Yök Denklik

Çok eski tarihleri ile Avrupa ve dünya iş hayatına birçok önemli personel yetiştirmiş olan üniversitelere ev sahipliği yapan Romanya’nın en önemli üniversitelerinden biri de Timişoara Politeknik Üniversitesidir.

Romanya'da Eğitim

Timişoara Politeknik Üniversitesi Yök Denklik

Çok eski tarihleri ile Avrupa ve dünya iş hayatına birçok önemli personel yetiştirmiş olan üniversitelere ev sahipliği yapan Romanya’nın en önemli üniversitelerinden biri de Timişoara Politeknik Üniversitesidir. 1920 yılında kurulan bu üniversite 100 yıllık tarihinde 100.000’den fazla mühendis yetiştirerek muhteşem bir başarı sağlamıştır.

10’dan fazla fakülte de 15.000 öğrencinin aynı anda eğitim alabildikleri bu üniversite özellikle sahip olduğu gelişmiş olanakları ve vizyonu ile hemen dikkatleri çekmektedir. Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin çok rahat bir şekilde eğitim alabildikleri bu üniversite insanlara verdiği eğitimler kadar aynı zamanda kişisel gelişim anlamında da gerekli her türlü olanağı sunabilmektedir.

16 farklı eğitim binasına sahip olan üniversite aynı zamanda 6500 kişilik bir yurda da sahiptir. Öğrencilere konaklama anlamında gerekli her türlü konforun sunulduğu bu yurtlar da insanlar hiçbir sorun yaşamamaktadırlar. Eğitim ücretleri de genellikle 2500 – 3500 euro aralarında değişebilmektedir. Romanca ve İngilizce olarak verilmekte olan eğitimler ile insanlar hem mesleki eğitimlerini alabilmekte hem de kendilerini yabancı dil konusunda tam olarak geliştirebilmektedirler. Her sene birçok farklı ülkeden gelen kişilerin bir arada eğitimler aldıkları bu üniversite özellikle Avrupa genelinde sahip olduğu saygınlık ile her zaman yoğun bir şekilde talep çekmektedir. Özellikle Türk öğrencilerin ülkemizde bulamadıkları birçok seçeneği bulabildikleri bu güzel ülke sahip olduğu gelişmiş eğitim sistemi ile insanlara güven vermektedir.

Saygın Bir Diploma İle Hedeflenen Meslek Hayatı

Mesleklerini hem ülkemiz de hem de uluslararası alanda yapmak gibi bir hedefleri olan kişiler için yurtdışında eğitim almak her zaman için en doğru seçimlerden biridir. Özellikle Timişoara Politeknik Üniversitesi gibi saygınlığı olan bir üniversitenin diploması ile meslek hayatına atılan kişiler için kariyer basamaklarını tırmanmak çok daha kolay olacaktır. Hem yurtdışı hayatını tanımak hem de yabancı dil konusunda kişilerin kendilerini geliştirmelerini kolaylaştırmak gibi hususlar her zaman için insanların ilgilerini bu ülkeye çekmektedir. Yabancı öğrenciler için çok ciddi kolaylıkların tanındığı Romanya da özellikle üniversitelerin kaliteleri ve eğitim sisteminin gelişmiş olması Türk öğrencilerin ilgilerini de bu ülkeye çekmektedir.

Üniversite eğitimlerini yurtdışında almak isteyen kişiler için her zaman en doğru seçimlerden biri olan Romanya hakkında gerekli bilgileri almak isteyen kişiler diledikleri zaman bizimle iletişime geçebilirler. Firmamız bugüne kadar birçok kişiye bu konu hakkında gerekli yardımları yapmış ve aynı zamanda kendilerine her türlü konu hakkında yardımcı olmuştur. Her ülke de olduğu gibi Romanya’da da yer alan temsilciliklerimiz kayıt işlemlerinden denklik işlemlerine kadar her türlü konu hakkında gerekli desteği vermektedir. Bu sebeple bizler seçimlerini yaparken risk almak istemeyen kişilere her zaman için eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile çalışmalarını ve gelecekleri adına verecekleri bu kararı riske etmemelerini öneriyoruz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1