Yök Denklik

Prag Ekonomi Üniversitesi, Prag Ekonomi Üniversitesi YÖK denklik unsurları ve detayları gibi konularda bilgi almak isterseniz, sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Prag Ekonomi Üniversitesi, Prag Ekonomi Üniversitesi YÖK denklik unsurları ve detayları gibi konularda bilgi almak isterseniz, sizleri şubelerimize bekliyoruz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman olanaklar sunan ve kaliteli eğitimi aynı zamanda ekonomik olanakları ile dikkat çeken kurumları sizlere tanıttık.

Kurduğumuz işbirlikleri ile Çek Üniversitelerini de sizlere tanıtmaktan son derece memnunuz ve işbirliğimizle öğrencilerimizin ülkede eğitim almalarına yardımcı olmaktayız. Ülke içinde, özellikle başkent sınırlarında birçok kaliteli ve tarihsel olarak uzun yıllara dayanan üniversiteler bulunmaktadır. Prag Ekonomi Üniversitesi de bunlardan biridir. Okul 1953 yılında kurulmuştur. Son derece ekonomik harç giderleri ile öğrencilerimizin zorlamdan eğitim alabilecekleri  bir okuldur.

Prag’da Seçkin Bir Ekonomi Eğitimi:

Dünyaca ünlü tarihsel güzelliği ile bilinen Prag, sınırları içinde birçok üniversite barındırmaktadır. Bu gelişmiş kentin en önemli üniversitelerinden biri Prag Ekonomi Üniversitesi’dir. Öğrencilerimiz, bir sınav şartı olmadan okula kabul edilmektedir. Eğitim dili İngilizce olup, aynı zamanda, yurtdışından gelen  öğrencilere Lehçe dil eğitimi de verilmektedir. Ekonomi alanında ülkenin en kapsamlı, en büyük yüksek eğitim kurumlarından biridir. Üniversitenin 6 fakültesi bulunmakta olup, öğrencilerimiz ve yurtdışından gelen diğer öğrenciler de Çek öğrencilerle eşit ve aynı şartlarda eğitim almaktadır. Bölümleri sayacak olursak, fakülteler, muhasebe ve finans, uluslararası ilişkiler, işletme ve ekonomi, bilişim ve istatistik fakültesi ile yönetim fakültesi olarak eğitim vermektedir. Yönetim fakültesi, başkente yakın bir kentte bulunmaktadır. Diğer bölümler ise başkentte bulunan kampusta bulunmaktadır.

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, bu seçkin üniversitede siz de öğrenci olabilirsiniz. Üniversite ülkemizdeki giriş sınavından bağımsız olarak, bir sınav şartı ya da puan şartı olmadan kabul işlemleri yapılmaktadır. Lise diplomanızı ve temel belgelerinizle kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. İngilizce hazırlık sınıfında dil eğitimi alarak ardından lisans eğitiminize devam edebilirsiniz. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri programları da öğrencilerimiz kabul edilmektedir. Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri ve özelinde Prag Ekonomi üniversitesi YÖK tarafından tanınan yüksek öğretim kurumlarıdır. Bu da Prag Ekonomi Üniversitesi YÖK denklik noktasında, bir adım önde olmanızı sağlamaktadır.

Prag Ekonomi Üniversitesi YÖK denklik detaylarına ulaşmak için, başvurularınızı nasıl yapacağınızı kavramak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. YÖK yurtdışında eğitim alan öğrencilerimizin diplomalarını denklik unsurlarına uygun olarak, inceledikten sonra onaylamaktadır. Denklik başvuruları online olarak, resmi sitenin başvuru kısmından bireysel olarak yapılmaktadır. Başvurunuzu kimlik bilgilerini doldurarak, istenen belgeleri de ekleyerek yapmalısınız. Bu noktada öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, destek alabilir ve izlememiz için bizden yardım isteyebilirsiniz. Bu güzel ve ekonomik anlamda zorlanmayacağınız bir ülkede, kaliteli üniversitelerde, geçerli bir eğitim alarak, AB ülkelerinde de tanına bir diploma alacaksınız. Diplomanızla, iş olanakları son derece geniş olan Çekya’da kariyer yapabilirsiniz. Avrupa Ülkelerinde çalışabilir ya da ülkemizde dönerek kariyer yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1