Yurtdışı Uzaktan Eğitim

Yurtdışı Uzaktan Eğitim

Online Üniversite Rehberi

Üniversite hayali kuran kişiler için en ideal seçenekler arasında olan yurtdışı uzaktan eğitim bu anlamda en iyiler arasında yer alıyor. Çalışmak zorunda olan ya da farklı sebeplerden ötürü üniversiteye zaman ayıramayan kişiler için de son derece rahat bir alternatiftir. Bu şekilde eğitim veren yurt dışı üniversiteleri her bölüm için öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır. Diğer örgün eğitimden hiçbir farkı olmadan YÖK destekli olarak alınan eğitimde alınan diplomanın geçerliliği mevcut bulunuyor. Bu durum öğrenciler için en avantaj sağlayan durumlar arasında yer alıyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması bu anlamda size en detaylı bilgi akışını sağlamaktadır. Öğrencileri sadece eğitim alanında değil, okulun bağlı olduğu ülke ve okulun durumu, ders şekli hakkında da bilgilendirir. Böylece öğrenciler çok daha rahat ve kendinden emin bir şekilde eğitim hayatlarını sürdürürler. Yapılan tüm işlemler sırasında dersler ve harç konuları hakkında da bilgi alınabilir.

Yurt dışı uzaktan eğitim ile diğer eğitim süresi de aynı şekilde paralel ilerler. Ücretlerde de fazlalık kesinlikle söz konusu bile değildir. Bu konuda ailelerin ve öğrencilerin bütçeleri asla zarar görmez. Bu şekilde okuyan öğrenciler için ulaşım, konaklama konusu söz konusu olmayacağından bu tarz şeylerden muaf olurlar. Eğitim kalitesi bakımından da birbirinden farklılık göstermezler. Canlı dersler son derece verimli bir şekilde geçer ve bu durum başarıya olumlu anlamda yansımaktadır. Özellikle canlı mesajlaşma seçeneği ile öğrenciler sormak istedikleri soruları yetkili olan kişilere sorarak cevap bulabilirler. Böylece dersler çok daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Üniversite hayallerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için önemli bir fırsat olan bu alternatif ile istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilirsiniz. Böylece istediğiniz alanda kendinizi geliştirip yine aynı şekilde mesleğinizi de icra edebilirsiniz. Yabancı bir ülkeye gitmeden hatta çalışıp kendi paranızı kazanarak üniversite okumanın keyfini bu şekilde çok daha konforlu olarak yaşayabilirsiniz. Sadece lisans değil doktora yapmak isteyen kişiler için de bölümler bulunmaktadır. Sadece harç ödeyerek ve canlı dersleri takip ederek üniversite diploması alabilmeniz mümkündür. Bu sistem sizi masrafsız ve zahmetsiz bir şekilde üniversite mezunu yapacaktır. Örgün eğitim ile çok farklı olmasına rağmen sonuç olarak diploma sahibi olmak aslında şartları eşitlemektedir. Hem memleketinizden ayrı düşmeden hayatınıza devam edebilir hem de eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle harç dışında herhangi bir maliyet söz konusu olmadığı için büyük avantajlı bir eğitim alınmasını sağlıyor. Sağlık problemi ya da engel teşkil eden durumlarda da çok büyük yarar sağlayan bu eğitim seçeneği öğrencilerin yüzünü güldürmektedir. Eğitim sürecinde farklı uygulamalar ile de öğrencilere takviye sağlayan okullar için bilgiler firma tarafından yetkili kişiler aracılığıyla öğrencilere verilmektedir. Böylece ortada kafaları karıştıran ve endişelendiren durumlar da olmamış olur.

Yurtdışı uzaktan eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu ?

