Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programları

Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programları

Yurtdışı Eğitim Kılavuzu

Yüksek lisans yapmak günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Bu eğitim programlarının bazıları tezli iken bazıları tezsiz programlardır. Tezli ve tezsiz programların yanı sıra uzaktan yüksek lisans programları da ilgili enstitüden gündeme gelmektedir. Peki bu alanlardaki programlar hangileridir. Uzaktan yüksek lisans eğitim programları arasında ‘Sigortacılık ve risk yönetimi tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim, finansal raporlama ve risk yönetimi tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim, bilgisayar ve öğretim teknolojileri, bankacılık ve finans tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim, sermaye piyasaları tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim, işletme yönetimi tezsiz yüksek lisans tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim, bilgisayar ve risk yönetimi tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim, kamu yönetimi, sağlık kuruluşları yöneticiliği tezsiz yüksek lisans programı uzaktan öğretim gibi programlar bulunmaktadır.

Üniversitede lisans eğitimlerini alan öğrencilerimiz, bu eğitimleri ve diplomaları ile yetinmek zorunda değiller. Günümüzde, ne kadar çok eğitim yaparsanız, o kadar avantajlı olacaktır. Bu nedenle, kesinlikle kendinize şans vererek yüksek lisans eğitimlerinizi almalısınız. Lisans eğitimlerinden sonra, yüksek lisans eğitimlerinizi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Gençlerimiz, genellikle lisans diplomalarını almalarından sonra, mesleklerine başlamak üzere, kariyerleri için çalışmaya başlamaktadır. Malum maddi zorluklar, gençlerimizin bir an önce maddi bağımsızlıklarını kazanmak istemeleri, buna neden olmaktadır. Bu nedenle, birçok gencimiz isteseler bile, master programlarından yararlanamamalarına neden olmaktadır. Ülkemizde yüksek lisans eğitimi almak, ya sınavlara hazırlanmak ve kazanmak gerektirir. Ya da özel üniversitelerde önemli ödemeleri yaparak master programlarına katılmayı gerektirir.

Eurostar İle Uzaktan Eğitim İle Cazip Yüksek Lisans Programları:

Yüksek lisans diplomalarınızı, kariyer hedefleriniz de yukarı seviyelere sıyrılmak için mutlaka almalısınız. Ayrıca, eğitiminiz yıllar öncesinde geride bıraktıysanız da yeniden master öğrencisi olarak eğitim alabilirsiniz. Ülkemizdeki yüksek lisans eğitimleri seçeneklerini bir kenara bırakarak, yurt dışında eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yıllardır öğrencilerimize en cazip yurt dışı yüksek lisans eğitimleri seçenekleri ve fikirleri vermekteyiz. Bu programlardan birine, hayat döngünüz nedeniyle dahil olamazsanız, uzaktan eğitim fikrini gündemde tutabilirsiniz.

Yüksek lisans uzaktan eğitim programları ile siz de master programlarında, yaşamınızın biçimini bozmadan öğrenci olabilirsiniz. Günümüzde, internet sistemlerinin gelişmesi ile donanımı uygun olan üniversiteler, online eğitim uygulamalarına geçmiştir. Bu eğitim sistemi, öğrencilerin internet üzerinden derslerini takip etmeleri ile gerçekleşmektedir. Bu şekilde, her gün düzenli olarak girilen derslere, öğrenciler uygun oldukları saatlerde dahil olabilirler. Herkesin kendine uygun şekilde çalışma düzeni sağlamasına olanak sunan bir sistemdir. Öte yandan, normal yüksek lisans eğitimleri ile uzaktan eğitim arasında bir müfredat farkı bulunmamaktadır. Derslerin içerikleri ve akademik kadro aynıdır. Online eğitim internete derslerin yüklenmesi ile gerçekleşmektedir. Artık, üniversiteler sayısal ve sözel olarak birçok bölümde yüksek lisans uzaktan eğitim programları sunmaktadır.

Seçeceğiniz yüksek lisans eğitim programları ile eğitiminizi master seviyesinde ilerletebilirsiniz. Kayıt için aynı şartlar aranmaktadır, iki eğitim arasında kayıt şartları açısından fark bulunmamaktadır. Kayıt tarihleri noktasında da düzenlemeler aynıdır. Diplomaların geçerliği bakımından da öğrenciler arasında fark söz konusu değildir. Uluslararası anlamda kendinizi geliştirmek için siz de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, uzaktan eğitim sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Evinizin ortamından uzaklaşmadan, ailenizden ve işinizden kopmadan, yerleşme masraflarını yapmaya gerek olmadan master eğitimi kolayca alabilirsiniz.

