Estonya Uzaktan Eğitim

Sevimli Avrupa Ülkeleri'nden biri olan Estonya, gelişen yapısı, kültürlü insanları ile dikkat çeken, huzurlu bir ülkedir. Estonya eğitime önem veren devlet politikaları ile dikkat çekmektedir.

Estonya'da Eğitim

Estonya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Sevimli Avrupa Ülkeleri’nden biri olan Estonya, gelişen yapısı, kültürlü insanları ile dikkat çeken, huzurlu bir ülkedir. Estonya eğitime önem veren devlet politikaları ile dikkat çekmektedir. Ülkede yüksek öğretim önemlidir ve yurtdışından öğrenciler de kabul edilmektedir. Ülkemizden, öğrencilerimiz de üniversite eğitimleri için çeşitli aşamalarda okullara kabul edilmektedir. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen gençlerimiz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak işbirliğimiz olan seçkin Estonta Üniversiteleri’nde öğrenci olabilirsiniz. Yurtdışında uzaktan eğitim almak için de Estonya Üniversiteleri’nin seçenekler dahilinde olabileceğini belirtelim.

Estonya Üniversiteleri’nde Eurostar İle Uzaktan Eğitim:

Estonya Üniversiteleri’nde anglosakson eğitim sistemi benimsenmiştir. Buna göre, yüksek öğretim çeşitli seviyelerden oluşmaktadır. İlk seviye, liseden sonra başlayan lisans eğitimidir. İkinci seviye ise, yüksek lisans eğitimleri olup, bundan sonra, üçüncü seviye olarak kabul edilen doktora derecesi eğitimleri yer almaktadır.

Ülkede, tıp fakültesi, inşaat mühendisliği, dişçilik fakültesi, veterinerlik fakültesi ve mimarlık fakültesinde eğitim 6 senedir. Bu sürelerde yukarıda belirtilen üç seviyeli eğitimler lisans ve yüksek lisans eğitimleri birlikte verilmektedir. Bu şekilde bir Estonya Üniversitesi eğitimden mezun olan gençler, diğer ülkelerde üniversitelerde lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimine eşdeğer bir eğitim alma avantajını yaşamaktadır. Okulda başkent başta olmak üzere seçkin üniversiteler yer almaktadır.

Estonya Üniversiteleri, artık gelişen yapıları ile birlikte uzaktan eğitim uygulamalarına da yer vermektedir. Estonya Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemlerine öğrencilerimiz de dahil olabilirler. Uzaktan eğitim almak demek, normal eğitim sistemlerinden farklı olarak, o ülkeye, şehre ve üniversiteye gitmeden eğitim almak anlamına gelmektedir. Bu durum, Estonya Üniversiteleri uzaktan eğitim programları için de geçerlidir. Genel anlamda, internet uygulamaları yapılması dışında, üniversiteler öğrencilerine, her iki eğitim arasında bir ayrım uygulamamaktadır. Kayıt için aynı kurallar geçerlidir ve aynı belgelerin ibrazı istenmektedir. Harç ücretleri de aşağı yukarı aynıdır. Derslerin içerikleri, konular, genel olarak müfredatları da aynıdır. Bu nedenle, uzaktan eğitim ile normal eğitim öğrencileri arasında bir ayrım söz konusu değildir. Aksine, uzaktan eğitimin avantajları vardır.

Estonya Üniversiteleri uzaktan eğitim alan öğrenciler, ülkelerinden ayrılmalarına gerek kalmadan, yani Estonya’ya yerleşmelerine gerek kalmadan, üniversitelerde öğrenci olabilirler. Bir başka ülkeye gitme ve yerleşme masraflarını yapmak zorunda kalmazlar. Aile yapılarını bozmak ya da varsa işlerinden ayrılmak zorunda kalmazlar. Tam tersi, yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilecekleri gibi, ayrıca ek olarak kaliteli bir Avrupa Üniversitesi’nde öğrenci olma şansını yakalarlar. Öte yandan, dersleri internet üzerinden, istedikleri ortamdan takip edebilirler. Bu eğitim özellikle, sağlık sorunları yaşayan, fiziksel durumları bir ortamdan diğer bir ortama çıkmaya uygun olmayan öğrenciler için çok uygundur. Uluslararası anlamda, internet sayesinde sınırların kalması, eğitimin de sınırlar üstünde uygulanmasını sağlamaktadır. Uzaktan eğitim de bunun en güzel örneklerinden biridir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1