DGS’siz Lisans İşlemleri

DGS Girmeden Lisans Tamamlama

Ülkemizde önlisans eğitimini tamamladıktan sonra bu anadalla ilgili lisans eğitimine devam etmek isteyen çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Buna halk dilinde “mezuniyet tamamlama” denir. Ancak lisansı tamamlamak için öncelikle “Dikey Geçiş Sınavı” adı verilen bir sınavdan yeterli puan almanız gerekir. Yükseköğretim kurumlarının verilerine göre ülkemde 500.000’den fazla öğrenci üniversite eğitimi almıştır. Lisans final sınavına giren adayların çoğu bu hakka sahip değildir ve istedikleri bölümde eğitimlerine devam edemezler. Benim ülkemde

Lisans programlarını tamamlamak için DGS’ye kabul için tercih edilen önlisans programları arasında “Hukuk” lisans programları için “Adalet”, “İnşaat Mühendisliği” için “İnşaat Teknisyeni” ve “Hemşirelik” için “Anestezi” bölümleri yer almaktadır. Ülkemin dikey geçiş sınavı üniversite öğrencilerimiz için belirleyici bir sınav olsa da geçememek hayallerin bittiği anlamına gelmiyor.

Sınavsız Kayıt

Dikey geçiş sınavına ihtiyaç duymadan, ülkemizde tahsis edeceğiniz kaynaklardan daha yüksek bir meblağ almak zorunda kalmadan yurtdışında lisansınızı tamamlama imkanına sahipsiniz. Yurtdışındaki saygın okullarda okuyarak lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bütçenize göre gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkelerdeki okullar hakkında bilgi alarak istediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt olabilme avantajının yanı sıra farklı dilleri öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar da edinebilirsiniz.

Yurtdışı eğitim danışmanlarımız, alanında uzman tüm danışmanlarımız ile görüşerek sorularınıza cevap bulabilir, istek ve hedeflerinize en uygun bölümden yönlendirme alabilirsiniz. Yurtdışı Eğitim Taslağı olarak karar verdiğiniz andan eğitiminizi bitirene kadar size destek oluyoruz ve kadromuz uzun yıllardır yurtdışı eğitim alanına odaklanıyor. Yurtdışında sınavsız eğitim almak istiyorsanız, hesap temsilcilerimizden biriyle iletişime geçebilir, dilerseniz İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizi ziyaret ederek bizimle yüz yüze görüşebilirsiniz.

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1