Yök Denklik

Çek Cumhuriyeti üniversitelerinden biri olan Olomouc Palacky Üniversitesi de sizleri bekliyor. Bu üniversiteyi tanıtmak isteriz ve öğrenci danışmanlarımızdan, Olomouc Palacky Üniversitesi YÖK denklik noktasında bilgi de alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Sevgili gençlerimiz, gözde Orta Avrupa ülkesi, Çek Cumhuriyeti’nde birbirinden elit ve kaliteli üniversitelerde siz de öğrenci olabilir, sınav şartı ve puan esası olmadan, lise diplomanızla eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Bu konuda bilgi almak, sizin için çok avantajlı olacak yurtdışı eğitim kurumlarında öğrenci olma şansını yakalamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde şubelerimizden, internet sitemizden ve çağrı merkezimizden, öğrenci danışmanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti üniversitelerinden biri olan Olomouc Palacky Üniversitesi de sizleri bekliyor. Bu üniversiteyi tanıtmak isteriz ve öğrenci danışmanlarımızdan, Olomouc Palacky Üniversitesi YÖK denklik noktasında bilgi de alabilirsiniz.

Sınavsız Kabul İle Mükemmel ve Yurtdışında Geçerli Eğitim:

Olomouc Palacky Üniversitesi son derece tarihi, bu noktada, Avrupa’nın sayılı üniversiteleri arasındadır. Okulun kuruluş tarihi, bir cizvit koleji olarak 1566 yılına uzanmaktadır. 1573 yılından bu yana yüksek öğretim veren son derece özel bir okuldur. Sadece tarihi özellikleri ile bile, bu okulda okumak bir prestijdir. 1989 Yılında ülkenin genel anlamda son derece önemli bir devrim yaşaması ve bugünkü Çek Cumhuriyeti halini alması ile birlikte, üniversite de bünyesinde modernleşmiş ve çok daha elit, günümüz eğitimini sunan bir üniversite haline gelmiştir. Çek Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği ülkeleri arasına girmesi ile birlikte, üniversite dahil önemli eğitim kurumları fonlarla son derece yararlı maddi yardımlar almıştır. Bu özellikle sayesinde üniversite, Avrupa’nın en seçkin eğitim kurumları arasında yerini almıştır.

Okulun bölümlerini sayacak olursak, ilahiyat fakültesi, tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesi, fen ile edebiyat fakültesi, eğitim fakültesi, fiziksel kültür fakültesi, yasa fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi olarak şekillenmektedir. Tıp ve diş hekimliği fakültesi olarak ülkenin en önemli kurumlarından biridir. Seçkin hocaların elinde, kliniklerde pratik anlamda eğitim de alarak hekimler yetişmektedir. Kampusun içinde, öğrencilerin mükemmel eğitim alanlarını yanında, kütüphane, laboratuar, eğitim merkezleri, klinikler,sanat merkezleri, sergi salonları, bahçeler ve gezinti alanları, spor tesisleri, kültür ve sanat merkezleri, birçok alan öğrencilerin zaman geçirmesi için açıktır ve faaliyet sunmaktadır.

Olomouc Palacky Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızı mezun olduktan sonra yapabilirsiniz. Ülkemizde, askerlik noktasında gençlerimiz için, ayrıca kamu alanında çalışmak isteyen gençlerimiz için diploma denkliği önemlidir. Özellikle bu şekilde amaçları olan gençlerimiz için Olomouc Palacky Üniversitesi YÖK denklik konusunda, öğrenci danışmanlarımız sizlere detaylı olarak bilgiler verecektir. YÖK tanıma unsurlarına sahip olan üniversite için denklik başvurularının da yapılması zor olmayacaktır. Öte yandan, YÖK kurumu tarafından saptanan denklik ön şartlarını kalemler halinde sitesinde bulabilirsiniz. Başvurularınızı yapmak için de siteden online başvurularınızı yapabilirsiniz. Zorlanmayın ve denklik başvurularınızı da danışmanlarımızdan yardım alarak eksiksiz şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca, nasıl başvuru yapacaksınız ve eklemeniz gereken belgeleri de danışmanlarımıza sorarak öğrenebilirsiniz. Her zaman sizinleyiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1