Öğrenci Vizesi İşlemleri

Eski Öğrenci Vizemi Yeni Okulumda Kullanabilir miyim?

Eski Öğrenci Vizemi Yeni Okulumda Kullanabilir miyim? bu soru yurtdışında eğitim almakta olan öğrencilerimizin gündeminde olan sorulardan biridir. Ülkemizden yurtdışında bir eğitim kurumunda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için bilindiği gibi, öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Öğrenci vizesi almak için gerekli belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması ve resmi kuruma ibrazı gerekmektedir. Lise diploması, transkript ve mezuniyet belgesi ile varsa öğretmenlerden alınan referanslar, pasaport aslı, istenilen sayıda fotoğraf, evli bir öğrenci iseniz evlilik cüzdanı, üzerinize ya da ailenizin üzerine kayıtlı tapu, banka hesap kayıtları, araç kayıt belgeleri, çalışan öğrenciler için firma ya da kurumlarından alınacak resmi belge ve maaş bordroları, aile üzerine kayıtlı olan çalışma ya da işyeri kayıtlarının sunulması, gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyon kayıtları gibi resmi belgelerin hazırlanması, gerekli vize harç miktarının yatırılması gerekmektedir.

Tüm bu evrak işlemlerin yapılması, hazırlanması ve kuruma sunulması noktasında, profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan destek alacaksınız. Bu şekilde, vize başvurularınız eksiksiz olacak ve sağlıklı şekilde sonuçlanacaktır.

Eski öğrenci vizemi yeni okulumda kullanabilir miyim? sorusu ise iki türlü cevaplanabilir. Halen geçerli olan öğrenci vizesini öğrencinin yeni okulunda kullanması noktasında, her ülke için net olmayan uygulamalar söz konusudur. Bazı kurumlar, örneğin sınır alanlarında bulunan polis memurları geçerli bir vize olması durumunda, eğitim kurumumun değişmesinin önemli olmadığını belirtmektedir. Bu sahalarda çalışan görevliler, kurum detaylarına değil, vizenin geçerli olup olmadığına ve süresinin dolup dolmadığını incelemektedir. Ancak, genellikle konsolosluk ve diğer resmi kurumlar ise yeni bir okula kayıt yapıldığında, yeniden vize alınmasının gerekli olduğunu belirtmektedir. Bu nedenle, öğrenci danışmanlığımız olarak yeniden bir öğrenci vizesi alınmasının yerinde olacağını belirtmek durumundayız.

Eski öğrenci vizemi yeni okulumda kullanabilir miyim? sorularında, resmi kurumlarda bir sorunla karşılaşmamak noktasında, yeniden vize alınması yerinde olacaktır. Yeniden vize alınmadan giriş çıkışlarını yapabilen öğrenciler de olabilir, ama bu durumda her zaman bir riskle karşılaşabilirsiniz. Bu sonucu yaşamamak için emin olma noktasında, yeni okulunuza kaydınızla birlikte yeniden vize başvurusu yapmanız yerinde olacaktır. Bunun için yeni okulunuzdan aldığınız belge ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu aşamada da öğrenci danışmanlarımızın sizlere her adımda yardımcı olacağını belirtelim. İlk vize başvurusunda ibraz etmiş olduğunuz belgelerin aynı şekilde hazırlanarak ibraz edilmesi söz konusu olacaktır.

Yurtdışında seçkin üniversitelerde eğitim almak kesinlikle zor değildir. Yasal düzenlemeleri gereği gibi yapmak, uzmanlarımız eşliğinde gerekli işlemleri süresinde tamamlamak suretiyle vize başvurularınızı yapabilir, okulunuza kolayca kaydolabilirsiniz. Uluslararası alanda geçerli diplomalarınız ve aldığınız altyapısı sağlam eğitimlerinizle geleceğe güvenle bakabilirsiniz. Seçimlerinizi yapmak, doğru  kurumları, üniversiteleri ve fakülteleri  seçmek, kayıt ve vize başvurularını doğru şekilde almak için öğrenci danışmanlarımızla birlikte işlem yapabilirsiniz.

Eski Öğrenci Vizemi Yeni Okulumda Kullanabilir Miyim

#öğrencivizesi #öğrencivizesiyenileme #öğrencivizesiiptali

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1