Rusya Posta Kodu

Resmi işlemlerinizi problemsiz şekilde halletmek ister misiniz? Rusya posta kodu büyük şehirlerde yaşayan kişilerin resmi işlerini halletme konusunda gerekmektedir. Rusya posta kodu gerekli kargolarınızda doğru kodu yazmanız önem taşımaktadır.

Rusya'da Eğitim Posta Kodu: 101000

Rusya Posta Kodu Sorgulama

Posta kodu her ülkede uygulanan bir kodlama sistemidir. Posta kodlarının girilmesi ile normal adres bilgilerinin çok daha sistematik şekilde sisteme girilmesi sağlanmaktadır. Özellikle bir ülkeden başka bir ülkeye yapılan tebligatlarda, posta kodu bilgilerin girilmesi çok önemlidir. Posta kodu uygulaması,Rusya’da son derece kapsamlı şekilde uygulanmaktadır. Birçok bölge ve Beyaz Rusya gibi çeşitli ülkeleri de kapsayan bir posta kodu sistemi, bulunmaktadır. Ülkenin posta kodu sisteminde rakamlar her zaman altı rakamdan oluşmaktadır. Uluslararası ülke kodu ise RU olarak geçmektedir. Bu kısaltma Rusya anlamına gelir.

Rusya oldukça büyük topraklara sahip bir ülkedir. Buna bağlı olarak birçok idari bölümü bulunmaktadır. Moskova, İvanova Oblast, Çuvaşistan Oblast, Yahudi Özerk bölgesi, Volgograd Oblast, Tambov, Saratov, Tataristan, Stavropol, Tuva Cumhuriyeti, Vladimir, Rostov, Omsk, Orenburg, Oryol, Adıge Cumhuriyeti, Altay Cumhuriyeti gibi farklı bölgelere göre posta kodları da düzenlenmektedir. Farklı bölgelere göre posta kodları sıralanmış bulunmaktadır. Tümen Oblastı yani bölgesinde bulunan bir kişi 306629 ile 625049 şeklinde posta kodları arasında numaralardan kendi alanında olanı  kullanmaktadır. Borovsky Bölgesi posta kodu ise, 625504 ile başlamaktadır. Öğrencilerimizin bulundukları bölgenin posta kodunu öğrenmeleri önemlidir.

Rusya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Posta kodu sistemi ile ilgili bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Web sitemiz de bilgi almanız için her zaman uygundur. Ülkede eğitim görürken mutlaka ülkenizden gönderiler almak isteyeceksiniz. Bu belki bir yiyecek, belki giysi gibi temel ihtiyaç malzemeleri ya da bir belge olacak. Tebligatlarınızı, gönderilerinizi sorunsuz olarak almak için göndericilerin posta kodu bilgilerini girmelerini de mutlaka belirtin.

Rusya Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Rusya posta kodları her zaman altı hanelidir. Giriş yaparken buna dikkat etmelisiniz. Bulunduğunuz bölgenin kodunu girmeniz de çok önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1