Vize İşlemlerini Siz Mi Yapıyorsunuz?

Yurtdışı Kılavuzu

Sevgili gençlerimiz, liseden mezuniyetinizden sonra, mutlaka ülkemiz üniversitelerine kaydolmak, kurumlarımızda eğitim almak zorunda değilsiniz. Mutlaka ülkemiz üniversiteleri gerçekten son derece kaliteli, dünya sıralamasında yer alan yüksek öğrenim kurumlarıdır. Ülkemizdeki sınav sistemi de nüfus yoğunluğumuz ve eğitim sistemimize göre, olması gereken bir uygulamadır. Öte yandan, gençlerimiz için zorlayıcı olabilmektedir. Sınav stresi yaşamak istemeyen, farklı medeniyetleri ve ülkeleri görmek, burada eğitim alma deneyimi yaşamak isteyen gençlerimizin de yurtdışı eğitim seçeneklerinden yararlanmaları söz konusu olmaktadır. Sınavsız olarak, lise diplomanız ve temel belgelerinizle okullara başvurabilirsiniz. Ülkemizden birçok ülkeye eğitim almak için gidebilirsiniz.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı kurumumuz olarak,en doğru seçimleri yapmanız için yılların deneyimi ile sizinleyiz. Öğrenci danışmanlarımız hem karar vermeniz, hem de başvurularınızı yapmanız için sizinle olacak. Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, yavru vatan KKTC gibi çok yakın konumda olan ülkelerden, Balkan Ülkeleri’nden, Avrupa Ülkeleri, ABD, Kanada,Avustralya gibi ülkeleri tercih edebilirsiniz. Her gencimizin ekonomik durumu, üniversitelerden ve eğitimlerden beklentileri, ülkelerin durumlarından beklentileri farklıdır. Bazı öğrencilerimiz uzak mesafe konusunda sorun taşımaz, bazı öğrencilerimiz ülkesine yakın olmak ister. Deneyimli öğrenci danışmanlarımız ile en sağlıklı seçimi yapabilirsiniz.

Ülke ve üniversite ile bölüm seçimlerinizi yaptıktan sonra, başvuru yaparsınız ve kabul işleminiz gerçekleşir. Bundan sonra sıra öğrenci vizesi başvurunuza gelmektedir. Öğrencilerimizin önemli bir sorusu, vize işlemlerini siz mi yapıyorsunuz? sorusudur. Vize işlemlerinin yapılması konusunda, diğer hizmetlerimizde olduğu gibi sizinle olduğumuzu belirtelim. Gideceğiniz ülke hangisi ise, tüm ülkeleri kapsayacak şekilde, vize işlemlerinin yapılması kapsamında, vize için gerekli evrakın hazırlanması ve toplanması, vize başvuru formlarının doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması konularında danışmanlarımız size her adımda yardımcı olacaklardır. Bazı ülkelerde öğrencilerimizin bizzat gitmesine gerek yoktur. Bu ülkeler için vize işlemlerinin yapılması noktasında, başvuruları elemanlarımız yapmaktadır. Takip işlemleri için de danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Başvuruları yapar, vize takip işlemlerini yürütürüz Öğrencilerimize başvuru sonuçlarını bildiririz.

Vize işlemlerinin yapılması noktasında, önemle belirtelim. bazı ülkeler öğrenci vizesi başvurusu yapan kişilerin bizzat bulunması gerekmektedir. Kanada, Avustralya, ABD gibi ülkeler,mutlaka başvuru yapan kişilerin değerlendirmesini yaparken onlarla yüzyüze görüşmeler yapmaktadır. Bu şekilde kuralları olan ülkelere gitmek isteyen gençlerimize durumu bildirir, gerekli görüşme detaylarını destek olarak ayarlamalarını, randevularını almalarını sağlarız. Başvuru formlarının doldurulması ve randevuların alınmasında hata yapmalarını bu şekilde önleriz. Başvurularında eksiklik saptana öğrencilerimize hemen durumu bildirir, bunun giderilmesi için öğrencimizle temasa geçeriz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yılların deneyimi ile sizlerleyiz. Okul seçimleri, ülke ve şehir konusunda kararların verilmesi ile başlayan yolculuğumuz, konaklama, öğrenci vizesi ve pasaport işlemlerinde desteklerimizin verilmesi, yurtdışında kalma konusunda aklınıza gelen tüm detaylar ve sorularla sizlerleyiz. Hem seçim yapmanız ve gidiş hazırlıklarınız, hem de orada eğitim yıllarınızda danışmanlarımız sizlerle.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1