Yök Denklik

Çek Cumhuriyeti tarihi özellikleri ile ön planda olan, geçmişi bilinen köklü bir millettir. Ülkenin tarihsel özellikleri, sosyal yapısına ve tüm kurumlarına yansımaktadır. Özellikle eğitim kurumlarına.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Çek Cumhuriyeti tarihi özellikleri ile ön planda olan, geçmişi bilinen köklü bir millettir. Ülkenin tarihsel özellikleri, sosyal yapısına ve tüm kurumlarına yansımaktadır. Özellikle eğitim kurumlarına. Ülkenin üniversitelerinin hemen hepsi tarihi açıdan var olan, uzun yıllardır çizgisini sürekli yukarılarda tutarak kendini geliştiren okullardır.

Çek Cumhuriyeti belki genç bir ülkedir, 1990 yılından bu yana cumhuriyet olarak vardır ancak geçmişi yüzyıllar öncesine uzanan son derece önemli bir millettir. Orta Avrupa’nın en seçkin topluluklarından birinin ülkesidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin bu kaliteli üniversitelerde eğitim alma şanslarını kazanmalarını istedik. Yapılan işbirlikleri ile Çek Cumhuriyeti Üniversitelerinde öğrencilerimizin sınavsız kabul edilmelerini ve eğitim almak haklarını aldık. Bu özel kurumlardan biri de Kralove Hradec Üniversitesi’dir.

Seçkin Üniversitede Eurostar İle Eğitim Şansı:

Kralove Hradec Üniversitesi 1775 yılında kurulmuştur. 1959 yılında yenilenme sürecinden geçerek enstitü olarak eğitim sunmaya başlamıştır. 2000 yılında yapılandırma ile bugünkü son derece modern ve donanımlı halini almıştır. Günümüzde okulun 9000 e yakın öğrencisi bulunmaktadır. Kampus içinde öğrencilerin eğitim alması ve sosyal imkanlardan yararlanması için tüm imkanlar bulunmaktadır. 900 yatak donanımı olan, modern ve güvenli yurt olanağı, kütüphane, bilgisayar ve internet donanımı, laboratuarlar, spor salonları, öğrencilerin sosyalleşmesi için kafe ve restoran gibi tesisler bulunmaktadır. Okulun en önemli özelliklerinden biri, her bir öğrencinin değerinin olması, staj imkanları ve mezun olduktan sonra işe alınmaları, iş bulmaları konusunda imkanların bulunmasıdır. Bu yönden bile, birçok öğrencinin hem yurtiçinden hem de yurtdışında üniversiteyi tercih etmelerini sağlamaktadır.

Üniversitenin bölümleri, eğitim fakültesi, bilişim ve idare fakültesi, fen ve edebiyat fakültesi, fen fakültesi, sosyal çalışma enstitüsü olarak ayrılmaktadır. Bu seçkin kurum hakkında bilgi almak ve kayıt olanaklarından yararlanmak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Siz de sınavsız kabul ve başvuru ile, kaydınızı yaptırabilirsiniz. Seçkin bir Avrupa Üniversitesi’nde siz de öğrenci olabilirsiniz. Bologna kriterlerine uygun eğitim sistemi ile, AB ülkelerinde geçerli bir diploma alacaksınız. Medeni ortamda, sizinle yakından ilgilenecek, kariyerinize odaklanmanız için de sizinle plan yapacak bir eğitim kadrosu yanınızda olacak.

Öğrencilerimizin yurtdışında eğitim almaları durumunda, akıllarında olan sorulardan biri, YÖK denkliğidir. Kralove Hradec Üniversitesi YÖK denklik şartlarını da bilmeniz ve bunları öğrenci danışmanlarımızla konuşabilirsiniz. YÖK denkliği için ön şartları nelerdir, denklik başvuruları nasıl yapılır ve öğrencilerimizin eksiksiz bir başvuru yapmaları için yapmaları gerekenleri eksiksiz olarak danışmanlarımızdan öğrenilebilir. Kralove Hradec Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızı, ilgili başvuru kısmından, diploma ve mezuniyet belgeleriniz ile kimlik belgesi, pasaport örneklerinizi eklemeniz lazımdır. Bu süreçte zorlanabilirsiniz, danışmanlarımız eşliğinde başvurularınızı yaptırabilirsiniz. Kralove Hradec Üniversitesi YÖK denklik konusunda da, her konuda olduğu gibi sizlerleyiz. Denklik erkek öğrencilerimiz için askerlik süresinin saptanmasında önemlidir. Bir diğer nokta ise, kamu alanında çalışmak isteyen öğrenciler için önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1