Yurtdışında DGS Uzaktan Eğitim

Online eğitime olan arz talep giderek artış gösteriyor. Üstelik önlisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler dikey geçiş sınavına girmeden Yurtdışında DGS uzaktan eğitim fırsatlarından yararlanarak büyük maliyetler ödemeden yurtdışında bir üniversiteden mezun olma imkanı elde ediyor.
Yurtdışında DGS Uzaktan Eğitim

Üniversite Eğitim Rehberi

Ön lisans okuduktan sonra DGS sınavına girerek bölüm eğitimimi 4 yıllık olarak tamamlarım düşüncesi herkeste vardır. İlk başta yaparım ne var ki DGS sınavında gibi düşünülen durum zaman geçtikçe gerçekleşme olasılığında düşüş görülmeye başlamaktadır. Bu durum DGS sınavına girmeden lisans tamamlamam mümkün mü araştırmasını peşi sıra getirmektedir. Yurtdışında pek çok ülke alan eğitimini DGS sınavına girmeden tamamlamanıza rehber olabilmektedir. Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alma imkanını değerlendirerek kısa zaman içerisinde lisans eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim sürecinde yer alabilmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık birim ziyaretlerini zamanında gerçekleştirmelisiniz. Alan kayıt işlemlerinizi yaparken sizlere yardımcı olarak memleketinizden ayrı düşmeden uzaktan eğitim almanıza yardımcı olacaktır. Böylece yarım kalan lisansınızı tamamlama hayalinizi gerçekleştirebilme fırsatı yakalayabileceksiniz. Sizlerin eğitim hayatınızı tamamlayarak alan mezunu olarak bir öğretmen, savcı, eczacı, hakim, doktor, hemşire gibi unvanlara sahip olabilme fırsatınızı eline verebilecek ülke araştırmalarını bir an önce gerçekleştirmelisiniz.

Yurtdışında okumayı DGS’ye girmeden kaç kişi gerçekleştirebilir ki? Sadece alanınızı ilgilendiren vize ve final sınavlarına tabii tutularak alan mezunu olabileceksiniz. Ders programını da düzenli takip ederek online sistem üzerinden alabilme şansınız olabilecektir. Yabancı dilde eğitim görürüm kaygınız da boşuna boşunadır. Uzaktan eğitim hayatınızı evinizde geçirip yurtdışı üniversitesi okurken de kendi anadiliniz Türkçe olarak eğitim alabileceksiniz. Türkçe destekli eğitim imkanı sunan yurtdışı üniversiteleri verdikleri uzaktan eğitim olanağıyla Türkiye’den çok fazla başvuru çekmektedir. Bu sebeple Türkçe destekli eğitime ayrılan kontenjanı başvuru sayısına paralel olarak yıllık bazda sayısal olarak arttırmaya başlamışlardır.

DGS sınav koşulunu aramadan girebileceğiniz üniversiteler şu şekildedir. Makedonya tercihinizde Uluslararası Vizyon Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Ukrayna’da okumak için Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi tercihinde bulunabilirsiniz. Ukrayna seçeneğiyle dil öğrenmek için çok alternatif bir eğitim ortamı yakalama şansınız mevcuttur. Hem farklı dilleri öğrenmek hem de kendinizi alan eğitiminde bir üst basamağa taşıyabilme heyecanını keşfederek unutulmaz bir mutluluk olabilecektir.

DGS sınavına girmeden kendinize eğitim alanı açmak için Eurostar işbirliğiyle üniversitelerin kalitesini ve buralardan mezun olanların hayattan memnuniyetlerini araştırma içine girebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmenize destekçi olacak olan yurtdışı imkanlarıyla eğitim görmeye başladığınızda evinizdeki sakin ortamda kendinize öğrenme ortamı yaratmanız oldukça mümkün olacaktır. Sınava hazırlık ve sınava giriş zamanlarında da sizleri etkileyebilecek herhangi bir unsur bulunmayacaktır. Kendi öğrenme çevrenizi evinizde ya da bilgisayarı rahatlıkla kullanabileceğiniz bir cafede dersleri dinleyerek alan bilginizi almaya başlayabilirsiniz. Online derslerinizi düzenli takip edip belirlenen eğitim öğretim sürecinde karşınıza çıkacak sınavlarda başarılı olmaya bakabilirsiniz. Böylece eğitim sonrasında sahip olacağınız mavi diplomayı hemen kullanarak işinizin patronu olabilirsiniz.

