Yurtdışında Öğrenciler En Çok Hangi Şehirleri Tercih Ederler?

Üniversite Eğitim Rehberi

Yurtdışında eğitim almak, haklı olarak,  gerçekten çok yaygın oldu ve haklı olarak birçok gencimiz de yurtdışında eğitim alma seçeneklerini tercih etmekteler. Güvenilir yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerimiz ve öğrenci danışmanlarımız olarak en doğru tercihleri yapmanız için sizleri beklemektedir. Günümüzde Avrupa Birliği ülkeleri, komşu ülkeler ve her zaman eğitim almak için ilk sıralarda olan ABD ve Kanada gibi ülkeler eğitim olanaklarını öğrencilerimize sunmaktadır. Ülkelerin ve şehirlerin özellikleri, üniversiteler ve fakültelerde eğitim özellikleri ve öğrencilerimizin kurumlara kabul edilmesi şartlarından başlayarak, kayıt işlemleri, öğrenci vizelerinin alınması işlemleri ve her zaman sizinleyiz. Peki, yurtdışında öğrenciler en çok hangi şehirleri tercih ederler?

Yurtdışında öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirler

arasında ilk sırada ABD şehirleri gelmektedir. Bu ülkede, en popüler kentler ise, New York, Boston, Chicago, Boston, San Francisco olarak sıralanmaktadır. Bu kentlerin popüler olması aslında sadece görsel özellikleri açısından olmaz. Bu şehirlerde son derece seçkin üniversiteler bulunmaktadır ve bu kurumların tercih edilmesi, şehirleri de popüler kılmaktadır.

Yurtdışında öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirler noktasında, ikinci sırada ise, İngiltere gelmektedir. Önemli üniversitelerin olduğu Londra, Oxford ve Cambridge bu noktada en çok tercih edilen kentler olduğunu belirtelim. Kanada en çok tercih edilen ülkeler arasında üçüncü sıradadır. Bu ülke üniversitelerinden çok aslında, öğrencilerimizin kabulü noktasında kolaylıklar sunması ve modern yaşam şartları ile tercih edilmektedir. Medeni bir ortamda, birçok farklı milletten öğrencilerle eğitim alma olanağı sunulmaktadır. Bir diğer ülke ise Avustralya’dır.

Yurtdışında öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirler arasında bir diğer seçenek Almanya şehirleridir. Bu ülkede, özellikle Berlin ve ikinci olarak Münih çok tercih edilmektedir. Almanya, yurtdışından eğitim almak için gelen öğrencilere devlet üniversiteleri bünyesinde bir ödeme öngörmemektedir. Bu sayede son derece avantajlı konuma sahiptir. Ülkemize yakın konumda olduğundan, Balkan ülkeleri ve Balkan üniversiteleri de çok tercih edilmektedir. Bu ülkeler giderek çok daha parlayan ve köklü üniversiteleri ile bilinir. Belgrat, Bosna Hersek, Makedonya üniversiteleri öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Üniversitelerin popüler olmasının nedeni, öğrencilerimizi sınavsız şekilde kabul etmesi, bazı bölümlerimde Türkçe eğitim verilmesi, öğrencilerimizin sınavsız şekilde kabul edilmesi, uygun harç ve geçim olanakları gibi detaylar bulunmaktadır.

Hangi ülkeler ve şehirler sizin için iyidir, hangi üniversite ve bölümde seçkin bir eğitim alabilirsiniz, bunların seçmeniz noktasında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımızdan alacağınız bilgilerinizle en doğru seçimi yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Bugüne kadar birçok öğrencimizin seçimleri noktasında sizlere yardımcı olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Her öğrencimizin aile bütçesi ayrıdır, tercihleri ve alıştığı yaşam şekli ile eğitim beklentileri farklıdır. Buna göre, en doğru seçimi yapabileceksiniz.

#yurtdışışehirleri #yurtdışındaokumak #tercihedilenülke

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1