Nahçıvan Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması Ve Yatay Geçiş

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması Ve Yatay Geçiş

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması Ve Yatay Geçiş

"<yoastmark

Dünya Sıralaması Ve Yatay Geçiş

Nahçıvan Devlet Üniversitesi (NDU) dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Azerbaycan Cumhuriyeti’ndeki dokuz devlet üniversitesinden biridir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin sloganı ‘cesur birliktelik’tir ve çevresi için bir yüksek öğrenim, araştırma ve yenilik merkezidir. Yedi fakültesi, yirmi beş bölümü, tıp fakültesi ve hastanesi, sekiz bin kitaplık kütüphanesi ve dergi platformu vardır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Kafkasya bölgesinin en popüler üniversitelerinden biridir. QS World University Rankings tarafından dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında yer almamaktadır. Ancak bununla birlikte Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan’dan üniversite kalite kontrol komisyonu tarafından Orta Asya’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. NDU’nun ana binası ‘Bilgi Sarayı’ olarak bilinir. Bu saray, Azerbaycan’da yüzlerce yıllık yüksek öğrenimin şahididir.

Nahçivan Devlet Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde değerli varlıkları ve tanınmaları vardır. 40 binden fazla öğrencisi ile ülkenin en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversitenin ‘Bilgi Sarayı’ olarak bilinen ana binası, Azerbaycan’da yüzlerce yıllık yüksek öğretimin tanıklığını yapıyor. Başkent Bakü’de Karalaçin Dağı’nda bulunur ve yedi akademik bina ile iki sağlık kompleksinden oluşur.

NDSU, hem Azerbaycan vatandaşlarına hem de diğer ülkelerden gelen sakinlere yüksek kaliteli eğitim sunarak ulusal entegrasyonu teşvik eder. Yedi fakültesi, yirmi beş anabilim dalı, bir tıp fakültesi ve hastanesi, sekiz bin kitaplık bir kütüphanesi ve dergi platformu vardır. Üniversite, AKTS puanları üzerinden lisans düzeyinde dokuz, yüksek lisans düzeyinde ise elli program sunmaktadır. Her öğrencinin eğitim amaçlarına ve yeteneklerine uygun bir program bulma fırsatı vardır.

Her yıl yaklaşık otuz bin yeni öğrenci Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne katılmak için başvurur. Aday öğrenciler, akademik yeteneklerini, zihinsel hazırlıklarını, fiziksel uygunluklarını ve yaşam becerilerini değerlendiren bir giriş sınavına katılmalıdır. Bu sınavı geçtikten sonra, aday öğrenciler Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne başvurma nedenlerini içeren bir makale yazmak zorundadır. Bu sınavı geçenler üniversite derslerine kabul edilirler ve eğitimlerini tamamladıktan sonra bir derece ile ödüllendirilirler.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın en eski üniversitelerinden biri olma mirasından dolayı birçok avantaja sahiptir. Sloganı, ulusal bütünleşmeye katkıda bulunma niyetini uygun bir şekilde ifade eder; ancak uluslararası sıralamaları da bu görevdeki başarısını kanıtlamaktadır. Mezunları, mükemmel eğitim standartları ve müfredat dışı programları nedeniyle Azerbaycan’ın yanı sıra eski Sovyetler Birliği’nin diğer bölgelerinde aranmaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Yatay Geçiş

"<yoastmark

Eğitimde “yatay geçişi”, halihazırda tamamlanmış dersler için kredi kaybetmeden bir yüksek öğretim kurumundan diğerine geçiş sürecini ifade eder. Bu süreç bazen “eklemleme” olarak da adlandırılır. Kredileri bir kurumdan diğerine transfer etmek için, alan kurumun genellikle kendi derslerine eşdeğer olup olmadığını ve derece gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için gönderen kurumda tamamlanan kursu değerlendirmesi gerekir. Kredi transferi için özel süreç, ilgili kurumlara ve bulundukları ülkeye bağlı olarak değişebilir.

Başka bir yükseköğretim kurumundan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne yatay geçiş yapmak istiyorsanız, eklemlenme olarak da bilinen yatay geçiş sürecini takip etmeniz gerekecektir. Mevcut kurumunuzdan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne kredi aktarmak için, üniversitenin kendi derslerinize eşdeğer olup olmadığını ve derece gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için ders çalışmalarınızı değerlendirmesi gerekecektir.

Süreci başlatmak için Nahçıvan Devlet Üniversitesi ile iletişime geçmeli ve transfer kredilerini kabul etme politikalarını ve prosedürlerini sormalısınız. Kredilerinizin değerlendirilmesi için üniversiteye transkript ve diğer belgeleri sağlamanız gerekebilir. Değerlendirmenin tamamlanması biraz zaman alabileceğinden, süreci olabildiğince erken başlatmak iyi bir fikirdir.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1