Yök Denklik

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Çek Cumhuriyeti, giderek gelişen yapısı ve kültürlü, eğitimli insanları ile dikkat çekmektedir. Bu ülkede eğitim seviyesi son derece yüksektir. Yüzyıllar boyunca Çek Halkı, doğru Avrupa'da varlığını sürdürmüştür.

ÇEk Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Çek Cumhuriyeti, giderek gelişen yapısı ve kültürlü, eğitimli insanları ile dikkat çekmektedir. Bu ülkede eğitim seviyesi son derece yüksektir. Yüzyıllar boyunca Çek Halkı, doğru Avrupa’da varlığını sürdürmüştür. Bugün de devam etmektedir. Ülkede birçok yeni üniversite de olmakla birlikte, geçmişi uzun yıllara uzanan elit üniversitelerinin yeri bir başkadır. Bunlardan biri de Brno Kenti’nde bulunan Brno Mendel Üniversitesi’dir. Okulun temelleri 1864 yılına uzanmaktadır. Uzmanlık alanı tarım ve ormancılık olan üniversite, bu alanda eğitim vermek üzere kurulmuştur. Fakülteleri, tarla bitkileri fakültesi, orman ve ahşap teknolojileri fakültesi, işletme ve iktisat fakültesi, bahçıvanlık fakültesi ve bilgi fakültesi olarak eğitim vermektedir.

Eurostar İle Seçkin Üniversitede Öğrenci Olabilirsiniz:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yurtdışında öğrencilerimiz avantajlı üniversite eğitimi almalarını amaçlamaktayız. Bu sayede, ülkemizdeki üniversiteler ile aynı koşullarda ya da daha fazla kalitede eğitim almak, meslek eğitimlerinde kendilerine güvenlerinin olmasını hedeflemekteyiz. Kesinlikle sıradan yüksek eğitim kurumlarını değil, YÖK tarafından tanınan, Avrupa Birliği kriterlerinde ve mavi diploma veren üniversiteleri tercih etmekteyiz. Bunlardan biri olan Brno Mendel Üniversitesi ve Brno Mendel Üniversitesi YÖK denkliği kriterleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Kurum, kentin en güzel yerlerinden birinde olan kampusu ile dikkat çekmektedir. Eğitim binaları içinde modern sınıfları, amfileri, bilgisayar odaları ve laboratuarları ile dikkat çekmektedir. Spor salonları kapalı ve açık olarak bulunur, Sanat salonları, yemekhane, yurtlar, restoran ve kafeler, öğrenci kulüpleri ,park alanları, atölyeler, bahçe alanları bulunmaktadır.

Okul kampusunda en önemli alanların başında, öğrencilerin detaylı olarak inceleme yapabildikleri laboratuar ile botanik bahçeleri, arboretum, tatil köyleri, orman işletme bölümleri ve ormanlık alanları ile dikkat çekmektedir. Genel anlamda, Brno ülkenin diğer şehirleri gibi gerçekten son derece güzeldir. Bu şehir suç oranı düşük, kültürlü ve medeni insanların sizi kucaklayacağı, yabancılık çekmeyeceğiniz bir kenttir. Ülkemizden birçok öğrenci de bu ülkede ve şehirde eğitim almaktadır. İngilizce dilinde eğitim alabilir, aynı zamanda Ücretsiz olarak Lehçe eğitim de alabilirsiniz. Az kişilik öğrencilerle oluşturulan sınıflarda öğretmenlerle birebir odaklanarak derslerinizi alacaksınız.

Brno Mendel Üniversitesi Avrupa Birliği bünyesinde eğitim kriterlerini şekillendiren ve bu standartlarda eğitim veren bir yüksek öğrenim kurumudur. Bu sayede mezuniyet sonrasında, diploma denkliğiniz için başvurularınızda avantajlı durumda olacaksınız. Brno Mendel Üniversitesi YÖK denkliği konusunda bilgi almak için başvurularınızı mezun olduktan sonra, yani diplomanızı aldıktan sonra yapmayı unutmamalısınız. Öğrenci danışmanlarımız da Brno Mendel Üniversitesi YÖK denkliği başvurularınızda sizinle olacak ve onlardan her adımda destek alabileceksiniz. Bunu yapmak, hem başvurularınızın tam ve hatasız olmasını, hem de hızlı olarak izleme yapmanızı ve başvuru sonuçlarınızı takip etmenizi sağlayacaktır. Başvurular bir ya da iki ay içinde sonuçlanmaktadır, ayrıca, eksik olan belgeler varsa bunlar bildirilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1