Yurtdışında Elektronik Mühendisliği Eğitimine Hazır mısın?

Yurtdışında Elektronik Mühendisliği Eğitimine Hazır mısın?

Üniversite Eğitim Rehberi

YÖK ülkemizde öğrencilerin akademik eğitimleri ile ilgili her türlü süreci yöneten Yükseköğretim kurumudur. Ülkemizde yer alan tüm üniversiteler YÖK’e bağlıdır ve YÖK yönetmeliği doğrultusunda hareket ederler. Tüm üniversitelerimiz Yükseköğretim kurumunun yapmış olduğu genel bir sınav ile öğrenci kabul ederler.  İki aşamalı olan bu sınavda milyonlarca öğrencimiz ter döker ve en yüksek sıralamaları yakalayabilen öğrenciler üniversite eğitimine hak kazanırlar. Her bölüm farklı bir sınav puanı ve türüne sahiptir. Eğitim alınacak bölümde ki kontenjanlar sayılı olmaktadır. Bu kontenjanlara dahil olmak isteyen öğrenciler kendi alanlarında mümkün olan en yüksek puanı almak durumundadır. Fakat yurtdışında eğitim alacak öğrenciler herhangi bir şekilde bu sınava girmek zorunda değildirler. Tek dikkat etmeleri gereken eğitim alacakları üniversitenin YÖK tarafından tanınıp tanınmadığıdır. Yurtdışında her bölümde eğitim alabilme şansınız vardır.

Elektronik alanında öğrenim görmek isteyen öğrencileri de birçok seçenek beklemektedir. Uluslararası bir eğitim alarak yurtdışı deneyimi kazanmak öğrenciler için daima bir artı sağlamakta ve Türkiye’de eğitim alan öğrencilerden çok daha fazla iş fırsatı yaratmalarını sağlamaktadır. Bu sebeple öğrenciler yurtdışında eğitim almayı tercih etmektedirler. Hem farklı kültürlerle bir arada yaşamak hem de uygulama ağırlıklı eğitimlerle başarı basamaklarını hızla tırmanacaksınız. Hayallerinizi gerçekleştirmek için hazırsanız yurtdışı eğitim size bunu sağlayacaktır.

Yurtdışında Elektronik Mühendisliği YÖK diploma denkliği

alabilmek için mezun olduktan sonra diplomanız ile YÖK’e başvurmanız gerekmektedir. YÖK eğitim aldığınız bölümle ilgili detaylı bir inceleme yapacak; ders içeriklerinize bakacaktır. Eğer Türkiye’de eğitimi verilen fakat gittiğiniz üniversitede sizin müfredatınızda yer almayan bir bölüm mevcutsa bu dersleri Türkiye’de özel öğrenci statüsünde alırsınız. Bu şekilde Türkiye’de elektronik bölümünden mezun olan öğrencilerle denk bir bilgi düzeyine sahip olursunuz. Türkiye’de herhangi bir devlet ya da özel üniversitede Yurtdışında Elektronik Mühendisliği YÖK diploma denkliği için gerekli bu dersleri alabilirsiniz.

Yurtdışında Elektronik Mühendisliği YÖK diploma denkliği

gerçekleştirmek isteyen öğrenciler ders eşitliği sağlandıktan sonra YÖK’ün kararına bağlı olarak bir seviye belirleme sınavına da tabi tutulabilirler. Böyle bir durumda %40 başarılı olmaları yeterli olacaktır. Bu başarı öğrencilere denkliği getirecektir. Seviye belirleme sınavı çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır. Bu sınavda kendi öğrencim görmüş olduğunuz bölümün tüm müfredatından sorumlu olmaktasınız.

Mesleki donanıma sahip olan her öğrenci bu sınavda başarılı olacaktır.  YÖK sınav yapabilir ya da yapmayabilir. Bu tamamen komisyon kararı ile ilgili bir durumdur.  Hayallerinize giden yolda tüm bu süreci adım adım takip etmeniz için profesyonel danışmanlarımız size gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve eğitim kararınızı verdiğiniz ilk andan mezun olduğunuz son ana kadar sizlere yol göstermektedir. Profesyonel hizmetimizle yıllardır olduğu gibi bugünde sizleri diploma sahibi yapmaktayız. Bir hayalim var ve onu gerçekleştirmek istiyorum demeniz yeterli. Yılın her dönemi bizlere başvurabilirsiniz. Geleceğin elektronik mühendisleri arasında yer almak için bizlere ulaşın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1