Bulgaristan Özel Sağlık Sigortası

Bulgaristan'da Sağlık Hizmeti

Bulgaristan’da sağlık sigortası işlemleri

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için çok önemli bir seçenek komşu ülkelerimizdir. Ülkemizden çok uzak bir mesafeye gitmeden, siz de yurtdışında kaliteli eğitim kurumlarından yararlanabilirsiniz. Buna en uygun ülkelerden biri Bulgaristan’dır. Batıda komşu ülkemiz olan Bulgaristan Üniversiteleri’nde sınavsız olarak kabul edilebilirsiniz ve Avrupa Birliği ülkesi olan bu ülkede memnun şekilde eğitim alabilirsiniz. Fakat ülkeye gitmeden önce Bulgaristan özel sağlık sigortası yapmanız gerekmektedir.

Üniversiteler, hem kamu üniversiteleri, hem de özel üniversiteler olsun, gerçekten son derece kalitelidir. Uygun harç rakamları da olduğundan, maddi anlamda zorlanmadan siz de komşu ülkemiz öğrencilerinden biri olabilirsiniz. Her gün düzenli yapılan uçak seferleri, otobüs ve tren yolu seferleri ile sıkça ülkemize gidip gelebilirsiniz. Tüm bu iletişim araçları kolayca ülkemizle iletişim kurmanızı sağlayacak, ancak, yine de zamanınızın eğitim süresince önemli kısmı bu ülkede geçecek.Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan rehberlik alarak birtakım detaylara vakıf olmanız yerinde olacaktır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Bulgaristan’da Sağlık Sigortası Hazırlıkları:

Sağlık son derece önemlidir elbette ve ne kadar iyi durumda olursak olalım, sağlığımızın ne zaman bozulacağı belli olmaz. Bir bulaşıcı hastalık, alerji, bakteriyel durumlar ya da psikolojik sıkıntılar gibi birçok neden ya da beklenmeyen kazalar sağlık kurumlarından yardım almamızı gerektirebilir. Bu durumda elbette sağlık sigortası ve ülkedeki sağlık uygulamaları devreye girmektedir. Öğrencilerimizin aklındaki sorulardan biri, ülkemizde geçerli olan SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı bünyesinde vatandaşların sağlık sistemlerinden bu ülkede yararlanıp yararlanamayacaklarıdır. Bu sistemler ülkemiz sınırlarına özel uygulamalardır ve elbette yurtdışında geçerli değildir.

Öğrencilerimizin ülkede sağlık sisteminden en iyi şekilde yararlanmaları için Bulgaristan özel sağlık sigortası yapılması çok önemlidir. Öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak, Bulgaristan özel sağlık sigortası hakkında bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan, hem ülkemizden gelen öğrencilere, hem de yurtdışından üniversite eğitimi almak için gelen gençlere, sağlık sigortası sistemi uygulamaktadır. Buna göre, bir yıl boyunca geçerliliği olacak şekilde, 100 EURO ödeme ile, toplamda, 10.000 EURO teminat kapsayan sağlık sigortası işlemi yapılmaktadır. Bulgaristan özel sağlık sigortası kapsamında yer alan bu miktar, hem ayakta tedavi, hem de yatarak tedavi masrafları için yeterli bir rakamdır. Öğrenci danışmanlarımız eşliğinde poliçelerin imzalanmasını sağlayabilir, ülkeye sağlık teminatınız hazır şekilde gidebilirsiniz.

Bu sigorta, ülke genelinde, tüm kurumlarda, hem özel hastanelerde, hem de kamu kurumlarında sağlık sistemlerinden rahatlıkla yararlanmanızı sağlamaktadır. Sadece tek bir ödeme yaparak, sağlık ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılayabilirsiniz. Bu durumu hafife almayınız. Yurtdışına çıkmak, komşu ülkemiz bile olsa, sonuçta iklimine, hava sıcaklıklarına, sağlık sistemine alışık olmadığınız bir yerde yaşamaya başlamanız anlamına gelmektedir. Bu nedenle, sağlığınız son derece yerinde olsa bile, tedbirinizi almalısınız ve bu hizmeti kapsamlı şekilde almak için danışmanlarımızdan bilgi alarak gerekeni yapmalısınız. Ülkede güvenle ve tedbirinizi alarak zaman geçirmeniz son derece doğru olacaktır.

Bulgaristan'da Sağlık Hizmeti

#bulgaristandasağlıksigortası #bulgaristansağlık  #yurtdışındasağlık #yurtdışındasağlıksigortası

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1