Sırbistan Telefon Kodu

Sırbistan telefon kodu ulaşmakta zorluk çektiğiniz kişilerle kolayca iletişim kurabilmenize vesile olmaktadır. Sırbistan telefon kodu ile özlem gidermek maksadıyla tüm yakınlarınızı ve sevdiğiniz kişileri rahatlıkla arayabilirsiniz.

Sırbistan'da Eğitim Telefon Kodu: +381

Sırbistan Telefon Kodu

Zorlu uğraşlar sonucunda eğitimini tamamlayan evlatlarımız lisans tamamlama işlemini için yurt dışını tercih edebilmektedirler. Ailelerde bu konuda çocuklarına destek olarak daha geniş çaplı eğitim almaları için ellerinden geleni yapmaktadır. Sırbistan’da son zamanlarda öğrenci lisans tamamlama eğitimlerinde sıkça tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.  Özellikle doktora ya da yüksek lisans programlarında dil eğitimini de tam anlamında sağlayan ülkede öğrenciler uzun süre kalabilmektedir.

Uzun süre zarfında aileler evlatları ile sürekli olarak görüşmek istemekte ve anlık şekilde erişim sağlamaktadır. Bunun için ilk olarak Sırbistan sabit hatlarından yararlanılmaktadır. Daha sonra anlık iletişim kurabilmek içinde ülkeye ait olarak bulunan operatörlerden hat alınarak aile ve yakınları ile ekonomik şekilde de görüşebilmektedir.

Gurbetçi yakınlarının da aynı şekilde bu durumlardan geçmesi ile Türkiye de bulunan kişiler Sırbistan ülke kodunu bilmesi gerekmektedir. Uluslararası kullanımlarda geçerli olan bu durum için ülke alan kodunun erişim için avantajı büyük olmaktadır. Aksi durumlarda ülkeye bağlanma gerçekleşmemektedir. Bu durum cep numaralarının da başında çevrilmektedir.

Sırbistan Telefon Kodu Nedir?

Henüz yeni olarak gurbetçi yakını bulunan kişiler direkt Sırbistan ülke telefon kodunu merak etmektedir. +381 olan Sırbistan ülke alan kodu cep numaraları içinde geçerli olabilmektedir. Alan kodundan sonra yakınınızın kaldığı şehri de bilmek gerekmektedir. Çünkü şehir kodu ve numarası da ayrıca çevrilmektedir.

(+381) Nerenin Kodu?

Uluslararası erişim için önemli olan Sırbistan alan kodu +381 şehir kodlarından ve cep numaralarından önce çevrilmelidir. Alan kodundan sonra ülkede kullanılan Telenor Sebie 62, 63 ile başlarken MTS GSM 64,65 şeklinde çevrilmektedir.

Sırbistan Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Sabit hatların şehirlere göre değişmesi genel olarak tüm ülkelerde aynı olmaktadır. Sırbistan başkenti olan Belgrad 11, Priştine 38, Uzice 31 şeklinde +381 alan kodundan sonra çevrilmektedir.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1