Avusturalya’da Eğitim Sağlık Sigortası Şartları

Yurtdışında eğitim deyince akla gelen ülkelerden biri Avustralya’dır. Her ne kadar uzak mesafeli bir ülke olsa da, ülkemizle Avustralya arasında düzenli uçuşlar bulunmaktadır. Geçmişimizde çok önemli bir bağ olarak, yaşanan Çanakkale Savaşı bulunmaktadır. Bu savaşın anıları ile ülke halkını Türk Halkını çok sever ve kahraman olarak görür. Öte yandan, ülkede yaşamakta olan çok sayıda Türk kardeşlerimiz de bulunmaktadır. Siz de bu güzel ve modern ülkede eğitim alabilir, dilerseniz kariyerinize de bu ülkede başlayabilirsiniz.

Avustralya’da üniversite eğitimi ve tüm detayları ile bilgilenmek, okul seçimleri, başvurular ve vize dahil tüm işlemler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, şubelerimizden, çağrı merkezimiz ve internet sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Başkent Sidney başta olmak üzere, ülkenin en önemli kentlerinde son derece kaliteli üniversiteler öğrencilerimizi beklemektedir. Lisans eğitimleri lisans tamamlama imkanları, yüksek lisans ile doktora programları bakımından uygun eğitim seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Çeşitli uzunluklarda, takvimlerde kurs programlarına da bu ülkede katılabilirsiniz. Seçim sizin, destek ise her zaman bizden.

Eurostar İle Avustralya Zorunlu Sigorta İşlemleri:

Öğrencilerimiz üniversite seçimlerini Avustralya’dan yana yaptıklarında, okul seçimi ve kabulü yapıldıktan sonra, sıra vize başvuruları ile zorunlu sigorta işlemlerine gelmektedir. Avustralya Vizesi alınmasında, tüm işlemleri öğrenci danışmanlarımız sizin için yürütecektir. Alınması gereken belgeler, vize ücretleri ve vize takipleri danışmanlarımızda yapılır ve düzenli olarak bilgi verilir. Ülkenin öğrenciler için birtakım zorunlu sigorta esaslarını istediğini ise kesinlikle atlanmamalıdır.

Avustralya’da eğitim, sağlık sigortası şartları

bakımından kesin kurallar bulunmaktadır. Öğrencilerin, eğitim sürelerini kapsayacak şekilde, Overseas Student Health Cover,yani, Uluslararası Öğrenci Sağlık Sigortası yaptırma zorunlulukları bulunmaktadır. Bu sigorta ülkeye giriş yapmadan önce, yani ülkemizde yapılmalıdır. Ülkeye ilk giriş tarihinden başlaması da çok önemlidir. Giriş yaptığınız an sigortalı olmalısınız. Avustralya, diğer gelişmiş ülkelere yakından bağlantısı olmayan bir ülkedir. Bu nedenle, sağlık konusunda yurtdışından gelenlerin birtakım teminatların olmasına son derece önem vermektedir. Öğrencilerin sağlık sigortalarının olması ve bunun tüm eğitim süresini kapsaması da büyük önem taşımaktadır.

Üniversite eğitimlerinde elbette öğrencilik süreniz uzun olabilir. Mezun olduktan sonra, lisans eğitiminizin ardından yüksek lisans ile devam etmek isteyebilirsiniz.

Avustralya’da eğitim, sağlık sigortası şartları bakımından, mutlaka bu süreç için de sigortanızın yenilenmesi gerekmektedir. Dil kursları gibi kısa süreli eğitim programlarında bile sigortanın kontrolü yapılır. Bu süre içinde sigortası biten ve yenileme yapmayan öğrencilerin hemen göçmenlik bürosuna bildirimleri yapılmaktadır. Bu konuda ısrarınızın devam etmesi vizenizin iptaline kadar gidebilir. Bu noktada, dikkatli olmalısınız.

Avustralya’da eğitim, sağlık sigortası şartları konusunda dikkatli olmanız halinde, sizde ülkede eğitim yıllarınızda rahat edebilirsiniz. Bu kaliteli ve modern ülkede, planladığınız eğitimi alabilirsiniz. Her detayda sizinle olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Avustralya sağlık sigortası

#avustralyadaeğitim #avustralyaeğitim #avustralyadasağlık #avustralyadasağlıksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1