Yök Denklik

Eski adı Çekoslavakya, günümüzdeki adı ile Çek Cumhuriyeti, orta Avrupa coğrafyasında yıldızı parlak olan ve her geçen gün gelişmelerine devam eden ülkelerden biridir. Ülkenin eğitim seviyesi çok yüksektir.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Eski adı Çekoslavakya, günümüzdeki adı ile Çek Cumhuriyeti, orta Avrupa coğrafyasında yıldızı parlak olan ve her geçen gün gelişmelerine devam eden ülkelerden biridir. Ülkenin eğitim seviyesi çok yüksektir. Çek Halkı her zaman eğitime, özellikle üniversite eğitimine önem veren bir ülke olmuştur. Bu sayede, üniversiteleri de gerçekten son derece kapsamlı ve seçkin bir akademik kadro elinde yükselmektedir.

Ülkenin üniversitelerinin önemli kısmı son derece eski tarihe sahiptir. Köklü ve modernize olabilmiş kurumlardır. Özellikle başkent Prag’da, son derece özel, kaliteli ve Avrupa Kriterlerinde olan üniversiteler bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin hem ekonomik olanaklar sunan, hem de kaliteli ve Avrupa standartlarında eğitim alabilecekleri seçmelerini isteriz. Bu nedenle, birçok seçkin Çek Üniversiteleri ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Bunlardan biri de Prag Kimya Teknolojileri Enstitüsü’dür.

Seçkin ve Uluslararası Anlamda Geçerli Kimya Eğitimi:

Prag Kimya Teknolojileri Enstitüsü ülkenin çoğu önemli üniversitesi gibi, son derece tarihi kökleri olan bir kurumdur. Okul 1748 yılında kurulmuştur. Okulun fakülteleri, kimyasal teknoloji fakültesi, çevre teknoloji fakültesi, kimya mühendisliği, besin ile biyokimyasal fakültesi, anayasa bölümü olarak ayrılmaktadır. Okul Türk öğrencilerimizi de kabul etmektedir. Lise diplomanızla kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Tabi doğru bilgileri almak ve kayıt işlemleriniz için öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurmanız yerinde olacaktır. Bu şekilde, doğru bilgilenecek ve kayıt işlemleriniz için de sağlıklı işlemler yapacaksınız.

Eğitim yıllarınızdan sonra, Prag Kimya Teknolojileri Enstitüsü YÖK denklik başvurularınız ve bilgi almak için de kurumlarımızdan destek alabilirsiniz. Okulda İngilizce ve Lehçe eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi için hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Kampus içinde hem eğitiminizi alacağınız, hem de sosyal yönden zaman geçireceğiniz birimler bulunmaktadır. Eğitim binaları, spor salonları, kültür ve sanat alanları, yurtları, öğrenciler için kulüpler ve birçok alan sizleri beklemektedir. Prag bir başkent olmasına rağmen birçok Avrupa Ülkesi’nden çok daha ekonomik olanakları olan bir kenttir. Medeni insanların içinde, tarihsel güzellikler içinde son derece özel bir kentte zaman geçirmenin keyfini yaşayacaksınız. Çalışma olanaklarından yararlanabilir, mezun olduktan sonra da ülkede iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Mavi diplomanızla Avrupa Ülkelerinde de çalışabilirsiniz.

Prag Kimya Teknolojileri Enstitüsü YÖK denklik işlemlerinde sağlıklı değerlendirmeleri yapmak için öğrenci danışmanlarımızla yardımlaşabilirsiniz. Şubelerimiz, internet sitemiz ve çağrı merkezimiz üzerinden her zaman sizinle olduğumuzu belirtelim. YÖK denklik başvurularınızı yapma işlemleri, sitede işlem yapma, başvuruların gerçekleştirilmesi ve belgelerin eklenmesi gibi detaylar için öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor. Prag Kimya Teknolojileri Enstitüsü YÖK denklik bilgi alma ve başvuruların yapılması ve tüm işlemler için sizinleyiz. YÖK tarafından tanınan bir okuldan mezun olacaksınız ve diploma denkliği işlemleri için de bir adım öndesiniz. Özellikle, ülkemize dönerek, kamu alanında, devlet kademelerinde çalışmak isteyen gençlerimiz için bu önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1