Yök Denklik

Çek Cumhuriyeti'nin en seçkin üniversitelerinden olan Prag New York Üniversitesi'nde siz de öğrenci olabilirsiniz. Başkentin gözde üniversitelerinden olan kurum, 1998 yılında eğitim hayatına başlamıştır.

Çek Cumhuriyeti'nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Çek Cumhuriyeti’nin en seçkin üniversitelerinden olan Prag New York Üniversitesi’nde siz de öğrenci olabilirsiniz. Başkentin gözde üniversitelerinden olan kurum, 1998 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Çağdaş, modern bir eğitim seviyesi olan kurum, aynı zamanda içeriği sürekli olarak yeniler. Akademik kadrosu ve kampus altyapısı bakımından beklentileri karşılayan bir okuldur.

Okulun YÖK tarafından tanınması ve uluslararası akreditasyona sahip olması son derece önemlidir. Bu şekilde, öğrenciler mezun olmalarından sonra yurtdışında, başta Avrupa Ülkelerinde birçok ülkede kariyerlerine başlayabilirler. Üniversitenin anlaşmalı olduğu son derece önemli firmalar sayesinde, mezun olmalarından sonra öğrencilerin staj olanakları da bulunmaktadır. Üniversite, New York Empire State Collage ailesinden bir üniversite olarak kurulmuştur ve bu avantajı da mükemmel şekilde kullanmaktadır.

Eurostar İle Bir Dünya Üniversitesinde Eğitim Alacaksınız:

Prag New York Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce’dir. Ülkenin ve orta Avrupa coğrafyasının İngilizce eğitim veren tek yüksek eğitim kurumu olma özelliğini taşımaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan okul hakkında bilgi alabilirsiniz. Danışmanlığımız ve okul arasında işbirliklerimizle öğrencilerimizin sınavsız olarak okula kabul edilmelerini sağlamaktayız. Öğrencilerimiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için okulda öğrenci olabilirler. Okulun bölümleri olarak, meslek idaresi, iletişim ve kitle iletişim araçları bölümü, uluslararası ekonomik ilişkiler, psikoloji, yönetim, İngiliz dili ve edebiyatı, meslek idaresi, maliye ve pazarlama, online pazarlama, turizm yönetimi, girişimcilik, finans ve bankacılık, insan kaynakları yönetimi, yöneticilik, bilgi sistemleri, pazarlama, plan ve yönetim, bölümleri ile modern şekilde eğitim özenle verilmektedir.

Okulda Amerikan sisteminde üniversite eğitimi verilmektedir. Okulun senelik ücretleri öğrencilerimizin bütçelerini zorlamaz, yurtiçinde özel üniversitelerimizden çok daha uygun rakamlarda ücretlerle eğitim alabilirsiniz. Avrupa Birliği standartlarında, Bologna kriterlerinde eğitim verilen okul mavi diploma sunmaktadır. Ekstra avantajlı olarak, okul Amerikan sisteminde eğitim verdiğinden öğrenciler mezun olduktan sonra, sadece Avrupa’da değil, aynı zamanda ABD’de çalışma olanaklarından yararlanabilirler. Okulun Prag New York Üniversitesi YÖK denklik unsurlarını da taşıdığını belirtelim. YÖK tarafından tanınan okul, aynı zamanda diploma denkliği bakımında da önem taşımaktadır.

Prag New York Üniversitesi YÖK denklik başvurularınız için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanız son derece yerinde olacaktır. Başvurularınızı eksiksiz şekilde yaparak, diplomanızı denklik başvuruları için incelemeye sokabilirsiniz. YÖK resmi sitesinden, kurumun diploma denkliği için ön başvuru kriterlerini inceleyebilirsiniz. Bunlar maddeler halinde sunulmaktadır. Öğrenci danışmanlarımızdan da güncel şekilde bilgi almanız mümkündür. Prag New York Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızı, kurumun resmi internet sitesinden yapmanız gerekmektedir. Ülkemizde üniversite mezunu ve yüksek lisans ya da doktora eğitimi almış olarak kabul edilmek için denklik başvurularının yapılması yerinde olacaktır. Bu durum yurtdışında kariyer hedefleri olan gençlerimiz için zorunlu değildir. Ancak, özellikle ağırlıklı olarak kamu alanında çalışmak isteyenlerin öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak başvuru yapmaları uygun olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1