YÖK Denkliği Olan Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

YÖK Denkliği Olan Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Online Eğitim Kılavuzu

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için gidecekleri üniversitelerin eğitim kalitesi kadar, diplomaların özellikleri son derece önemlidir. Öğrenciler mezun olduklarında, kariyerlerini oluşturma noktasında avantajlara sahip olmak ister. Bunun için de diplomaların kabul edilme özellikleri öne çıkmaktadır.

Avrupa Birliği bünyesinde olan ve Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim ilkeleri olan üniversitelerin diplomaları, mavi diploma, Europass özelliği taşımaktadır. Bu özellik, mezun öğrencilere birçok Avrupa Birliği ülkesinde çalışma imkanı vermektedir. Çünkü, tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde diplomanız kabul edilir. Ülkemizde kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için de YÖK denkliğinin önemi vardır. Özellikle erkek öğrencilerimizin askerlik tecillerinde ve kamu alanında çalışmak isteyen gençlerimiz için diploma YÖK denkliği önem taşımaktadır.

Eurostar İle Uzaktan Eğitimle Diploma YÖK Denkliği:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin yurtdışında en kaliteli ve YÖK tarafından tanınan üniversitelere eğitim almaları için gayret göstermekteyiz. Son yıllarda üniversiteler bünyesinde, uzaktan eğitim imkanlarının giderek artması, Yüksek Öğretim Kurumumuz YÖK tarafından da denklik noktasında birtakım düzenlemelerin yapılmasını sağlamıştır. Kriterleri detaylı olarak ve güncel şekilde, öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile alınan diplomaların YÖK denklik kriterlerine uygun olması için, belirtilen ÖSS puanı olması, diploma programının ülkemiz üniversitelerinde eşdeğer olması, eğitim dilinin kriterlere uygun olması, diploma programının uluslararası akreditasyon unsurlarını taşıması, öğrencimizin diplomasının, o ülkede bir üst seviyede eğitime girişte kabulünün olması, kredi toplamlarının eşit olması gibi belirtilen kurallara uygun olması gerekmektedir. Lise mezunu olmak ise kesinlikle aranan bir şarttır.

YÖK denkliği olan uzaktan eğitim veren üniversiteler, öğrenci danışmanlarımız tarafından her zaman öğrenilebilir. Yukarında kriterlerin de elbette arandığını belirtelim. Uzaktan eğitim için mükemmel altyapı sunan Avrupa Üniversiteleri’nde akreditasyon unsurları bulunmaktadır. YÖK denkliği açısından, bu üniversitelerde aldığınız diplomalarınızda sorun yaşamazsınız. Öğrenci danışmanlarımızın sizi yönlendireceği uzaktan eğitim veren üniversiteler, YÖK denkliği açısından uygun kriterlere sahip ve YÖK tarafından tanınan üniversitelerdir.

YÖK denkliği olan uzaktan eğitim veren üniversiteler ile diplomalarınızın kabulünde, denkliğinde sorun yaşamazsınız. Bu işlemin yapılması için, mezun olduktan sonra, öğrenci danışmanlarımızdan da destek alarak, internet üzerinden YÖK denklik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Uzaktan eğitim için lisans eğitimlerini, yüksek lisans ve doktora eğitimleriniz tercih edebilirsiniz. Bu eğitimlerin hepsinde, alınan diplomaların YÖK denkliği onaylatılabilir. Online yapılan başvuruların ardından, belgelerin posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Tüm bu aşamalarda, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alacağınızı unutmamalısınız. Uzaktan eğitim ile ülkenizden ayrılmadan, seçkin üniversitelerde, sadece okul harçlarınız ödeyerek online şekilde eğitim alabilirsiniz. Denklik açısından sorun yaşamamanız, ülkenizde çalışma alanlarınızın ve seçeneklerinizin de fazla olmasını sağlayacaktır.

Uzaktan eğitim gerçekten, günümüzde gençlerimiz tarafından da tercih edilen bir uygulamadır. Siz de bu seçeneği, sunduğu avantajlar bakımından tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken öğrenci danışmanlarımızdan en güncel bilgiyi ve desteği almanız olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1