Özel sektörde maaş bakımından hayatınızı devam ettirebilecek şekilde kazanç elde edebilmeye başlayabilme gururunu hissedebileceksiniz. Lisans üstü ya da master seçeneklerine devam edebileceğiniz üniversite seçeneği olarak yine aynı kurumu tercih edebilirsiniz.

Uzaktan eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alabilmek için kayıt işlemleri ya da herhangi bir alan sınavı için ülkeye gitme şartı aranmamaktadır. Uzaktan eğitimi daha bir çekici kılan bu özellik sayesinde aradığınız kaliteli eğitimi evinizde oturduğunuz yerden günün istediğiniz saati almaya hak kazanabilirsiniz. Eurostar sizler için hangi alanlarda lisansınızı tamamlamanız gerekiyorsa yol gösterip kayıt işlem hazırlıklarınızda öncülük edebilecektir.

Uzaktan eğitim veren üniversiteye kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alma hakkını kazanırken herhangi bir sınava tabii tutulmanıza gerek kalamayacak. DGS sınavı harici mülakat gibi sizlerin bilginizi sorgulayan bir sınav engelinin bulunmadığı yurtdışı ülkeler biçilmez kaftan misali karşınıza çıkmaktadır. Bölüm eğitimini online alarak vize- final sınavlarına hazırlanarak mezun olmaya hak kazanabilirsiniz. Siz de her normal eğitim öğrencisi gibi mavi diploma almaya hak kazanabileceksiniz.

Uzaktan eğitim alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alırken derslere katılım zorunluluğunuz yoktur. Dersler canlı kayıt edilerek ilgili üniversitenin web sitesine günlük yüklenmektedir. Sizler de bu kayıtları dinleme fırsatı yakalayarak alan eğitimini alabilirsiniz. Anlamadığınız kısımları not alarak kendiniz tekrar edebilir ya da dinleme esnasında alacak olduğunuz kısa notların tekrarlarıyla beklentinizi karşılayabilirsiniz. Eğitimde günlük akışı takip edecek bir program hazırlayıp ona göre günlük zaman ayırmak dersleri anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alabilmek için günlük birkaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır. Gün içinde sizin anlamakta zorluk çekeceğiniz dersleri birden fazla kere dinleme olanağınız elbette vardır. Tabii programınıza ve günlük ayıracağınız zaman dilimine göre 2 saati 3 saat yapmak yine sizlerin elindedir. Ama uzaktan eğitim alıyorsunuz diye çok uzun zaman diliminde ders dinleme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Uzaktan eğitim ile alınan diplomanın yasal geçerliliği var mıdır?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim almanız neticesinde sahip olacağınız diploma yasal geçerliliğe sahiptir. Sizlerin diplomayı diğer örgün eğitim öğrencileri gibi kullanmanız mümkündür. Eşit haklara sahip olabileceğiniz mavi diplomayı kullanarak mezuniyetinizle birlikte iş başvuru süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz. Yurtdışında eğitim alırken memleketinizde olsanız dahi farklı ülkelerde özel işyerlerine iş başvurularında bulunmanız size avantaj olarak sunulabilmektedir.

Uzaktan eğitim ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alanların sahip olacakları diploma için YÖK denkliğine başvuru yapabilme imkanları yoktur. Bu durum üniversiteye uzaktan eğitimle başvuru yapacağınız süreçte öğrenebileceğiniz bilgilerdendir. Alanınızda kendinizi geliştirme potansiyelinizle özel sektörlerde başarılarınıza devam edebilirsiniz. Başarılı bir lisans eğitim süreci zaten sizi aranan eleman olabilme yoluna sokacaktır. Kamuyu düşünmüyorsanız uzaktan eğitim sizler için kaçırılmaz bir nimettir.

Uzaktan eğitim programları Türkçe alınabilir mi?

Yurtdışında DGS uzaktan eğitim alırken aynı zamanda Türkçe destekli eğitim ortamında bulunabilme şansı yakalamanız kaçınılmazdır. Türkçe destekli eğitim sürecinde yer alabilmek adına Türkiye’den başvuru yapabilecek genç profil göz önüne getirilmektedir. Her sene üniversiteler uzaktan eğitim Türkçe destekli alan bazında kendilerini geliştirme yolunda ilerlemektedirler. Sizlerde bu Türkçe destekli alan takiplerini yaparak ön lisans hayatınızı dört yıllık eğitime yükseltebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1