Yurtdışında Eğitim ve Yabancı Dil

Herhangi Bir Yabancı Dil Bilmiyorum Yine de Eğitim Alabilir Miyim?

Evet alabilirsiniz. Yabancı dil bilmeden de yurtdışında yüksek öğrenim kurumlarına kayıt yaptırabilir, yani lisans eğitiminizi başlatabilirsiniz. Hatta bazı ülkelerde Türkçe destekli eğitimler alarak kendi ana dilinizde okuma fırsatı bile yakalayabilirsiniz. Üniversitelerin çoğu gençlere dil konusunda herhangi bir sınav yapmamaktadır. Bu ülkelerin başında Bosna Hersek, Kosova, Moldova, Azerbaycan, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna ve Gürcistan gelmektedir. Daha pek çok ülkedeki üniversitede dil sınavına girmeden doğrudan başvuru ve kayıt yaptırmak, istenilen fakülte ya da bölümde öğrenci olmak son derece kolaydır.

Gençlerimiz hiç yabancı dil bilmeseler dahi, bu ülkelerdeki üniversiteleri tercih ettiklerinde kendileri için sunulan hazırlık programlarına kayıt yaptırarak eğitim alacakları dili öğrenirler. Bu süreç okula göre değişiklik gösterse de genellikle 1 yıl civarındadır. Ayrıca Türk gençlerine birden fazla dil seçeneği sunulur ve gençlerimiz bu dillerden herhangi birinde eğitimlerini alabilirler. Dolayısıyla lise mezunu iseniz ve 25 yaşın altındaysanız, herhangi bir yabancı dil bilgisine sahip olmadan da yurtdışında üniversite okuyabilir, bu konuda herhangi bir sınava girmek zorunda kalmazsınız.

Yabancı Dil Bilmiyorum Yine de Eğitim Alabilir Miyim

İngilizce, tüm insanlar tarafından kullanılan uluslararası dildir. İngilizce öğrenmek, her öğrencinin farklı ülkelerden diğer insanlarla iletişim kurması için bir zorunluluktur. Birçok okul, öğrencilerin İngilizce öğrenebilmeleri ve küresel topluluğa girebilmeleri için İngilizce’yi yabancı dil olarak (EFL) öğretir. Ancak, bir üniversitede İngilizce öğrenmek birçok öğrenci için zordur.

İlk olarak, genel nüfusa kıyasla daha yüksek düzeyde akademik baskı nedeniyle bir üniversitede İngilizce öğrenmek zor olacaktır. Bu da öğrencilerin İngilizce öğrenmek için zaman bulmasını zorlaştırıyor. Ayrıca, üniversite kursları uzundur ve başarıyla tamamlamak için çok zaman ve çaba gerektirir. Aynı anda birkaç ders almak, öğrencilerin tüm çalışmalarını bitirmelerini ve aynı anda İngilizce öğrenmelerini daha da zorlaştırır. Ayrıca üniversitelerdeki öğretim görevlileri, öğrencilerinin derslerini tamamlamadan önce alanlarında iyi okumalarını beklerler. Bu, İngilizce öğretiminde kullanılan bazı temel terminolojilere aşina değilseniz, yeni kavramları öğrenmeyi son derece zorlaştırır.

Üniversite öğrencileri, dersler için çevrimiçi kaynakları kullanarak İngilizce öğrenmeyi daha kolay bulabilir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için ders planları sunan birçok web sitesi var. Bu dersler, İngilizce okuma, yazma ve konuşma hedeflerinize hızla ulaşabilmeniz için biçimlendirilmiştir. Ayrıca, çevrimiçi kaynakların okuldaki veya üniversitedeki normal derslerden daha etkili bir şekilde öğrenmenize yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Çevrimiçi kaynaklar aynı zamanda sizin için en uygun zamanı öğrenmenize de olanak tanır – bu ister uyanıkken, ister uyurken olsun.

İngilizce, diğer ülkelerde yaşayan çoğu insan için ikinci bir dildir, bu nedenle üniversite kursları, daha iyi olmanıza yardımcı olmaya odaklanır. yeni bir dilin kendi kendini motive eden öğrenicileri. Öğrenciler, zamanlarını ve dikkatlerini İngilizce öğretiminde yeni kavramlara hakim olmaya adamaya istekli olmalıdırlar. Öğrenciler bunu yapmaya istekli değilse, bir üniversitede İngilizce öğrenirken zorluklarla karşılaşmak yaygındır. Bununla birlikte, çoğu üniversite öğrencisi, sınıfta ve ödevlerde nasıl iyi kararlar vereceklerini öğrenerek akademik performanslarını iyileştirebilir. Öğrenciler ayrıca İngilizce öğrenirken zamanlarını ve dikkatlerini dinleme, anlama, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye ayırmaya istekli olmalıdırlar.

Yukarıdaki öneriler, bir üniversitede İngilizce öğrenmeye nasıl doğru bir şekilde yaklaşacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Eğitiminizi tamamlarken çevrimiçi kaynakları kullanabilirsiniz; yeni bir dil öğrenirken kendi kendine motivasyon çok önemlidir; ve birkaç görevi başarıyla tamamlamak, her dönem derslerde öğretilen tüm materyalleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Esasen, çalışmalarınıza çaba göstermeye istekliyseniz, yeni bir beceriyi çabucak kazanabileceksiniz!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1