Yök Denklik

Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Çek Cumhuriyeti, son derece köklü tarihi ve medeni insanları ile dikkat çekmektedir. Ülkenin güzel ve modern başkenti olan Prag, kültürlü ve eğitimleri insanları ile tanınmaktadır.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Çek Cumhuriyeti, son derece köklü tarihi ve medeni insanları ile dikkat çekmektedir. Ülkenin güzel ve modern başkenti olan Prag, kültürlü ve eğitimleri insanları ile tanınmaktadır.

Şehrin birçok özelliği olduğu gibi, aynı zamanda, kaliteli, seviyeli ve uluslararası anlamda yüksek standartlarda olan üniversiteleri ile de dikkat çekmektedir. Bu kaliteli üniversitelerde sadece Çek gençleri değil, aynı zamanda Avrupa Ülkelerinden ve ülkemizden gençlerimiz de eğitim almaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizde birbirinden nezih Çek Üniversitelerinde eğitim alabileceğiniz işbirliklerimizi, çalışmalarımızı bulacaksınız. Gönlünde güzel sanatlar eğitimi almak olmak gençlerimiz için mükemmel bir seçenek ise Prag Güzel Sanatlar Akademisi’dir.

Sınavsız Kabul İle Mükemmel Güzel Sanatlar Eğitimi:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimize hemen gelin ve öğrenci danışmanlarımızdan bu seçkin kurumda eğitim alma olanaklarını araştırın. Okul, son derece eskiye dayan geçmişi ile dikkat çekmektedir. 1799 yılında kurulmuştur ve halen son derece başarılı şekilde eğitimlerine devam etmektedir. Son derece köklü bir sanat okulu olan kurumun, klasik eğitimi modern sanat eğitimleri ile pekişmiştir. Bu sayede, mükemmel bir eğitim kalitesi ortaya çıkmaktadır. Akademik kadronun ne kadar elit olduğunu belirtelim, alanlarında adından söz ettiren isimler olan hocalar öğrencileri ile birebir ilgilenmektedir. Okulun, öğrencilerimizin de kabul edildiği,lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimleri programları bulunmaktadır. Okulda, 1990 yılında yapılan yeniliklerle, modern teknoloji ve sanat uygulamalarına uygun bölümler de eklenmiştir. Okulun bölümleri, boyama, çizim ve baskı resim, heykel, inter medya çalışmaları, yeni medya bölümü, artworks restorasyonu, mimari bölümü olarak ayrılmaktadır.

Bir sanat okulunda eğitim almanın bütün ayrıcalıklarını, Prag Güzel Sanatlar Akademisi ile yaşayabilirsiniz. Son derece canlı bir kampus yaşamı bulunmaktadır. Fakültelerin yanında, sosyal alanlar, sanat merkezleri, spor tesisleri, yemekhane, kafe, restoran, kütüphaneler, gezinti alanları gibi birçok detay kampus içinde öğrencilerin hizmetindedir. Çek Cumhuriyeti, modern, insani yönleri gelişmiş medeni insanların yaşadığı bir ülkedir. Bu ülkede bir öğrenci olarak zaman geçirmekten son derece memnu kalacaksınız. Ekonomik anlamda zorlanmayacağınızdan da eminiz. Konaklama, yeme içme ve ulaşım gibi giderlerinizin bütçenizi sarsmayacağından emin olunuz. Tüm detayları öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Detaylar demişken, Prag Güzel Sanatlar Akademisi YÖK denklik bakımından da öğrencilerimiz için avantajlıdır. YÖK tarafından tanınan bir kurumdur ve Avrupa standartlarında eğitim sunulmaktadır. Bologna kriterlerine uygun şekilde ve AB kriterlerinde eğitim vermektedir. Prag Güzel Sanatlar Akademisi YÖK denklik başvurularınızı yapmadan önce, mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan yardım almalısınız. Bu şekilde, kurumun kriterlerini ve denklik bakımından başvuru şartlarını öğrenebilirsiniz. Prag Güzel Sanatlar Akademisi YÖK denklik unsurlarını da danışmanlarımızla birlikte hareket edebilirsiniz. Online başvurularınızı bu alan için ayrılmış formu doldurarak yapmalısınız. Eklemeniz gereken belgeleri de unutmayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1