Yök Denklik

Çek Cumhuriyeti Teknik Üniversitesi, Çekya, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag'da bulunan son derece köklü, kaliteli eğitime sahip bir üniversitedir. Avrupa'nın teknik eğitimler alanında,ilk sıralarda yer alan, son derece önemli, donanımlı ve alanlarında önemli isimler olan akademik kadroya, son derece elit olan hocalara sahiptir.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Çek Cumhuriyeti Teknik Üniversitesi, Çekya, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag’da bulunan son derece köklü, kaliteli eğitime sahip bir üniversitedir. Avrupa’nın teknik eğitimler alanında,ilk sıralarda yer alan, son derece önemli, donanımlı ve alanlarında önemli isimler olan akademik kadroya, son derece elit olan hocalara sahiptir.

Çek Teknik Üniversitesi 1707 yılında kurulmuştur. Genel anlamda ülkenin birçok üniversitenin köklü, tarihsel özellikleri olan üniversiteler olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Ülkede eğitime verilen önem yeni değildir, yüzyıllardır bu şekildedir, kaliteli üniversitelerin ve üniversite mezunlarının sayısı fazladır. Ülke, doksanlı yıllardan sonra yönetim şeklinde ve bağımsızlığında çok önemli değişiklikler yaşamış, bundan başka Avrupa Birliği’ne girme süreci ile çok önemli ilerleme ivmesi kazanmıştır. Bu sayede üniversiteler de önemli eğitim fonları almıştır.

Eurostar İle Kaliteli Eğitim, Geçerli Diploma:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, seçkin Çek Üniversiteleri ile yaptığımız işbirlikleri sayesinde, öğrencilerimizin sınavsız olarak kabul edilmelerine yardımcı olmaktayız. Öğrenci danışmanlarımıza her konuda sorularınızı yöneltebilir, tam anlamıyla her yönde destek alabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Teknik Üniversitesi YÖK denklik işlemleri konusunda bilgi almanız da dahildir elbette. Üniversite bölümleri, inşaat mühendisliği fakültesi, makina mühendisliği, ulaştırma bilimleri, mimarlık, biyomedikal mühendisliği, ulaştırma bilimleri, biyomedikal mühendisliği, bilgi teknolojileri fakültesi olarak sıralanmaktadır. Üniversite bünyesinde, hem Çek, hem de yabancı öğrenciler olmak üzere 20.000 civarında öğrenci eğitim almaktadır.

Okul öğrencilere, 400 üzerinde çalışma alanı ve 130 a yakın çalışma programı sunulmaktadır. Ayrıca, öğrenci değişim programları ve birçok uluslararası kuruluş ile üniversite tarafından işbirliği yapılmaktadır. Kampus içinde öğrencilerin mükemmel eğitim almaları için eğitim binaları bulunmakla birlikte, spor alanları kapalı ve açık olarak bulunur. Sanat ve kültür alanları, kütüphane, bilgisayar odaları, kampus genelinde internet, yurtlar, yemekhane, restoran, kafe, gezinti alanları gibi birçok alan ve detay kampus sınırları içinde bulunmaktadır. Prag hem gelişmiş, hem de son derece tarihsel özellikleri olan mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. Şehirde öğrenci olmak da bir ayrıcalıktır. Ekonomik bir kenttir ve altyapısı, konaklama, ulaşım bakımından beklentilerinize cevap verecek özellikleri bulunmaktadır.

Öğrenci danışmanlarımızdan size AB standartlarında eğitim verecek ve tüm kıtada geçerli diploma almanızı sağlayacak bir eğitim alacaksınız. Çek Cumhuriyeti Teknik Üniversitesi YÖK denklik konusunda, danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Üniversite YÖK kriterlerine uygun olduğundan, tanınan, ülkemizdeki aynı eğitimi veren fakültelerimizle eş kabul edilen bir kurumdur. Çek Cumhuriyeti Teknik Üniversitesi YÖK denklik bakımından da kriterler uygundur ve mezun olduktan sonra, diploma denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. İnternet üzerinden, YÖK resmi sitesinden incelemeleri yaparak, denklik başvurularınızı yapmalısınız. Kimlik ve eğitim bilgilerinizi girmelisiniz. Bu şekilde, siz de ülkemizde diplomanızla kamu alanında çalışabilirsiniz. Özel sektör için bu şekilde bir zorunluluk olmayabilir. Tüm detaylar ve önerilerimiz öğrenci danışmanlarımızla görüşmelerinizde.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1