Vize Uzatmak Mümkün Müdür?

Yurtdışı İşlemleri

Yurtdışında eğitim almak öğrencilerimiz için birçok açıdan son derece avantajlıdır. Ülkemizden farklı bir ülkede eğitim almak öncelikle yeni bir hayat ve farklı bir kültür öğrenme imkanı sağlamaktadır. Öte yandan, yurtdışında seçkin eğitim kurumlarında sınavsız kabul olanakları ile öğrenim görmek de mesleki anlamda altyapısı yüksek bir eğitimi alma imkanını sunmaktadır. Güvenilir ve donanımlı yurtdışı eğitim kurumundan rehberlik alarak, tüm oturma izinleri ve kayıt başvurularınızı eksiksiz şekilde yapabilirsiniz. Öğrenciler için incelenmesi ve doğru başvuru yapılması gereken noktalardan biri vize başvurusudur. Hangi ülkenin üniversitesinde eğitim almak istiyorsanız, o ülkenin yasalarına uygun şekilde öğrenci vizesi başvurunuzu yapmalısınız. Bu işlemler genel anlamda, ülkemizdeki ile aynı olup, birtakım temel belgelerin sunulmasından oluşmaktadır.

Sorusunun cevabı, doğru şekilde başvuru yapılmak suretiyle eve mümkündür şeklinde kolayca yanıtlanabilir. Vize başvurusu yapmak için geçerli pasaport, istenilen sayıda fotoğraf, vize başvuru formlarının doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması, vize harç ödemesinin yapılması, mezun olunan liseden alınan diploma, not içeriğini gösteren transkript, varsa referans yazılarının sunulması gibi resmi belgelerin ibrazı gerekmektedir. Erkek öğrenciler için askerlik belgesi, üzerinize ya da ailenizin üzerine kayıtlı araç ve taşınmazların, banka hesaplarının belgeleri, evli öğrencilerin evlilik cüzdanları, sabıka kaydı, aile nüfus örneği, gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonları gibi belgelerin de ibrazı gerekmektedir. Tüm bu belgelerin toplanması ve ibrazı süresinde öğrenci danışmanlarımız tüm aşamalarda eksiksiz olarak size yardımı olacaktır.

Alınan öğrenci vizesi süresinde yurtdışında eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Sorusunun yanıtı her ülke için prosedür değişse de mümkündür şeklinde yanıtlanacaktır. Profesyonel öğrenci danışmanlarımızın bu süreçte size yardımcı olacaklarını belirtelim. Genel öğrenci vizesine sahip olan öğrenciler, vizelerinin bitimine belirli bir süre kala, genel olarak bu süre 3 ay önce olarak düzenlenmektedir, vizelerinin yenilenmesi için işlemlere başlamalıdır. Vizeniz devam ederken ve eğitiminiz sürerken, yeni ya da aynı okulun farklı bir bölümüne kabul edilmiş olabilirsiniz. Bu durumda, okula kabul belgenizi vize uzatma için başvuracağınız kuruma göndermeniz gerekmektedir. Bu belgeyi, elden, posta ile ya da kargo ile ibraz edebilirsiniz.

Vize uzatmak işlemleri için de ilk vize alımında olduğu gibi, belirli bir ücretin ödenmesi söz konusu olmaktadır.

Vize uzatmak mümkün müdür?

sorusunun yanıtında, uzatmak için gerekli süreyi değerlendirmek çok önemlidir. Yukarıda belirtildiği gibi, bu süre her ülke için değişebilir ama genellikle vize bitim tarihinden 3 ay öncedir. Bu noktaya dikkat etmelisiniz. Her adımda öğrenci danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Vize uzatma işlemi ile eğitiminize sorunsuz şekilde devam edebilirsiniz. Eğitiminiz boyunca ülkede sorunsuz şekilde kalabilir ve yıllarınızı geçirebilirsiniz. Yurtdışında eğitiminiz süresince, konaklama, çalışma ve her türlü noktalarda kurumlarıma danışabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1