Yök Denklik

Örnek, kaliteli üniversiteleri ile dikkat çeken Çek Cumhuriyeti, diğer adıyla Çekya, öğrencilerimizin de memnun olarak tercih ettikleri ülkelerden biridir. Orta Avrupa'nın çok beğenilen ülkelerinden biridir ve hem tarihi güzellikleri, hem de altyapısı bakımından görülesi ve yaşanılası bir ülkedir.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Örnek, kaliteli üniversiteleri ile dikkat çeken Çek Cumhuriyeti, diğer adıyla Çekya, öğrencilerimizin de memnun olarak tercih ettikleri ülkelerden biridir. Orta Avrupa’nın çok beğenilen ülkelerinden biridir ve hem tarihi güzellikleri, hem de altyapısı bakımından görülesi ve yaşanılası bir ülkedir.

Ülkenin seçkin üniversitelerinin önemli kısmı uzun yıllar önce kurulmuştur. Bu kurumlar da ülkenin gelişmesi gibi gelişmiş ve ülkenin Avrupa Birliği’ne girmesiyle birlikte, eş zamanlı olarak üniversiteler de gelişmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri birlikten gelen eğitim fonlarıdır. Zaten altyapı ve eğitim kadrosu bakımından güçlü olan üniversiteler, fon yardımları sayesinde çok daha güçlü hale gelmiştir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışında en iyi üniversitelerde eğitim almanız için emek sunmaktayız. Bu noktada işbirliği yaptığımız kurumlardan biri Prag Charles Üniversitesi’dir.

Eurostar İle Prag’da Eğitim Hayal Değil:

Ülkenin en önemli üniversitelerinden biri olan Prag Charles Üniversitesi, son derece tarihi kökenleri olan, 1348 yılında kurulan bir yüksek eğitim kurumudur. Okul, Avrupa’nın en eski yüksek eğitim kurumlarından biridir. Günümüzde okul bünyesinde 17 fakülte bulunmaktadır. 14 fakülte üniversitenin başkentteki kampusunda, üç tanesi ise yakın şehirlerde bulunmaktadır. Halen 50.000 üzerinde öğrenci ile eğitim devam etmektedir. Okul, akademik kadrosu dahil olmak üzere 7.500 çalışanı ile hizmet sunmaktadır. Fakültelerin eğitim alanları ile birlikte yüzlerce alanda meslek eğitimi verilmektedir. Hem Avrupa’dan öğrenciler, hem de ülkemizden öğrencilerimiz kabul edilmektedir. Okul bünyesinde, lisans eğitimi ile birlikte yüksek lisans ve doktora eğitimleri alabilirsiniz.

Üniversite otoriteler tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yüzlerin içinde yer almaktadır. Bu da hem YÖK tarafından tanınma, hem de Prag Charles Üniversitesi YÖK denklik açısından son derece avantajlıdır. Üniversitenin bölümlerini sıralayacak olursak, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık ile veterinerlik fakültesi, hukuk fakültesi, sosyal bilimler, siyasal bilimler, eğitim bilimleri fakültesi, sanat bilimleri fakültesi, matematik ile fizik fakültesi, beden eğitimi ve spor akademisi, beden eğitimi ile spor akademisi olarak sıralanabilir. Okulda Lehçe ve İngilizce olarak eğitim vermektedir. Dil öğrenimine alınacak öğrencilerin hazırlık sınıfında eğitim almaları söz konusu olmaktadır.

Tıp fakültesi bölümleri, İngilizce ile müzik öğretmenliği, ekonomi ve finans bölümü, koro şefliği ile müzikal enstrüman öğretmenliği bölümlerinde eğitim dili İngilizce’dir. Kaliteli ve önemli üniversiteler sıralamasında yer alan Prag Charles Üniversitesi YÖK denklik açısından son derece avantajları ve tüm önemli detayları öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. YÖK denklik ön kriterleri kurumun resmi sitesinden incelenebilir ve dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında sayılan kurumların YÖK denkliğinin onaylanma ayrıcalığı olduğu görülebilir. Tüm başvuru incelemeleriniz ve süreçlerinizde, Prag Charles Üniversitesi YÖK denklik uygulamalarında danışmanlarımız sizlerle olacaktır. Doğru ve hızlı başvurularınız için şubelerimizden yardım alabilirsiniz. Hem ülkemizde, hem de Avrupa’da geçerli diplomalarınız sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1