referans mektubu, öğrencinin kendisini anlatan bir başvuru dilekçesi, Toefl ile sat puanlarını belgesi eklenmelidir. Bu durum başka bir okula geçerken transferimi nasıl yapabilirim sorusunun da yanıtıdır. Başvuru işlemlerinin yine bu belgelerle yapılması gerekir.

Yatay Geçiş Şartları ve Başvuru

Yüksek lisans eğitimi almak için de başka bir okula geçerken transferimi nasıl yapabilirim sorusu akla gelecektir. Bu durumda, öğrenci başvuru formu ile harcın yatırılması gerekmektedir. Orijinal üniversite transkript, üniversiteden mezuniyet belgesi, akademik kadrodan alınan referans mektupları, hem eğitim deneyimlerinin, hem de varsa çalışma deneyimlerinin yer aldığı cv, Gmat ve toefl puanları, banka referans mektubu ile dilekçe hazırlanması ve sunulması gerekmektedir. Bundan sonra, başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Hem profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak, hem de kendiniz ilgilenerek başvurunuzu iletişim yolları ile takip edebilirsiniz. Bunu, arama, e-mail gibi çeşitli yollardan yapabilirsiniz. Bundan sonra, kabul yazınız geldiğinde yeni kurumda eğitiminize devam edebilirsiniz.

Halen öğrenci vizeniz sürmekte olabilir, bir başka deyişle, yeni üniversitenize başlamanız süresinde vizeniz halen geçerli olabilir. Bu durumda öğrencilerin akıllarında birtakım soru işaretleri olabilir. Eski öğrenci vizenizi yeni okulunuzda kullanma durumunu merak etmeniz son derece normaldir. Ülkelerde sınırlarda ve giriş çıkışlarda, gümrük memurlarının incelemelerinde, halen süren öğrenci vizeniz kabul edilebilir. Ancak tüm resmi kurumlarda bunun geçerli olduğu noktasında emin olamazsınız. Konsolosluk görevlileri ise, bu durumda, yeni bir eğitim kurumuna geçildiğinden, yeniden vize başvurusu yapılmasının yerinde olduğunu belirtmektedir. Kurumumuz olarak bizler de, resmi uygulama yönünde öğrencilerimizin başvurularını yapmalarını önermekteyiz. Yeni eğitime başladığınız yüksek eğitim kurumunuzda eğitim süresince, yeniden öğrenci vizesi yapmanızı önermekteyiz. Bu noktada, öğrenci vizesi alınması işlemlerinde olduğu gibi, yeni bir vize başvurusu yapmanız durumunda da sizlere destek olacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu vize aşamasında da danışmanlarımızla eksiksiz işlem yapma kolaylığını yaşayacaksınız. Yurtdışında doğru adımlar atarak, en başarılı eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlarımıza danışarak, iletişim içinde olarak işlemlerinizi uygun şekilde yapabilirsiniz.

yatay geçiş transferi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1