Roma Pasaport İşlemleri

Roma Pasaport İşlemleri

İtalya Roma Türk Konsolosluğu Pasaport Çıkarma

İtalya’nın Roma şehrinde bulunan Roma Başkonsolosluğu büyükelçilik bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Roma başkonsolosluğu kayıp pasaport, Yeni pasaport müracaat işlemleri gibi bir çok konuda hafta içi mesai saatleri dahilinde Türk vatandaşlarına hizmet vermeye devam ediyor.

İtalya Roma Türk konsolosluğu pasaport işlemleri konusunda öncelikle başvurunuzu yapabilmeniz için gerekli olan randevu işlemini tamamlama işleminiz konsolosluk online adresi üzerinden gerekli bilgi sizlere sağlanacaktır. Pasaport başvurusunu da gerçekleştirebilmeniz için elbette ki birçok evraka gerek duyulmaktadır. Roma Başkonsolosluğu’ndan pasaport başvurusu yapacak olan kişiler dış temsilciliklerimizde olduğu gibi öncelikle konsolosluk randevu alma sisteminden randevu işlemlerini yapmaları şartı bulunmaktadır. Tüm pasaport başvuruları resmi olarak ve şahsen yapılmalıdır.

İtalya Roma Türk konsolosluğu pasaport işlemleri mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilen başvurular ile sahiplerine sağlanmaktadır. Yeni pasaport başvurusunu gerçekleştirirken e-posta adresinizin verilmesi işlemlerin takibini sağlayabilmeniz için gereklidir. Başvuru ile ilgili olarak tüm bilgiler e-posta adresine otomatik olarak gönderilmektedir ve böylece işlemlerinizi daha yakından takip edebilmeniz sağlanıyor. E-posta Türkiye’de düzenlenerek daha sonra İtalya Roma konsolosluk şubesine ulaştırılmaktadır. Ancak başvuru sahibinin alabileceği veya 2. Derece yakını olan yetkili kişiye teslim edilir. Öğrenciler okul devamlılığını gösteren belgeleri ile sadece pasaport defter bedelini ödeyerek öğrenim belgeleri imzalı ve mühürlü olması şartı ile sağlayabilmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını gösterme zorunluluğu bulunarak yetki verdiğiniz kişi de pasaportunuzu sizin adınıza başkonsolosluktan veya büyükelçilikten teslim alabilir. Pasaport başvurusu yaptıktan sonra pasaport harçları da konsolosluk veznelerine ödenmektedir. Ancak konsolosluk harcı öderken yalnızca nakit ödeme imkanı sizlere sağlanmaktadır. Harçlar ile ilgili daha önceden bilgi sahibi olarak konsolosluğa gitmelisiniz. Aksi takdirde başvurunuzu yaptıktan sonra maalesef pasaport işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlayamayacaksınız.

İtalya Roma Türk konsolosluğu pasaport işlemleri için gerekli olan belgeler nüfus cüzdanı ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ibrazı, eski pasaportunuz, 2 adet vesikalık biyometrik ve güncel fotoğraf, pasaport harç bedeli, nakit olarak yanınızda getirmeniz gereken evraklar ve ücretlerdir. %100 yatalak olan kişilerin de vasisi tarafından pasaport işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Pasaport harç işlemleri için 1 yıl için 52 Euro, 2 yıl için 67 Euro, 3 yıl için 82, Euro, 4 ile 10 yıl geçerli pasaport için toplam bedel 104 Euro olarak belirlenmiştir. Pasaport işlemleri içerisine posta bedeli ve defterdarlık ücreti eklenmiştir.

İtalya Roma Türk konsolosluğu pasaport işlemleri konusunda daha fazla bilgi sağlamak ya da bu işlemleri profesyonel bir ekip olarak sizin adınıza gerçekleştirmemizi talep etmek istiyorsanız online adresimiz üzerinde yer alan telefon numaralarından irtibat kurabilirsiniz. Yıllardır bu işte profesyonel bir şekilde hizmet veren ekibimiz konsolosluk müracaatlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak kısa sürede bu taleplerinin karşılanmasını sağlamaktadır. Konsolosluk işlemlerinde aksamalar nedeniyle çoğu zaman başvurunuzun kabul edilmemesi gibi bir durumla karşı karşıya kalabilmeniz mümkün olurken ekibimiz bu konuda hızlı bir şekilde işlemleri sizlere sağlıyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1