Yurtdışına Giderken Yanımda Hangi Belgelerin Olması Gerekli?

Üniversite Rehberi

Yurtdışına eğitim almak için gideceksiniz ve bütün işlemleriniz yapıldı ve hazır, sadece gitmeniz kalıyor.

Yurtdışına giderken yanımda hangi belgelerin olması gerekli? Öncelikle en önemlisi kimliğinizin veya kimlik olarak geçen herhangi bir belgeyi mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra eğitim vizesi için aldığınız vizeyi veya vize yerine geçen belgeyi mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bu iki belge ciddi önem taşımaktadır. Aksi takdirde uçağa binip hudut kapısından içeri giremeden ülkenize geri gönderilirsiniz. Bunların yanı sıra, öğrenci olarak gideceğiniz için, öğrenci olduğunuzu veya okulda eğitim alacağınızı gösteren bir belge mutlaka yanınızda olması gerekir. Hudut kapısında bulunan memurlar, neden geldiğinizi sorabilirler. Bu durumda durumunuzu anlatabilmeniz için öğrenci belgenizi ve vizenizi gösterebilmeniz gerekecektir.

Bunların yanı sıra, nerede konaklayacaksanız, konaklayacağınız yer ile yaptığınız anlaşmanın belgesi mutlaka gerekli olacak. Banka hesabınız varsa ve aileniz hesaba harçlığınızı yatırmışsa, banka hesap cüzdanınızın ve gerekirse bankadan alacağınız, hesabınızda bulundurduğunuz parayı gösteren bir belgeye ihtiyacınız olabilir. Bunları haricinde aynı zamanda sağlık sigortanızın olduğunu gösteren belgeyi yanınızda taşımanız gerekiyor. Gideceğiniz ülkeye göre yanınızda bulundurmanız gereken evraklar değişkenlik gösterebilir, fakat başlıca ve öğrenci olarak gideceğiniz yerde, seyahat ederken mutlaka yanınızda olması gereken evraklar, yukarıda bahsedilen evraklar olmaktadır. Ekstra herhangi bir evrak olması gerekiyorsa, bunları yurtdışı eğitim danışman firmalarından öğrenebilirsiniz. Birçok öğrencilerin başvurduğu yurtdışı eğitim danışman firmalarından bir tanesi Eurostar olmaktadır. Bu firma, öğrencilere eksiksiz olarak gerekli bütün bilgileri vermektedir.

Eurostar’ın işi yurtdışına eğitim almak için gidecek olan öğrencilerin, yurtdışında rahat eğitim almalarını ve konaklamalarını sağlamaktır. Okul seçiminden tutun, konaklama, sağlık sigortasından tutun ki vizeye kadar, uçak biletinden tutun ki okullarla iletişim ve diğer öğrencilerle iletişim, ailelerle yapılacak iletişim ve öğrencilere gönderilecek olan harçlık bilgilerine kadar bütün konularda yardımcı olmaktadır. Yılların tecrübesini taşıyan bir firma olarak Eurostar binlerce öğrenciye danışmanlık yapmaktadır. Yurtdışında eğitim aldığınız sırada herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız veya çözüm bulamadığınız bir konu olduğunda Eurostar’a başvurabilirsiniz. Yurtdışına gideceğiniz zaman, yanınızda bulundurmanız gereken evraklar konusunda da Eurostar’a sorabilirsiniz. Mutlaka bulundurmanız gereken evraklar ve bulundursanız iyi olabilecek evrakların tümü konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Yurtdışına eğitim almaya gitmek istiyorsanız, bunu kendi başınıza organize etmeyin. Gitmek istediğiniz yeri ve eğitim almak istediğiniz alanı elbette siz seçebilirsiniz, fakat seçtikten sonra ve gitmeye karar verdikten sonra, önce aileniz ve sonra Eurostar gibi yurtdışı eğitim danışman firmalarından yardım alın. Size mutlaka başından sonuna kadar yardımcı olacaklardır, çünkü onların görevi bu ve bu yüzden yıllardır binlerce öğrenci, öğretmen ve aileler Eurostar’dan danışmanlık desteği almaktadır. Sadece gideceğiniz zaman için değil, eğitim için gittiğiniz süre boyunca da size danışmanlık edebileceklerdir. Yurtdışında olduğunuz sürece, her zaman iletişimde olduğunuz bir yurtdışı eğitim danışmanınız mutlaka olsun.

#gereklibelgeler #yurtdışıişlemleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1