Romanya Posta Kodu

Tatil yapmaya yurtdışına çıkmış olabilirsiniz. Öğrencilik döneminizi ülke dışında geçiriyorsanız Romanya Posta Koduna ihtiyaç duyabilirsiniz. Romanya posta kodu bilgilerine ulaşabilmenizi kolaylaştıran web sayfamızda tüm Romanya illerine ait posta kodları yer almaktadır. Listemizi mutlaka inceleyin.

Romanya'da Eğitim Posta Kodu: 010164

Romanya Posta Kodu

Ülkemizden ve diğer ülkelerden Romanya’ya pek çok kişi gitmektedir. Gitme sebepleri eğitim ya da tatil olarak ayrılabilir. Yurtdışında bizlere en çok lazım olan şey elbette adreslerdir. Gerekli konumlara ulaşmak için adreslere oldukça fazla ihtiyaç duyarız. Aynı zamanda bilmediğimiz yerlere de bu bilgiler doğrultusunda ulaşmamız mümkün olmaktadır.

Romanya posta kodu kendi bünyesinde barınan şehirlerde farklılık gösterebilmektedir. Bu bilgiler şehirlerin nüfus yoğunluğu ve genişliği ile alakalı olarak fazlalık gösterebilmektedir. Yani her şehirde yalnızca bir tane kod kullanılması gerekmemektedir. Semtlere göre daha fazla kod kullanımı söz konusu olmaktadır. Bu konu hakkında daha iyi bilgi edinmek istiyorsanız öncelikle bağlı bulunduğunuz yönetim bölgeleri ve şehri öğrenmeniz gerekmektedir. Sonrasında uygun olan posta kodunu kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Romanya’nın başkenti olan Bükreş çok sayıda posta kodu kullanılan şehirler arasında yer almaktadır. 010164 ile başlayan posta kodları çok sayıdadır ve düzenli artış göstermemektedir. Değişkenlik gösteren bu kodlara örnek verecek olursak 010882, 012266, 014192, 021311, 050102 şeklinde devam etmemiz mümkündür.

Romanya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Romanya posta kodu öğrenmek için Eurostar web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Web üzerinden gerçekleştireceğiniz ziyaretler neticesinde tüm detaylı bilgileri öğrenmeniz mümkündür. Uzman danışma kadrosu ile sizlere bu ve buna benzer her türlü konuda yardımcı olacaklardır. Posta kodları kendi konumumuza yakın olan yerleri bulmamızda bizlere yardımcı olmaktadır. Bu sebeple doğru bilgi edinmeniz de oldukça önemlidir.

Romanya Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Posta kodu yazımlarınıza dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü belirtilecek adresler bu posta kodları ile güvence altına alınmıştır. Yanlışlık yapmamak adına sizler de bu detaylara dikkat etmelisiniz.  Romanya bu kodlar açısından 4 bölgeye ayrılmaktadır. Şehir ve alan olarak ayrım da yapılabilmektedir. Ülkenin posta kodları rakam ile ifade edilmektedir. Bu sebeple herhangi bir harf yazmanıza gerek kalmamaktadır. Örneğin Periş şehrine ait posta kodu yazacaksanız direkt olarak 077150 şeklinde yazabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1