Belarus Telefon Kodu

Birbiriyle tanışan insanlar ilgi ile aralarındaki sıcaklığı daha da attırabilirler. İlişkileri bitiren sebeplerden biri ilgisizlik ve iletişim kopukluğudur. Belarus telefon kodunu çevirmeniz ve iletişim kopukluğunun önüne geçmeniz için sevdiklerinizi aramalısınız.

Belarus'da Eğitim Telefon Kodu: +375

Belarus Telefon Kodu

Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan doğal güzellikleri ile öne çıkan bu ülkeye Türk vatandaşları vizesiz olarak seyahat etme imkanına sahip bulunuyor. Vizesiz seyahatin de etkisinden olsa gerek Doğu Avrupa’da yer alan Belarus son yıllar da Türk vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Doğal güzellikleri, eğlence mekanları ile Türk vatandaşlarının yoğun ilgisini çeken bu ülke de bir oteli arayıp rezervasyon yapmak isterseniz, yada orada bulunan bir yakınınızla iletişim kurmak isterseniz Türkiyede ki ülke içi yaptığınız aramalardan farklı olarak bir de Belarus’ a ait uluslararası telefon kodunu kullanmanız gerekecektir.

Belarus Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’den Belarus’da ki herhangi bir telefon numarasını aramanız gerekiyorsa ilk olarak Belarus’a ait uluslararası telefon kodu olan +375’i tuşlamaya ihtiyacınız olacaktır. Bunu yaptıktan sonra aramak istediğiniz numarayı arayabilirsiniz.

(+375) Nerenin Kodu?

+375 ile başlayan bir numara ile karşılaştıysanız ve bu numaranın hangi ülkeye ait olduğunu merak ettiyseniz söyleyelim +375 Belarus’un kullanmakta olduğu uluslararası telefon kodudur. Belarus da bulunan birini aramak için bu kodu mutlaka kullanmanız gerekir.

Belarus Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Belarus, Beyaz Rusya ya da resmi adıyla Beyaz Rusya Cumhuriyeti eski Sovyetler Birliğinin bir ülkesidir. Bir slav devletidir ve başkenti Minsk’dir. Başkent Minsk’in alan kodu 17’dir. Örneğin Minsk de yaşayan birini aramak isterseniz. Önce Belarus’a ait uluslararası telfon kodu olan +375, sonra Minsk’e ait alan kodu olan 17’yi daha sonra ise aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlamalısınız fakat aramak bu durumda aramak istediğiniz numaranın başında yer alan sıfır kullanılmaz. Belarus’un bazı şehirlerine ait alan kodlarıysa şunlardır. Gomel 232, Mogilev 222, Vitebsk 212, Grodno 152, Brest ise 162’dir.

#+375 #belarustelefonkodu #beyazrusyatelefonkodu


Hemen Danışmanlık Alın

Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.whatsapp1