Yök Denklik

Çek Cumhuriyeti'nin önemli üniversitelerinden biri olan Liberec Teknik Üniversitesi, adını aldığı ülkenin Liberec Kenti'nde bulunmaktadır. Liberec, başkent Prag'a 100 kilometre mesafededir.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Liberec Teknik Üniversitesi YÖK Denklik

Çek Cumhuriyeti’nin önemli üniversitelerinden biri olan Liberec Teknik Üniversitesi, adını aldığı ülkenin Liberec Kenti’nde bulunmaktadır. Liberec, başkent Prag’a 100 kilometre mesafededir. Kurumun halihazırda eğitim gören 9000 öğrencisi bulunmaktadır. 1953 yılında kurulmuş olan, yıllar içinde gelişme ve eğitim kalitesini yükselterek bugünkü saygın halini almıştır.

Üniversitenin son derece önemli bir özelliği vardır ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu durumdan öğrencilerimizin bilinçli olması arzu ediyoruz. Üniversite Berlin’e de 300 kilometre mesafededir. Bu okulda eğitim gören öğrenciler Almanya, Polonya üniversiteleri ile sıkça işbirlikleri yapmaktadır. Sınırları aşan bu projeler sayesinde öğrencilerin eğitimlerini pekiştirmeleri söz konusu olmaktadır.

Eurostar İle Seçkin Üniversitede Eğitim Şansı:

Üniversite önemli uluslararası başarılara sahip olan, bu anlamda, birçok sertifika programları, öğrenci değişim programları sunan bir okuldur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gençlerimizin bu şansı değerlendirmesini ve üniversiteden faydalanmasını istedik. Bu nedenle işbirliği yaparak, öğrencilerimizin üniversitede sınav şartı olmadan kabul edilmelerini amaçladık. Okul yurtdışından öğrenciler tarafından da ilgi görmektedir ve %10 civarında da yabancı öğrencinin eğitim aldığını belirtelim. Avrupa ve birçok dünya ülkesinden, ülkemizden de öğrenciler eğitim almaktadır. Okulun bölümlerini sayarsak, ekonomi yönetimi, elektrik mühendisliği, bilişim ve teknik sibernetik bölümü, iktisat, işletme bölümü, makine mühendisliği, malzeme mühendisliği, mimarlık ve kentsel tasarım, sistem mühendisliği, tekstil mühendisliği, moda tasarım, yüksek makine mühendisliği alanlarında lisans eğitimi,birçok bölümde yüksek lisans ve doktora eğitimi imkanları sunulmaktadır.

Türk gençlerimiz de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alarak lisans ve diğer üzeri eğitim programlarına katılabilirler. Okulun mezunlarına iş bulma konusunda büyük şansı olduğunu ekleyelim. Yerel firmalar, kuruluşlarla son derece yakın ilişkileri olan üniversite, mezunlarına da çok geniş alanlarda iş bulma şansı sunar. Özellikle yurtdışında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz için de önemli fırsattır. Kampus içinde öğrenci olarak olanaklardan yararlanabilirsiniz. Fakültelerin modern donanımları ile eğitim kalitesi en yüksek seviyededir. Yurtlar, öğrenci kulüpleri, kafe ve restoran, kütüphane, bilgisayar odaları, internet kullanımı, gezinti ve dinlenme alanları gibi birçok olanak sizleri bekliyor.

Yurtdışında eğitim aldıktan sonra, diploma denklik başvuruları için Liberec Teknik Üniversitesi YÖK denklik başvurularında bulunmak için, eksik işlem yapmamak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Kurumun resmi sitesinden denklik ön kabul şartlarını inceleyebilirsiniz ve sizi bekleyen başvuru esaslarını inceleyebilirsiniz. Liberec Teknik Üniversitesi YÖK denklik işlemleri hakkında bilgi almak ve tüm başvurularınızda destek almak için sizinle olduğumuzdan emin olun ve size başvurularınızda eksiksiz şekilde yardımcı olacağız. Liberec Teknik Üniversitesi YÖK denklik işlemleriniz için, hem kimlik ve pasaport belgelerinizin, hem de diploma ve diğer eğitim belgelerinizin eklenmesi ve ardından kuruma tebliğ edilmesi gerekmektedir. Elbette ilk defa yapacağınız bir işlem olduğu için zorlanabilirsiniz, yanınızdayız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1