Amerika’da Turist Vizesi İle Eğitim Alabilir Miyim?

Turist vizesi ile üniversite okumak

Amerika’ya hem turist olarak gitmek isteyen hem de eğitim almak isteyen kişiler olmaktadır. Birçok kişi Amerika’ya turist olarak gezmek için gidebiliyor ve gittiklerinde Amerika’da farklı alanlarda eğitim almak istiyorlar ve şu soruya cevap arıyorlar. Amerikada Turist vizesi ile eğitim alabilir miyim?

Amerikada Turist Vizesi Başvuru?

Sadece Amerika değil, hiçbir ülkede turist vizesi ile giderek eğitim alamazsınız. Alaylı olarak belki eğitim alma şansınız olabilir, fakat Türkiye’de de olduğu gibi, gezmeye gelerek eğitim alma şansınız yoktur. Eğer eğitim almak istiyorsanız, eğitim alacağınız yer ile iletişim kurup eğitim vizesi veya öğrenci vizesi almak zorundasınız. Amerika birçok alanda zengin bir ülkedir, fakat eğitim alabilmeniz için eğitim vizesi şarttır. Turist vizesi ile sadece Amerika’yı gezebilir ve keşif edebilirsiniz. Bu sadece Amerika için geçerli olan bir durum değildir.

Nereye giderseniz gidin, bir ülkeye giriş yapma sebebinize has vize çeşidi mevcuttur.  sadece turist olarak ülkeyi gezmeniz için izin verirler. Eğitim almak veya çalışmak için, ülkenin yasalarına göre eğitim veya çalışma vizesi almanız gerekir ki özellikle Amerika için vize almak kolay değildir. Bütün işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanması ve İngilizceyi kendinizi ifade edebilecek ve Amerika’da yaşayabilecek kadar biliyor olmanız gerekiyor.

Amerika’da turist vizesi ile eğitim alabilir miyim diye internet üzerinden araştırabilirsiniz, fakat aynı cevabı alacağınızdan da emin olabilirsiniz. Amerika, özellikle eğitim ve çalışma vizesi konusunda çok katı davranmaktadır, çünkü o kadar çok Amerika’da eğitim almak veya çalışmak için gitmek isteyenler var ki, artık her eğitim almak veya çalışmak isteyeni almıyorlar.

Birçok farklı kriterler bulunmaktadır ve bu kriterlere uymadığınız takdirde, her ne kadar eğitim alacak her bulmuş olsanız bile, eğitim vizesi veya başka bir deyişle öğrenci vizesini kolaylıkla vermemektedir.

Amerika’da turist vizesi ile üniversite okuyabilir miyim, aslında normal şartlarda çok fazla kimsenin sorduğu bir soru değildir, çünkü normalde herkesin eğitim almak için öğrenci vizesi gerektiğini bilmesi gerekir. Turist vizesi sadece turistler için geçerlidir, eğitim vizesi için sadece öğrenci olmak veya eğitim için geçerlidir. Şu olabilir, turist olarak Amerika’ya giriş yaparsınız ve vize süreniz dolmadan eğitim almaya karar verirsiniz. Ona göre vizenizi eğitim vizesine değiştirerek ve vizenizi uzatarak eğitim alabilirsiniz, fakat bunun başka bir alternatifi yoktur.

Amerika dil eğitimi ve birçok farklı alanlarda eğitim almak için güzel bir yerdir, fakat bunun için mutlaka eğitim veya öğrenci vizesi almanız gerekiyor. Dünyanın hiçbir yerinde eğitim vizesi almadan üniversite ya da başka bir eğitim alamazsınız. Konsolosluğa gidip öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.

Amerika’da turist vizesi ile eğitim alabilir miyim diye sorsanız bile alacağınız cevap bellidir, hayır. Eğer eğitim almak istediğiniz bir yer varsa ve vizenizin süresi dolmamışsa, vizeniz bitmeden gerekli olan yerlere başvurup öğrenci vizesi alabilirsiniz. Bunun için gerekli olan bütün bilgileri internet üzerinden bulabilir ve gerektiği takdirde konsolosluklardaki vize departmanı ile görüşebilirsiniz.

Amerika'da öğrenci vizesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1