Yök Denklik

Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Tüm tanınma ve BRNO Teknoloji üniversitesi YÖK denklik unsurları için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Brno Teknoloji Üniversitesi, ülkenin Brno Kentinde bulunan seçkin bir yüksek öğrenim kurumudur. Hem şehir, hem de üniversite açısından sadece ülke öğrencilerinin değil, aynı zamanda ülkemizden öğrencilerimizin ve Avrupalı öğrencilerin de tercih ettikleri eğitim kurumudur. Brno Teknoloji Üniversitesi bir Avrupa Birliği üniversitesidir. Bologna kriterlerine uygun şekilde, bu kriterler doğrultusunda eğitim verilmektedir. Bu sayede, BRNO Teknoloji üniversitesi YÖK denklik bakımından da öğrencilerimizin beklentilerine cevap vermektedir. Mezun olan öğrenciler AB üniversitelerinde olduğu gibi, mavi diploma almaktadır. Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Tüm tanınma ve BRNO Teknoloji üniversitesi YÖK denklik unsurları için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Eurostar İle Yurtdışında Avantajlı Eğitimler:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, bugüne kadar birçok üniversite ile işbirlikleri yaptık ve Çek Cumhuriyeti üniversiteleri arasında en parlak olanları sizlere sunmaktayız. Bunlardan biri de BRNO Teknoloji Üniversitesi olarak dikkati çekmektedir. Bölümler, mimarlık fakültesi, elektrik mühendisliği ve iletişim fakültesi, kimya fakültesi, bilgi teknoloji fakültesi, işletme ile yönetim bilimleri fakültesi, yapı mühendisliği fakültesi, makine mühendisliği fakültesi ile güzel sanatlar fakültesi olarak hizmet verilmektedir. Seçkin akademik kadronun elinde ve altyapısı sağlam ve detaylı bir kampusta eğitim alacaksınız. Ülkemizden, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek okulun kayıt ve kontenjan bilgilerini alabilirsiniz. Bir sınava girmeden, sınav stresi ve hazırlanma yaşamadan üniversiteye kabul edileceksiniz.

Üniversitenin eğitim dili İngilizce’dir. Bu dile hakim olmayan bir öğrenciyseniz, hazırlık sınıfı son derece yeterlidir. Ayrıca okulda, ücretsiz Çekce eğitim verilmektedir. Mezun olduktan sonra, hemen ülkemize dönmek istemeyip yurtdışında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için de Avrupa Ülkelerinde geçerli bir diploma almak son derece avantajlı olacaktır. Çek Cumhuriyeti mezun olduktan sonra kariyer yapmanız için de mükemmel bir seçimdir. Staj ve bir süre çalışmak için ülkede kalabilirsiniz. Ülkede işsizlik oranı son derece düşüktür. Bu nedenle, Avrupa Birliği ülkesi olan ve çalışma alanları da olan ve birçok kuruluşun olduğu ülkede siz de çalışma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti ekonomik anlamda, öğrencilerin kesinlikle zorlanmayacağı bir ülkedir. Bu nedenle, pahalı olur, param yetmez diye bir önyargınız olmasın. Mezun olduktan sonra da BRNO Teknoloji üniversitesi YÖK denklik unsurları bakımından da öğrenci danışmanlarımızla birlikte hareket ederek en sağlıklı kararları verebilirsiniz. Okulun otoriteler tarafından belirlenen üniversite sıralamalarında üst sıralarda yer aldığını belirtelim. Bu noktada YÖK denklik ön şartlarını incelemenizi önermekteyiz. Bundan sonra, online başvuru kısmından da bireysel şekilde diploma denklik başvurularını yapmalısınız. Başvuru formlarında kimlik bilgilerinizden sonra, eğitim bilgilerinizin girilmesi gerekmektedir. Belgeleri eklemek için de ilgili kısımdan bunların örneklerini yüklemelisiniz. Bu şekilde, siz de başvurunuzu yapabilirsiniz. Takip işlemleri için de danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Hem şahsi olarak hem de danışmanlarımızla takip edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1