Ülkelerin Coğrafyaları

Gideceğim Ülkede İklim Nasıldır?

Gideceğim Ülkede İklim Nasıldır? Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin, aklında birçok sorunun olması son derece normaldir. Öncelikle, üniversitelerin ve bölümlerin özellikleri ve eğitim kalitesi merak edilir, bu konuda danışmanlarımız sizlere en sağlıklı bilgileri verecektir, seçimlerinizin doğru olmasını sağlayacaktır. Öğrencilerimizin merak ettikleri noktalar arasında, sağlık özellikleri, yaşam şartları, konaklama seçenekleri ile iklim özellikleri de yer almaktadır.

Gideceğim ülkede iklim nasıldır şeklinde aklında sorular olan öğrencilerimizin de bu detayları düşünmeleri gerçekten çok normaldir. Ülkemiz dört mevsimin görüldüğü son derece özel bir ülkedir. Her ülke elbette bu şekilde değildir. Bu durum biraz da ülkelerin konumlarına göre değişmektedir. Bazı ülkeler soğuk, yoğun karlı olabilir. Kışlar uzun sürebilir. Farklı iklim özellikleri olsa bile, hazırlıklı olursanız, uyum sağlayabilirsiniz.

ABD üniversitelerine gidecek öğrencilerimiz için belirtelim. Ülkenin kuzey ve doğu kısımları ülkemizin, doğu ve kuzey kısımları gibi yazları ılık, kışları ise serin olarak geçmektedir. Güney ve batı kesimleri ise gerçekten sıcak iklimin hakim olduğu yerlerdir. Kanada Üniversiteleri’nde eğitim görecek öğrencilerimiz ise, daha soğuk bir iklime hazırlıklı olmalıdır. Ülkede nüfus yoğunluğu genellikle güney kısımlarda oluşmuştur, bunun nedeni kuzey kesimlerin gerçekten çok daha soğuk olmasıdır. Gidilecek ülkede iklimi merak eden öğrencilerimiz, ülkenin coğrafi durumuna göre çıkarımlar yapabilirler.  Avrupa Ülkeleri’nde ülkemize daha yakın bir iklim sürer. İngiltere ülkemizle yaklaşık olarak aynı hava serinliğinde, ama fazla oranda yağmur alan bir ülkedir. Bu ülkede eğitim görecek öğrencilerimiz bolca görecekleri yağmura hazır olmaları gerekir.

Gidilecek ülkede iklim bilgilerini ülkemizle de kıyaslayabilirsiniz. Coğrafi anlamda ülkemize yakın konumda ülkelerde, benzer iklim özellikleri söz konusu olmaktadır. Balkan ülkelerinde ilkbahar ve yaz mevsimlerinde sıcaklık ülkemize çok yakındır. Özellikle yaz günlerinde ülkemizin batı kesimleri gibi sıcak bir iklim seyreder. Kış günlerinde ise soğukluk dereceleri düşer ve öğrencilerimizin bu mevsimlerde soğuk havalara hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtelim. Kış aylarında kar yağışı da görülmektedir. Aynı durum, Orta Avrupa ülkeleri için de geçerlidir. Tek fark bu kesimde, yaz günlerinde sıcaklıklar batı kesimlerimiz gibi olmaz, ortalama sıcaklık 20 derece kadardır. Kış mevsimi ise, eksi derecelere kadar inen, kar yağışı da görülen, ancak asla hayatı aksatmayacak kadar olan iklimlerdir.

Ne ABD, ne Kanada, ne de Avrupa Ülkeleri kesinlikle iklim özellikleri bakımından ne yaz mevsiminde, ne de kış mevsiminde yaşanılmayacak ülkeler değildir sevgili gençler. Öğrenci danışmanlarımızdan gidilecek ülkede iklim bilgilerini alarak, hazırlıklı şekilde gidebilir, kesinlikle zorlanmadan yaşamınıza başlayabilirsiniz. Ayrıca ailenizden ya da yakınlarınızdan sizin için değişen mevsime göre giyim göndermesini de isteyebilirsiniz. Kargo sistemi ile sıvı olmamak şartıyla özellikle giyim ürünleri rahatlıkla gönderilebilir. Yeni yaşamınıza birkaç hafta içinde uyum sağlayabilirsiniz. Bunun en önemli avantajları, üniversite seçimlerini yapacağınız ülkelerin ülkemizle yaklaşık olarak aynı iklim özelliklerinde olmasıdır.

Gideceğim Ülkede İklim Nasıldır?

#iklimşartları #havaşartları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1