Seçeneklere uygun olarak, tezli ya da tezsiz yüksek lisans eğitimlerini alabilirsiniz. YÖK denklik bakımından da öğrencilerimizin denklik başvurularını yapabilecekleri ve uzaktan eğitim sistemlerinin YÖK tarafından kabul edildiğini belirtelim. Bu şekilde, ülkemizde, özellikle kamu alanında çalışmak isteyen gençlerimiz uzaktan eğitim diplomaları ile denklik başvurularında bulunabilirler.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim İle Yüksek Lisans Yapılır Mı?

Aslında uzaktan eğitimler tam olarak yüksek lisans programlarıdır diyebiliriz. Okuduğu bölümde yüksek lisans yapmak isteyen ama yurt dışına gerek maddi gerekse zaman açısından gitme olanağına sahip olamayanlar için tam istedikleri özelliklerde bir programdır. Uzaktan eğitimle yüksek lisans yapan öğrencilerin diplomasında uzaktan eğitim bilgisi yer almıyor. Bu da diplomanın örgün eğitimle aynı geçerlilikte ve kalitede olduğunu ifade ediyor. Uzaktan eğitim programları sunan yurt dışı ülke ve üniversite sayısı her geçen gün artıyor. Bu ülkeler aynı zamanda anlaşmalı olarak eğitimlere devam ediyor. Uzaktan eğitimlerde derslere canlı olarak bağlanıp örgün eğitimde olduğu gibi sorular sorup derslere katılım sağlayabiliyorsunuz.

Ara ve dönem sınavları olmak üzere iki aşamada sınav yapılıyor. Elektronik ortada girilen sınavlarda örgün eğitimlerde olduğu gibi zaman sınırlaması vardır. Sınav başladığı an otomatik oturum açılır ve sınav süresi tamamlandığında sistem otomatik olarak kapanır. Ödevler posta yoluyla gönderilir ve özellikle mühendislik bölümleri için ödevler direkt posta yolu ile üniversitelere gönderilir. Mezun olan öğrenciler için mezuniyet ve kep atma törenleri de düzenlenebilmektedir. Bunun için öğrenciler kampüslere davet edilir. Yani uzaktan eğitim aslında farklı ülkelere gitmeyi öğrenciler için daha kolay hale getirmektedir. Uzaktan eğitim programları, ülkeler ve en güvenilir üniversitelere kayıt ve başvuru olanakları için Euro star firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Denetim uzaktan yüksek lisans gibi birçok tezsiz yüksek lisans programları mevcuttur. Bilişim teknolojileri eğitimi tezsiz yüksek yapmak isteyenler için büyük fırsat. Öğretim teknolojileri eğitimi tezsiz veya bilişim eğitimi tezsiz yüksek lisans yapabilirsiniz. En iyi eğitim yüksek lisans programlarına yerleşebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans

Eğitim aldığı bölümde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için uzaktan eğitim kaçırılmaz eğitim programları olarak görülüyor. Programların en büyük amacı da yurt dışına çıkmadan yüksek lisans ve lisans eğitimleri vermektir. Yüksek lisans için istenen bazı şartlar vardır. Öncelikle yüksek lisans programlarında dil sertifikası olması gerekiyor. Eğer eğitim dili Türkçe ise yabancı dil sertifikasına da gerek kalmıyor. Ayrıca öğrencilerin TOEFL ve IELTS sınav sonuçlarının da başvuru belgeleri arasında yer alması gerekiyor. Not ortalaması, referans ve iş tecrübesi de uzaktan eğitim yüksek lisans programlarına dahil olmanız için istenen belgelerdir.

Bölüm ve program seçeneğine göre eğitim kayıt ücretleri de farklılık gösterebiliyor. Ancak uzaktan eğitimlerde en memnun eden özelliklerin başında yalnızca üniversite kayıt ücretleri ile sınırlı olmasıdır. Yani örgün eğitimde olduğu gibi ulaşım, yemek, konaklama ve oradaki geçim için harcanan ekstra bütçe gibi masraflar ortadan kalkıyor.

Hukuk, Psikoloji, Mimarlık, Mühendislik, insan kaynakları, ekonomi ve işletme başta olmak üzere birçok bölüm için yüksek lisans başvurusunda bulunabilirsiniz. Uzaktan eğitimlerde en avantajlı eğitim programları olarak yüksek lisansları programları öneriliyor. Aldığınız diploma ile işinizde ve kariyerinizde ciddi bir yükselme sağlayacak bir diplomaya sahip olacaksınız. Mesleki sertifika, lisans tamamlama ve diploma programları da uzaktan eğitim programları arasında yer alıyor. Başvuru ve kayıt için Euro star firmasından danışmanlık hizmeti alabiliriniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

2019-2020 EĞİTİM YILI KAYITLAR BAŞLAMIŞTIR….

KAYIT VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1