Ailesinden ayrılmak istemeyen ya da çalışmak zorunda olan kişiler için fırsat özelliği taşıyan yurtdışı uzaktan eğitim ile öğrenciler kayıt yaptırmak istedikleri ülkeye gitmeden tüm işlemlerini online olarak gerçekleştirebilir. Böylece artı masraf ve zahmete girmeden üniversite öğrencisi olarak eğitimlerini sürdürebilirler. Hem zamandan kazandıran aynı zamanda da seyahat telaşı olmadan eğitiminizi bu şekilde sürdürebilirsiniz.

Yurtdışı uzaktan eğitim veren üniversiteye kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu ?

Lisans eğitimini yarıda bırakmış olan kişiler ya da üniversiteye asla kayıt yaptırmamış olan kişiler de sınava girmeden üniversite öğrencisi olabilirler. Örgün ya a dışardan farketmeksizin bu fırsattan herkes yararlanabilir. Sadece lise diploması ve harç yatırılıp diğer prosedürler online şekilde yerine getirilerek istediğiniz bölümde rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Puan ya da sınav şartı gibi engeller ile kesinlikle karşılaşmazsınız.

Yurtdışı uzaktan eğitim alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır ?

Uzaktan eğitim gören öğrenciler için dersler yine internet ortamında gerçekleşmektedir. Derslere katılma zorunluluğu olmadan kişilerin sadece isteklerine bağlı olarak katılacakları bir alan mevcuttur. Tüm dersler konferans ortamında dinlenebilir. Bu nedenle de çalışanlar için özellikle belirli bir saat öğrencilere şart koşulmaz. İstedikleri zaman derslere katılım gerçekleştirilir. Bu durum da meşgul olan kişiler için önemli bir özelliktir.

Yurtdışı uzaktan eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir ?

Online olarak ders dinleyen öğrenciler için günün 2 saatini sağlıklı bir şekilde derslere ayırmaları yeterli olmaktadır. Bu şekilde sınavlarda başarılı olup mezun olan kişi sayısı oldukça fazladır. Önemli olan noktalar zaten online derslerde vurgulanacağı için öğrenciler sınav soruları da asla yabancılık çekmezler. Bu anlamda son derece kaliteli bir eğitim süreci geçirilmektedir.

Yurtdışı uzaktan eğitim ile alınan diplomanın yasal geçerliliği var mıdır ?

Yurtdışı uzaktan eğitim alan bir öğrencinin aldığı diplomanın geçerliliği mevcuttur. Bu anlamda öğrencilerin mağdur olacağı bir durum söz konusu bile değildir. Diplomalarda uzaktan eğitim ibaresi yazması dışında hiç bir farklılık yoktur. Eğitim görüp diploma almaya hak kazanan kişiler istedikleri yerlere iş başvurusu yapıp, problem yaşamadan çalışabilirler. Bu anlamda endişe edilecek bir durum söz konusu bile değildir. Bu şekilde eğitim görüp çalışma hayatına dahil olan çok sayıda kişi bulunmaktadır.

Yurtdışı uzaktan eğitim ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu ?

İstediği bölümden mezun olup diplomasını alan örgün ya da uzaktan eğitim gören öğrenciler diplomalarının geçerliliği için ülkelerindeki kolay bir sınava girmeleri gerekiyor. Bu anlamda YÖK kendi bünyesinde basit bir sınav düzenleyerek öğrencilere yardımcı olmaktadır. Bu şekilde sınava girip diplomasını geçerli kılan çok sayıda öğrenci bulunmaktadır.

Yurtdışı uzaktan eğitim programları Türkçe alınabilir mi ?

Yurtdışı uzaktan eğitim gören kişiler hangi ülkenin okulunda okursa oranın eğitim dili ile eğitim görmektedir. Dersler ve sınavlar bu şekilde gerçekleşmektedir. Öğrencilerin zorluk çekeceği bir durum şimdiye kadar asla yaşanmamıştır. Özel olarak mesajlaşma bölümünde kafaya takılan durumlar da destek alınarak zorlanılan yerlerde yardım alınmış olunur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1