Yök Denklik

Uzun ve başarılı geçmişleri olan Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri yıllar yılı son derece kaliteli bir öğrenci neslinin yetişmesini sağlamıştır. Kaç kuşak bu elit üniversitelerde eğitim almış ve mesleklerini edinmiştir.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Uzun ve başarılı geçmişleri olan Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri yıllar yılı son derece kaliteli bir öğrenci neslinin yetişmesini sağlamıştır. Kaç kuşak bu elit üniversitelerde eğitim almış ve mesleklerini edinmiştir. Bu nedenle, Çek Cumhuriyeti’nin temelleri de son derece sağlamdır. Ülke 1990 başında bağımsızlığını ilan ederek bir cumhuriyet olarak ilerlemeye başlamıştır.

Üniversitelerin kalitesi mevcut iken, ülkenin Avrupa Birliği sürecine girmesinden sonra çok daha avantajlı konuma gelmişlerdir, çünkü AB’den önemli eğitim fonları da alınmaktadır. Bu özel ve kaliteli kurumlardan biri de, öğrencilerimizin de tercihleri arasında olan Ostrava Üniversitesi’dir. Ostrava Üniversitesi, 1849 yılında kurulan, tarihsel özellikleri olan bir kurumdur. Kamu hizmeti noktasında, öğrencilerin meslek eğitimlerinin en üst seviyede olması yanında, halka hizmet etmek, bu nedenle bilimsel anlamda yenilikler yaratmak odaklı bir amacı bulunmaktadır.

Ostrava Üniversitesi ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İşbirliğimiz:

Ostrava Üniversitesi mekatronik ve nanoteknoloji, madencilik ile yer bilimi fakültesi, metalurji ile malzeme mühendisliği fakültesi, makine mühendisliği fakültesi, ekonomi fakültesi, elektrik mühendisliği ile bilgisayar bilimleri fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesi, güvenlik mühendisliği fakültesi bölümleri ile eğitim sunan, bu eğitimleri de hem pratik, hem de teorik anlamda gayet başarılı şekilde yapmaktadır. Günümüzde 20000 civarında öğrenciye lisans eğitimleri ve yüksek lisans programları kapsamında eğitim verilmektedir. Akademik kadronun gerçekten çok başarılı isimlerden oluştuğunu da belirtelim. Buna göre, yayınları örnek kabul edilen ve bilimsel kaynaklarda yayınlanan, profesörler başta olmak üzere eğitim kadrosuna güvenebilirsiniz.

Kampus eğitimin hem modern, hem de donanımlı olması için yeterli altyapıya sahiptir. Çek Cumhuriyeti’nin en büyük rasathanesi bu okulda bulunmaktadır. Geniş ve kapsamlı laboratuarlar, yemekhane ve catering, kafe ve restoranlar, kütüphane, amfi ve derslikler, çok sayıda öğrencinin çalışma olanağı olan bilgisayar odaları, ülkenin en büyük üçüncü planetaryumu, spor tesisleri olarak kapalı ve açık alanlar,öğrenci kulüpleri binaları da yer almaktadır. Öğrenciler kampus içinde ya da yakınlarında yurt alanlarında konaklayabilirsiniz. Lise diploması ile kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyorlar.

Ostrava Üniversitesi hakkında bilgi almak ve kayıt şartlarını öğrenmek için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Ostrava Üniversitesi YÖK denklik için de her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanız mümkündür. Diploma denkliği, ülkemize dönme niyeti olan, özellikle de devlet kurumları bünyesinde çalışma niyeti olan gençlerimiz için önem taşımaktadır. Askerlik süresinin belirlenmesi noktasında da gençlerimiz için denklik önemlidir. Öğrenci danışmanlarımız hem Ostrava Üniversitesi YÖK denklik detaylarında, hem de genel anlamda YÖK denklik bilgileri için sizleri beklemekteler ve her konuda yardımcı olmaya hazırlar. Ostrava Üniversitesi YÖK denklik için kurumun resmi sitesinden incelemelerinizi ve başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için ilgili bölümden belge alanlarını doldurmanız ve diploma ve bazı belgeleri eklemeniz lazımdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1