Vize Garantili Midir?

Yurtdışına Çıkmak

Öğrencilerimizin yurtdışındaki eğitim kurumlarında, eğitim seçeneklerinden yararlanmaları giderek yaygınlaşmaktadır. Dil kursları ve sanat kursları gibi çeşitli kurs seçenekleri, yurtdışındaki üniversitelerde lisans eğitimi, lisans tamamlama eğitimleri, yüksek lisans ve doktora gibi eğitimler de gençlerimiz tarafından haklı olarak tercih edilmektedir. Ülkemizin yurtdışı eğitim danışmanlık bünyesinde, örnek firmalarından olan firmamız, öğrencilerimiz için birçok üniversite ve yurtdışı eğitim kurumuyla anlaşmalıdır. Bu şekilde, gençlerimizin yurtdışında seçkin eğitim kurumlarında, zorlanmayacakları şartlarda eğitim görmelerini amaçlamaktayız. Öğrenci danışmanlarımızla her zaman ve aklınıza gelen her konuda iletişime geçebilirsiniz. İnternet sitemiz, çağrı merkezimiz ve şubelerimizle sizinleyiz.

Malum, bir ülkeden bir başka ülkeye gitmek için, turistik, eğitim ya da iş amaçlı olsun vize alması gerekir. Çok az ülke arasında vize uygulamamaktadır. Bunlar da ülkeler arasında ikili anlaşmalara uzanmaktadır. Gençlerimiz de, eğitim amaçlı yurtdışına çıkmaya karar verdiklerinde, öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Vize başvurularında, eğitim için kalma sürecinize göre başvurunuzu yapacaksınız. Dil kursları için daha kısa, üniversite bünyesinde, lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimleri için alacağınız vize süresi farklıdır. Taleplerinizi buna göre oluşturacaksınız. Öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak için, hem eğitime ilişkin, hem de kimlik bilgilerine ilişkin birtakım belgelerin hazır edilmesi gerekmektedir. Kimlik ve pasaport, erkekler için askerlik ilişik belgeleri, diploma, transkript, sabıka kaydı ve uygun ölçülerde fotoğraf gibi çeşitli belgelerin hazırlanması lazımdır. Bu aşamalarda, öğrenci danışmanlarımızdan yardım alacağınızı da unutmamalısınız. Vize başvurularınızla size destek olmaktayız.

Gelelim vize garanti midir? sorusuna. Vize garantisi elbette yoktur. Belgelerinizin eksik olabilir ya da başvurunuzda bir sorun olduğu tespit edilebilir. Hiç kimse ve kurum  %100 vize garantisi veremez. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız, hangi ülkelerin vize verme konusunda ne durumda olduğunu detaylı şekilde aktarırlar ve öğrencilerimizin bu şekilde çok daha sağlıklı seçimler yapmalarına yardımcı olurlar. Bazı ülkeler zor vize verir. Bunun şahsınızla ilgisi olmayabilir. Bazı ülkelerin vize başvurularına çok daha olumlu yaklaştıkları bir gerçektir. Tüm güncel durumları, detaylı olarak öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Bazı ülkelerde ödeme şartları, çeşitli süre şartları bulunmaktadır. En sağlıklı başvuru yapmanız için size gerekli destekleri sunmaktayız.

Vize garantisi

söz konusu olmamakla birlikte, vize alma noktasında şansınızı maksimum yükseltmek için öğrenci danışmanlarımızdan en doğru yardımı alacaksınız. Vize alma süresi de ülkeden ülkeye, aslında ülkelerin konsolosluklarının durumuna göre değişmektedir. Vize başvurularının yoğun olduğu ülkelerde, yaklaşık olarak bir ayı başvuru sonuçları bulmaktadır. İngiltere için vizeler genellikle 5 ile 10 işgünü arasında sonuçlanmaktadır. Öte yandan, ABD vize başvurusunu 2 ya da 3 işgünü içinde tamamlar. Ancak, yoğunluk olması halinde başvurular sonuçlanma açısından 30 güne kadar bekletilebilir. Avrupa Birliği ülkelerinde genellikle, yoğunluk nedeniyle 15 güne kadar başvuruların sonuçlanması söz konusu olmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1