Yök Denklik

Ostrava Teknik Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti'nin en önemli teknik üniversitelerinden biridir. Adını sınırları içinde bulunan güzel kent Ostrava'dan almaktadır. Ostrava, ülkenin üçüncü büyük ülkesidir. Hem tarihi güzellikleri, hem de altyapısı noktasında, hem görsel, hem de modern bir şehirdir.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Ostrava Teknik Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti’nin en önemli teknik üniversitelerinden biridir. Adını sınırları içinde bulunan güzel kent Ostrava’dan almaktadır. Ostrava, ülkenin üçüncü büyük ülkesidir. Hem tarihi güzellikleri, hem de altyapısı noktasında, hem görsel, hem de modern bir şehirdir.

Bir öğrenci için son derece güvenli, planlı, ekonomik bir şehirdir. Bu şehrin en özel eğitim kurumlarından olan Ostrava Teknik Üniversitesi de öğrencilerimize kapılarını açmış bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, eğitim kurumuyla yaptığımız işbirlikleri ile öğrencilerimizin sınav şartı olmadan ve ayrıcalıklı olarak kabulünü sağlamaktayız. Öğrenci danışmanlarımızdan genel anlamda Çek Üniversiteleri ve Ostrava Teknik Üniversitesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eurostar İle Ostrava Teknik Üniversitesi’nde Eğitim:

Ostrava Teknik Üniversitesi, köklü ve modern eğitimi esas almış,seçkin akademik kadrosu ile dikkat çeken bir eğitim kurumudur. Okul, öğrencilere, lisans eğitimi, yüksek lisans ile doktora eğitim programları sunmaktadır. 1894 yılından bu yana üniversite olarak eğitim vermektedir. Ülkenin tarihlerden gelen ve modernize olmayı başarmış üniversitelerinden biridir. Okulun, öğrencilere seviyeli ve yaygın üniversitesi eğitimi verme şeklinde misyonu bulunmaktadır. Buna göre, öğrencilere lisans ve ileri yüksek eğitimleri mümkün olan en iyi şartlarda sunmak okulu görevidir. Öte yandan, araştırma ve geliştirmeye, bilimsel çalışmalara da son derece önem verilmektedir. Teorik eğitimi, pratik uygulamalarla pekiştirmek ve bu şekilde işbirlikleri yapmak, bilime katkı sağlamak da bu noktada son derece önemlidir.

Okulun birçok kıtada ve ülke genelinde, hem kurumlar,kuruluşlar, hem de üniversiteler bünyesinde işbirlikleri bulunmaktadır. Öğrenci değişim programlarına da açık kurumdur. Okulun fakülteleri, mekatronik ile nanoteknoloji, madencilik ile yer bilimleri fakültesi, metalurji ile malzeme bilimleri fakültesi, makine mühendisliği fakültesi, ekonomi, elektrik mühendisliği ile bilgisayar bilimleri fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesi, güvenlik mühendisliği fakültesi olarak eğitim sunmaktadır. Okulun çalışmalarında başarılı olmasının en önemli nedenlerinden biri şüphesiz ki seçkin, elit eğitim kadrosudur. Seçkin hocaların elinde eğitim almak öğrenciler için son derece önemli bir şanstır. Hem Çek gençlerinin, hem de ülkemizden ve yurtdışında gençlerin severek, memnun şekilde bu okulda eğitim aldıklarını belirtelim.

Bu elit ve seçkin üniversitenin bütçelerinin de, harç rakamlarının da eğitim kalitesine nazaran gerçekten ekonomik olduğunu belirtelim. Mezun olduktan sonra, yurtdışı diplomaların YÖK denkliği işlemlerinin tamamlanması için yani Ostrava Teknik Üniversitesi YÖK denkliği için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ostrava Teknik üniversitesi YÖK denkliği başvurularınız için öncelikle, danışmanlarımızdan destek alsanız da almasanız da YÖK denkliği ön şartlarını hakkında bilgi almanız gerekir. Üniversitelerin sıralaması ve gençlerimizin giriş sınavlarında puanları noktasında birtakım ön şartlar bulunmaktadır. Bunları siteden kalem kalem inceleyebilirsiniz. Öte yandan, başvurularınızın nasıl yapılacağını da bilmelisiniz. Bu noktada size Ostrava Teknik üniversitesi YÖK denkliği ile ilgi yardımcı olacağız. Başvurularınızı siteden online yapmalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1