Braşov TranSylvania Üniversitesi

Broşov Transylvania üniversitesi güvenilir bir gelecek inşa etmek için iyi bir temel oluşturmanıza imkan sağlamakta ve birçok yabancı dili öğrenmenize yepyeni kapılar açmaktadır. Donanımlı ve kariyer sahibi olmak için Avrupa standartlarında eğitim veren kurumda okuyabilirsiniz.

Romanya’da Eğitim

Braşov Transylvania Üniversitesi

Braşov, Romanya’nın güneydoğu kesiminde yer almaktadır. Şehir aynı zamanda Romanya’nın yaz başkenti olarak da bilinir. Braşov, Avrupa ve Asya’nın her yerinden turistler için en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Büyüleyici bir ortaçağ kasabasının yanı sıra olağanüstü bir akademik merkezdir. Braşov’daki üniversitede çok sayıda uluslararası öğrenci eğitim görmektedir, bu nedenle kaliteli bir eğitim almanız için ideal bir yerdir.

Braşov’daki en büyük üniversite Agnesian Üniversitesi’dir. 1591 yılında kurulmuş ve Doğu Avrupa’daki ilk üniversite olmuştur. Üniversite sekiz bölümle başladı, ancak zamanla 45 bölüme sahip oldu. Üniversite, prestijli statüsü nedeniyle birçok uluslararası öğrenciyi kendine çekmektedir. Bu, İngilizce konuşan bir eğitim deneyimi isteyen herhangi bir öğrenci için mükemmel bir seçimdir.

Sibiu’daki en büyük üniversite Carol Davila Üniversitesi’dir. 1969 yılında kurulmuş ve bir kadın koleji olarak başlamıştır. 1970 yılında Romanya hükümetinden tam özerklik aldığında üniversite oldu. Üniversitede dokuz fakülte, 20 bölüm ve 900’ün üzerinde akademik personel bulunmaktadır. Romanya’nın her yerinden ve ötesinden öğrencilere kaliteli eğitim programları sunan en iyi akademik enstitüdür.

Sibiu ve Braşov’daki en büyük üniversiteleri birleştirirseniz, her iki şehrin en büyük üniversitesini birleştirirsiniz: Braşov Üniversitesi. 2008 yılında iki eski üniversitenin birleşmesiyle kurulmuştur; Brasov Üniversitesi ve Alba Iulia Ulusal Koleji (NCCAI) fakülteleri. Yeni birleşik üniversitede 8 fakülte, 33 bölüm ve 1500’ün üzerinde akademik personel bulunmaktadır. Romanya’nın her yerinden ve ötesinden gelen öğrencilere kaliteli eğitim programları sunan mükemmel bir kurumdur.

Gördüğünüz gibi, Brasov ve Sibiu’da birkaç mükemmel üniversite var. Bu şehirlerin hem öğrencilere hem de öğretim üyelerine sunacakları çok şey var – birinci sınıf akademisyenleri, tesisleri ve güzel orta çağ kasabalarıyla birçok uluslararası öğrenciyi kendine çekiyor. Romanya’nın akademik ortamına nispeten yeni eklemeler olmasına rağmen, bu üniversiteler hem çocukların hem de yetişkinlerin saygı duyabileceği kurumlar olarak kendilerini şimdiden sağlamlaştırdılar. Buna dayanarak, yüksek öğrenime devam etmekle ciddi şekilde ilgilenen herkesin bu güzel kurumlardan birine başvurmayı ciddi olarak düşünmesi gerektiğine inanıyoruz!

Üniversite Hakkında

Romanya’nın merkezindeki Karpat Dağları’nda bir şehir olan Braşov, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Romanya’daki ulusal ekonomi ve kültür için de ağırlık merkezidir. Şehrin üniversitesi de dünya çapında ilk 100 arasında yer alıyor. Brason’lar üniversiteleriyle gurur duyarlar ve onu dünyanın en iyisi yapmak için çok çalışırlar.

Braşov, Romanya’daki ulusal ekonomi ve kültürün ağırlık merkezidir. Dünya Bankası’na göre Braşov, yüksek büyüme potansiyeline sahip on şehirden biri. Brasov’un ekonomik gelişiminin temelini bankacılık, ulaşım, kamu yönetimi ve tarım sektörleri oluşturuyor. Şehrin ulaşım sistemi, onu diğer büyük Romanya şehirlerinin yanı sıra Almanya ve Avusturya’ya da bağlıyor. Tarım sektörü, şarap, bal, meyve ve sebzelerin yanı sıra kümes hayvanları, sığır, koyun ve domuz gibi et ürünleri üretmektedir. Ulaşım sektörü, otobüs ve tren gibi toplu taşımanın yanı sıra otomobil ve kamyon gibi özel araçları da içermektedir. Ayrıca Braşov’u dünyadaki diğer büyük şehirlere bağlayan modern bir havaalanına sahiptir.

Brasov Üniversitesi Romanya’daki ilk üniversiteydi ve dünya çapında ilk 100 arasında yer alıyor. 1862’de Avusturya İmparatoru I. Francis Joseph tarafından bir Alman yönetim planıyla kurulan Brasons Üniversitesi, I. Dünya Savaşı’nın ardından 1919’da bağımsız bir kurum oldu. Üniversitenin şu anda 18 fakültesi var; 7’si profesyonel (avukat-doktora) ve 11’i akademik (yüksek lisans-doktora). Romanya’nın her yerinden öğrenciler Brasons Üniversitesi’nde derslere katılır, çünkü Romanya genelinde kampüsleri de vardır. Öğrenciler, üniversitelerinin Brasov şehir merkezindeki ana kampüsünde kablosuz internet bağlantısı gibi modern teknolojilere erişebilir. Ayrıca, Romanya’nın çeşitli bölgelerinden yemekler içeren yerel yemek mekanlarından menüler içeren kampüs içi restoranlara erişimleri vardır.

Brasov Üniversitesi’nin ana kampüsü, Avrupa’nın en büyük yaya meydanlarından biri olan Gara de Nord Meydanı’nın hemen yanında yer alır ve bu her yıl Bahar çiçek festivali sırasında Avrupa’nın her yerinden turist çeker (). Meydanda Cetatuia adlı büyüleyici bir anıt bulunuyor. Bu, tüm üye ülkeleri aynı anda temsil eden 28 küçük yıldızla çevrili dört seviyeli bir taban üzerinde iki altı köşeli yıldız arasında asılı duran bir Avrupa Birliği bayrağı. Gara de Nord Meydanı’nda ayrıca hamur işleri veya krep ile dondurma veya kek gibi geleneksel Avrupa yemeklerinin yanı sıra, Romanya’nın Karadeniz bölgesindeki şarap imalathaneleri tarafından yerel olarak yetiştirilen Riesling veya Cabernet Sauvignon üzüm çeşitleri gibi Rumen şarapları sunan kafeler bulunmaktadır.

Galeri

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1